درآمد تدریس خصوصی شیمی

اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که به کسب درآمد از تدریس خصوصی علاقمند هستند، حتما در مورد بازار داغ تدریس خصوصی و درآمد بالای معلمان خصوصی، مطالب زیادی را شنیده‌اید. اگر قصد دارید اطلاعات بیشتری در مورد درآمد معلمان خصوصی به دست بیاورید، پیشنهاد می‌کنیم بخش درآمد تدریس خصوصی در مجله اساتید را مطالعه کنید. اما اگر به طور خاص، شما یک معلم شیمی باشید، حتما علاقمند هستید که بدانید درآمد معلم خصوصی شیمی چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد.

ما در این مقاله، به بررسی درآمد معلم خصوصی شیمی پرداخته‌ایم. همچنین روش‌هایی را نیز برای افزایش درآمد تدریس خصوصی شیمی ذکر کرده‌ایم. لطفا تا پایان مقاله، همراه ما باشید.

بازار کار تدریس خصوصی شیمی

در کنکور ۱۴۰۰، حدود ۶۰۰ هزار دانش‌آموز در رشتۀ تجربی شرکت کردند و درس شیمی، جزو دروس بسیار مهم، برای این گروه از شرکت‌کنندگان است. البته فراموش نکنیم که درس شیمی، برای ۱۵۵ هزار دانش‌آموز شرکت کننده در کنکور رشتۀ ریاضی نیز می‌تواند بسیار سرنوشت ساز باشد.

با توجه به این موضوع، به وضوح می‌توان به بازار داغ تدریس خصوصی شیمی و درآمد بالایی که یک معلم خصوصی شیمی می‌تواند کسب کند، پی‌ برد. البته وسعت این بازار برای هر معلم خصوصی شیمی، به میزان تجربۀ او، تسلط روی درس و نکات کنکوری شیمی، ارتباط او با افراد فعال در حوزۀ تدریس خصوصی و شهر محل تدریس نیز بستگی دارد. مانند سایر درس‌ها، در درس شیمی نیز هر چقدر که معلم خصوصی توانایی و تبحر بالاتری داشته باشد، تعداد شاگردان و تعرفۀ کلاس‌های او نیز افزایش پیدا می‌کند.

درآمد یک معلم خصوصی شیمی چقدر است؟

همان طور که در قسمت قبل هم اشاره کردیم، اگر چه که بسیاری از خانواده‌ها و دانش‌آموزان، متقاضی کلاس‌های خصوصی شیمی هستند، اما درآمد معلم خصوصی شیمی با توجه به عوامل مختلف، کاملا متفاوت است. اما به طور معمول، این درآمد بین ۴۰ هزار تومان تا ۱ میلیون تومان برای هر جلسه می‌تواند متغیر باشد.

برای مثال، درآمد یکی از اساتید فعال درس شیمی، فقط از طریق سایت استادبانک، در فروردین ۱۴۰۰، بیش از ۱۵ میلیون تومان و در اردیبهشت ۱۴۰۰، ۱۶ میلیون تومان بوده است،

روش‌های کسب درآمد از تدریس خصوصی شیمی

تدریس انفرادی

یکی از روش‌های کسب درآمد از تدریس خصوصی شیمی، این است که خودتان به تنهایی دست به کار تبلیغات و جذب شاگرد شوید. حسن این روش، این است که همۀ هزینۀ کلاس متعلق به خودتان است. اما در مورد تدریس انفرادی، مهم‌ترین مشکل و دغدغۀ معلم خصوصی، تبلیغات و جذب دانش‌آموز است. این قضیه به قدری اهمیت دارد که بسیاری از معلمان، تنها به همین دلیل، به سراغ تدریس ‌انفرادی نمی‌روند.

اگر همچنان علاقمند به تدریس خصوصی شیمی به صورت انفرادی هستید پیشنهاد می‌کنیم مقاله “همه چیز در مورد تبلیغات برای تدریس خصوصی” را مطالعه کنید.

تدریس در سایت‌ها و آموزشگاه‌های تدریس خصوصی

همکاری با پلتفرم‌های آنلاین تدریس خصوصی، مانند استادبانک، یا آموزشگاه‌های تدریس خصوصی نیز یکی دیگر از روش‌های بالا بردن درآمد معلم خصوصی شیمی است. از مزایای این روش می‌توان به حذف شدن دغدغۀ تبلیغات، تولید محتوا و جذب شاگرد برای استاد اشاره کرد.

