مجله اساتید استادبانک

معرفی و بررسی بهترین روش‌های تدریس توسط اساتید موفق و برتر

استادبانک این امکان را برای اساتید عزیز خود ایجاد کرده است که متدها، ابزارها و تکنولوژی‌های آموزشی ویژه‌ای را که در کلاس‌ها و آموزش‌های خود به کار می‌گیرند، در قالب فایل‌های صوتی، ویدیویی یا متنی و با نام خودشان، در اختیار سایر همکاران قرار دهند. به این ترتیب علاوه بر کمک به رشد و پیشرفت سایر اساتید، اعتبار بیشتری را نیز برای برند خود -به عنوان مدرس- کسب خواهند کرد.

در تهیۀ چه محتواهایی می‌توانم با استادبانک همکاری کنم؟

۱.پادکست‌های روش تدریس

برای تهیۀ این پادکست‌ها کافیست یکی از دروسی را که در آن مهارت و تسلط کافی دارید انتخاب کنید و به سؤالات زیر در قالب فایل‌‌های صوتی جداگانه پاسخ دهید:

 1. معرفی خود
 2. مراحل ارائه درس مورد نظر در کلاس
 3. انواع شیوه‌های تدریس در درس مورد نظر
 4. منابع مهم در خصوص تدریس درس مورد نظر
 5. مشکلات عمدۀ دانش‌آموزان در این درس
 6. توصیه‌هایی در مورد بخش‌های مهم کتاب درسی
 7. رویکرد کتاب درسی در نظام جدید
 8. ارائه مدل‌های ساده برای تفهیم بیشتر درس
 9. منبع نمونه سوالات برای کنکور
 10. حل تست‌های کنکور سراسری یا سوالات امتحانی؟ کدام مورد را در اولویت قرار می‌دهید؟
 11. چه نکات مفید دیگری در مورد این درس وجود دارد، که در سؤالات بالا به آن‌ها اشاره نشده است؟

نمونه‌هایی از پادکست‌های ارائه شده توسط برخی از همکاران را می‌توانید از بخش روش تدریس مشاهده کنید.

۲.ویدیوهای تکنولوژی‌ آموزشی

اگر از ابزار، نرم‌افزار، اپلیکیشن یا سایت‌ خاصی برای آموزش بهتر دروس خود -چه برای کلاس‌های حضوری و چه برای کلاس‌های آنلاین- استفاده می‌کنید می‌توانید آموزش استفاده از هر یک از این ابزارها را در قالب یک فایل ویدیویی برای ما ارسال کنید تا آن را در بخش “تکنولوژی‌های آموزشی” سایت قرار دهیم.

نمونه‌هایی از ویدیوهای ارائه شده توسط برخی از همکاران را می‌توانید از بخش تکنولوژی‌های آموزشی مشاهده کنید.

۳.ویدیوهای درسی

در این بخش می‌توانید تکنیک‌های ویژه‌ای را که در تدریس و آموزش بهتر یک مبحث خاص به دانش‌آموزان، مورد استفاده قرار می‌دهید در قالب یک ویدیوی کوتاه برای ما ارسال کنید تا آن‌ را در اختیار سایر همکاران قرار دهیم.

۴.سایر موضوعات

علاوه بر سه دستۀ محتوایی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، اگر موضوعات مفید دیگری در زمینۀ تدریس بهتر دروس یا توسعۀ شغلی اساتید وجود دارند که می‌خواهید آن‌ها را با سایر همکاران به اشتراک بگذارید، کافیست این مطالب را در قالب فایل‌های صوتی، ویدیویی یا متنی برای ما ارسال کنید تا آن‌ها را با نام خودتان در سایت استادبانک منتشر کنیم.

محتواهای خود را از چه طریقی برای استادبانک ارسال کنم ؟

برای این کار کافیست نام، ایمیل و عنوان محتوایی که قصد آماده‌سازی آن را دارید از طریق فرمی که در انتهای همین صفحه قرار گرفته، برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

برای تهیۀ این محتواها چه استانداردهایی را رعایت کنم؟

ویرایش فایل‌های صوتی و ویدیویی ارسال شده توسط شما و ارائۀ این فایل‌ها در قالب یک پادکست یا ویدیوی کاملا حرفه‌ای، بر عهدۀ استادبانک است. با این حال پیشنهاد می‌کنیم جهت افزایش کیفیت نهایی محتواهای خود، برخی استانداردهای ضروری را که در این فایل یه آن‌ها اشاره شده است، به طور کامل مطالعه و رعایت کنید.

از همکاری شما با استادبانک متشکریم
آکادمی اساتید استادبانک

از همکاری شما با استادبانک متشکریم
آکادمی اساتید استادبانک