البته در نظر داشته باشید که این پلتفرم‌ها برای برگزاری هر جلسه، مبلغی را از هزینۀ کلاس کم می‌کنند. این مبلغ در استادبانک، ۲۵ درصد از هرینۀ هر جلسه را شامل می‌شود. این مبلغ، در مقابل زمان و هزینه‌ای که استاد برای تبلیغات و جذب شاگرد به صورت انفرادی باید صرف کند، بسیار منصفانه و ناچیز است.

درآمد معلم خصوصی شیمی در استادبانک

 اساتیدِ استادبانک بر اساس رزومۀ تدریس خود، جزو اساتید ۱ تا ۵ ستاره و یا در سطح VIP قرار می‌گیرند. این ستاره‌ها بر اساس نتیجۀ مصاحبه، توانایی‌ها و تجربیات تدریس، مدارک دانشگاهی، تألیفات و مقالات، مدارس و دانشگاه‌های محل تدریسِ استاد و… تعیین می‌شوند. قیمت تدریس خصوصی در استادبانک علاوه بر تهران و شهرستان بودن یا آنلاین و حضوری به ستاره‌های استاد نیز بستگی دارد.  البته با توجه به عملکرد استاد، تعداد این ستاره‌ها قابل تغییر است.

تعرفه‌ کلاس خصوصی شیمی در تهران

مقاطعمیزان درآمدنوع
اول تا چهارم۸۰.۰۰۰ تا ۷۸۰.۰۰۰حضوری
پنجم ششم۸۰.۰۰۰ تا ۷۸۰.۰۰۰حضوری
متوسطه اول۸۰.۰۰۰ تا ۷۸۰.۰۰۰حضوری
دبیرستان۱۰۰.۰۰۰ تا ۱.۱۰۰.۰۰۰حضوری
کنکور۱۰۵.۰۰۰ تا ۱.۲۵۰.۰۰۰حضوری
زبان عمومی۸۰.۰۰۰ تا ۱.۲۰۰.۰۰۰حضوری
زبان تخصصی۱۱۰.۰۰۰ تا ۱.۲۵۰.۰۰۰حضوری
دانشگاهی۱۱۰.۰۰۰ تا ۱.۲۵۰.۰۰۰حضوری
کنکور ارشد۱۱۰.۰۰۰ تا ۱.۲۵۰.۰۰۰حضوری
نرم افزار عمومی۱۲۰.۰۰۰ تا ۱.۴۰۰.۰۰۰حضوری
نرم افزار حرفه ای۱۲۰.۰۰۰ تا ۱.۴۰۰.۰۰۰حضوری
اول تا چهارم۶۵.۰۰۰ تا ۸۰۰.۰۰۰آنلاین
پنجم ششم۶۵.۰۰۰ تا ۸۰۰.۰۰۰آنلاین
متوسطه اول۶۵.۰۰۰ تا ۸۰۰.۰۰۰آنلاین
دبیرستان۸۰.۰۰۰ تا ۹۰۰.۰۰۰آنلاین
کنکور۸۵.۰۰۰ تا ۱.۰۰۰.۰۰۰آنلاین
زبان عمومی۶۵.۰۰۰ تا ۹۰۰.۰۰۰آنلاین
زبان تخصصی۹۰.۰۰۰ تا ۹۰۰.۰۰۰آنلاین
دانشگاهی۹۰.۰۰۰ تا ۹۰۰.۰۰۰آنلاین
کنکور ارشد۹۰.۰۰۰ تا ۹۰۰.۰۰۰آنلاین
نرم افزار عمومی۱۰۰.۰۰۰ تا ۱.۱۰۰.۰۰۰آنلاین
نرم افزار حرفه ای۱۰۰.۰۰۰ تا ۱.۱۰۰.۰۰۰آنلاین

 

تعرفه کلاس خصوصی شیمی در شهرستان‌ها

مقاطعمیزانِ درآمدنوع
اول تا چهارم۶۰.۰۰۰ تا ۸۰۰.۰۰۰حضوری
پنجم ششم۶۰.۰۰۰ تا ۸۰۰.۰۰۰حضوری
متوسطه اول۶۰.۰۰۰ تا ۸۰۰.۰۰۰حضوری
دبیرستان۸۰.۰۰۰ تا ۸۵۰.۰۰۰حضوری
کنکور۹۰.۰۰۰ تا ۹۶۰.۰۰۰حضوری
زبان عمومی۶۰.۰۰۰ تا ۹۰۰.۰۰۰حضوری
زبان تخصصی۹۵.۰۰۰ تا ۹۶۰.۰۰۰حضوری
دانشگاهی۹۵.۰۰۰ تا ۹۶۰.۰۰۰حضوری
کنکور ارشد۹۵.۰۰۰ تا ۹۶۰.۰۰۰حضوری
نرم افزار عمومی۱۰۰.۰۰۰ تا ۱.۰۰۰.۰۰۰حضوری
نرم افزار حرفه ای۱۰۰.۰۰۰ تا ۱.۰۰۰.۰۰۰حضوری
اول تا چهارم۵۰.۰۰۰ تا ۷۵۰.۰۰۰آنلاین
پنجم ششم۵۰.۰۰۰ تا ۷۵۰.۰۰۰آنلاین
متوسطه اول۵۰.۰۰۰ تا ۷۵۰.۰۰۰آنلاین
دبیرستان۶۵.۰۰۰ تا ۷۱۰.۰۰۰آنلاین
کنکور۷۵.۰۰۰ تا ۸۰۰.۰۰۰آنلاین
زبان عمومی۵۰.۰۰۰ تا ۸۰۰.۰۰۰آنلاین
زبان تخصصی۸۰.۰۰۰ تا ۸۴۰.۰۰۰آنلاین
دانشگاهی۸۰.۰۰۰ تا ۸۴۰.۰۰۰آنلاین
کنکور ارشد۸۰.۰۰۰ تا ۸۴۰.۰۰۰آنلاین
نرم افزار عمومی۸۰.۰۰۰ تا ۹۲۰.۰۰۰آنلاین
نرم افزار حرفه ای۸۰.۰۰۰ تا ۹۲۰.۰۰۰آنلاین

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقالۀ استخدام مدرس شیمی کنکور را مطالعه کنید.

نکات افزایش درآمد معلم خصوصی شیمی

 ۱. تسلط کامل روی درس، مهم‌ترین عامل افزایش درآمد تدریس خصوصی است

برای موفقیت در تدریس خصوصی شیمی لازم است که دید کامل و همه جانبه‌ای نسبت به این درس داشته باشید. از یک سو باید بتوانید مفاهیم را به گونه‌ای برای دانش‌آموز تشریح کنید که او درک عمیقی از آن مفهوم را به دست بیاورد. از سویی دیگر باید شاگرد را با نکات تستی آن مفهوم آشنا کنید تا سر جلسه آزمون، بتواند با کمک این  نکات به بسیاری از سؤالات بدون صرف زمان زیاد پاسخ دهد. همۀ این‌ها مستلزم این است که خودتان به عنوان معلم خصوصی تسلط کاملی روی درس شیمی داشته باشید.

۲. تسلط روی سؤالات امتحانی و تست‌های کنکوری بسیار کمک کننده است

اگر هدف دانش‌آموز شما از کلاس خصوصی شیمی، موفقیت در امتحان پایان ترم است، باید با سؤالات امتحانی سال‌های قبل کاملا آشنا باشید. اگر هدف دانش‌آموزتان، کسب درصد بالا در درس شیمی کنکور است، باید با انواع آزمون‌های تستی سال‌های قبل و سال جاری نیز آشنا باشید.

معلم خصوصی کنکور شیمی باید به آزمون‌های سال‌های قبل تسلط کافی داشته باشد. نکات مهم آن‌ها را استخراج کرده باشد و در اختیار دانش‌آموز قرار دهد. همچنین باید انواع آزمون‌های سال جاری را رصد کند، ویژگی‌های دقیق هر یک از آزمون‌ها را بشناسد تا هم بتواند دانش‌آموز را برای انتخاب آزمون مناسب راهنمایی کند و هم سوالات این آزمون‌ها را در کلاس با دانش‌آموز حل کند.

۳. ارتباط با سایر معلمان خصوصی را فراموش نکنید

شبکه‌سازی و ارتباط با سایر معلم‌های خصوصی، چه در درس شیمی و چه دروس دیگر، به شما کمک می‌کند تا در تدریس خصوصی شیمی موفق‌تر عمل کنید. از یک سو اساتیدی که در حوزۀ شما فعالیت می‌کنند، تجاربی دارند که می‌توانند آن‌ها در اختیار شما قرار دهند. از سویی دیگر اساتیدی که در حوزه‌های دیگر تدریس می‌کنند شاگردانی دارند که ممکن است به معلم خصوصی شیمی نیاز داشته باشند. در صورتی که این اساتید از شما شناخت کافی داشته باشند به احتمال زیاد شما را به شاگردشان معرفی خواهند کرد.

۴. در سایت‌های تدریس خصوصی مانند استادبانک ثبت نام کنید

یکی دیگر از روش‌ها برای افزایش درآمد معلم خصوصی شیمی ثبت نام در سایت‌های تدریس خصوصی مانند استادبانک و ایجاد یک پروفایل کامل و جذاب و دقیق در این سایت‌ها است. با ثبت نام به عنوان معلم خصوصی در استادبانک دغدغۀ تبلیغات، تولید محتوا و هزینه کردن برای آن‌ها در فرایند تدریس شما حذف می‌شود. استادبانک وظیفۀ جذب شاگرد را برای معلمان خود انجام می‌دهد تا معلمان بتوانند تنها روی بهتر کردن عملکرد خود در تدریس تمرکز کنند.

با ثبت‌نام به عنوان معلم خصوصی در استادبانک، دغدغه‌ای برای تبلیغات نخواهید داشت

۵. تبلیغات و برندسازی را فراموش نکنید

به عنوان یک معلم خصوصی شیمی و با توجه به بازار رقابتیِ این حوزه،  باید برای دیده شدن نیز تلاش کنید. برای معرفی خودتان، تخصص و تجربیاتتان وقت بگذارید و احتمالا هزینه کنید، تولید محتوا کنید تا در نهایت یک برند شخصی قوی برای خودتان ایجاد کنید.

۶. تدریس خصوصی شیمی را هم به صورت آنلاین و هم حضوری مد نظر داشته باشید

اگر چه تدریس خصوصی حضوری هنوز هم متقاضیان بیشتری نسبت به تدریس آنلاین دارد، اما خودتان را تنها به تدریس حضوری محدود نکنید و از ابزارهای تکنولوژیک و پلتفرم‌های تدریس آنلاین برای افزایش تعداد شاگردان و کسب درآمد بالا از تدریس خصوصی شیمی استفاده کنید.

همکاری با استادبانک، یکی از برترین موسسات تدریس خصوصی در ایران

استادبانک بزرگ‌ترین مرجع انتخاب معلم خصوصی در کشور است. ثبت نام در این سایت، یکی از روش‌های کسب درآمد برای بسیاری از فرهنگیان و معلمان است. معلمان در این سایت نگران تبلیغات، تولید محتوا و جذب شاگرد نیستند، چرا که این وظایف همگی بر عهدۀ تیم فعال و پرتلاش استادبانک است.

اگر شما هم قصد کسب درآمد از تدریس خصوصی شیمی را دارید کافی است با ثبت‌نام کاملا رایگان، مراحل استخدام معلم خصوصی در استادبانک را طی کنید و کسب درآمد خود را از این طریق آغاز کنید. در صورت نیاز به مشاوره و دریافت اطلاعات، کافی است با شماره ۰۲۱۵۴۴۳۵۰۰۰ تماس بگیرید و یا از بخش تیکت پشتیبانی در پروفایل خود اقدام کنید. همکاران ما پاسخگوی سؤالات شما عزیزان خواهند بود و شما را به طور کامل راهنمایی خواهند کرد. از اینکه تا پایان این مقاله همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم.

بحث و مشارکت

شما چه تجربیاتی در زمینۀ کسب درآمد از تدریس خصوصی، به ویژه تدریس خصوصی شیمی دارید؟ لطفا نظرات خود را در این زمینه با سایر همکاران به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خود را در رابطه با این پست بیان کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید