قوانین تدریس خصوصی

تدریس خصوصی نیز مانند هر کار دیگری قوانین مختص خودش را دارد. قوانین تدریس خصوصی خیلی پیچیده نیست اما نکات کوچکی دارد که باید به آن‌ها دقت کنید. والدین دقت بسیاری به انتخاب معلمان دارند؛ زیرا معلمان وظیفه پرورش دانش‌آموزان یا شاگردان را بر عهده دارند. به علاوه، تمرکز معلم خصوصی باید بر روی نتیجه درسی شاگردش باشد.

استادبانک سامانه درخواست معلم خصوصی است، اگر معلم خصوصی هستید یا دوست دارید تدریس خصوصی برگزار کنید، می‌توانید با ثبت‌نام رایگان در صفحه‌ی استخدام معلم خصوصی استادبانک شاگردهای زیادی جذب کنید و به کسب درآمد بپردازید.

قوانین تدریس خصوصی

همان‌طور که پیش‌تر نیز ذکر شد چیزی به اسم قانون تدریس خصوصی رسمیت ندارد اما نکاتی که در ادامه ذکر خواهد شد که رعایت آن‌ها به جذب و حفظ شاگردان در کلاس خصوصی کمک می‌کند.

۱. تعیین قیمت جلسات

قبل از شروع جلسه اول و انجام هر کاری قیمت نهایی خود را به اولیا شاگرد اطلاع دهید، تا در ادامه کار مشکلی ایجاد نشود. شما به‌ عنوان یک معلم خصوصی نمی‌توانید بعد از شروع جلسات آموزشی قیمت خود را تغییر دهید.

بسیاری از معلمان به دلیل اینکه تضمینی برای پرداخت وجه از سوی اولیا ندارند ترجیح می‌دهند در آموزشگاه‌ها و یا سایت‌های آموزشی فعالیت کنند تا مشکلی ایجاد نشود.

۲. آراستگی ظاهری

شاگردان شما را به‌عنوان الگوی خود در نظر می‌گیرند؛ بنابراین باید همیشه آراستگی ظاهری خود را حفظ کنید. این امر در ادامه همکاری شما با اولیا نیز تاثیر زیادی دارد. معمولا اولیا علاوه بر اینکه به رزومه کاری، سابقه و مدارک تحصیلی شما دقت دارند، در جلسه اول نسبت به آراستگی ظاهری شما نیز تصمیم به همکاری یا عدم همکاری می‌گیرند. (منبع)

قوانین تدریس خصوصی

۳. متعهد بودن معلم خصوصی

یکی دیگر از قوانین تدریس خصوصی متعهد بودن است. فراموش نکنید که شما استخدام‌ شده‌اید تا شاگردتان را از نظر تحصیلی به سطح بالاتری ببرید. شما می‌توانید با برگزاری آزمون‌های هفتگی برای شاگردتان تا حد زیادی به ایشان کمک کنید. اما درنهایت اتفاقی که باید بیفتد این است که نمرات دانش‌آموز سطح بالاتری پیدا کند و اولیا نیز از لحاظ درسی خیالشان راحت شود.

این کار دو مزیت دارد؛ اول آنکه می‌توانید در سابقه‌کاری خودتان از این دانش‌آموز نام ببرید (که مثلا از نمره ۱۰ به نمره ۱۸ رسیدند) و دوم آنکه خود اولیا دانش‌آموز شما را به‌عنوان یک معلم حرفه‌ای و مجرب به دوستانشان معرفی خواهند کرد.

۴. وقت کلاس را بیهوده صرف نکنید

از وقتتان بهترین استفاده را ببرید. بهتر است کارهای دیگر را قبل از شروع کلاس انجام دهید یا در صورت امکان آن‌ها را به بعد از کلاس موکول کنید. اولیا در ازای ساعاتی که شما تدریس می‌کنید موظف به پرداخت هزینه هستند؛ بنابراین اگر وقت کلاس را بیهوده صرف کنید و از درس دور شوید قطعا درباره ادامه همکاری با شما تجدیدنظر خواهند کرد.

۵. تعیین سطح دانش‌آموز

زمانی که می‌خواهید مطلبی را به دانش‌آموز بیان کنید باید از سطح دانایی ایشان باخبر باشید؛ زیرا اگر سطح دانش ایشان پایین‌تر از مطلب باشد آن را متوجه نمی‌شود یا اگر بالاتر باشد نیازی به ذکر آن نیست. بنابراین قبل از شروع جلسه اول یک آزمون (حتی می‌تواند چند سوال ساده شفاهی باشد) بگیرید تا مطمئن باشید مواردی که می‌گویید مفید هستند.

۶. استفاده از ابزارهای جانبی

یکی از بهترین کار‌هایی که می‌توانید برای تدریس خصوصی انجام دهید این است که از ابزارهای جانبی استفاده کنید. در خیلی از مسائل و دروس لازم است برای درک بهتر دانش‌آموز از تصاویر، مدل‌ها و… استفاده شود. شما به‌عنوان معلم خصوصی لازم است تا این ابزارها را در اختیار داشته باشید و در جای مناسب از آن‌ها استفاده کنید.

۷. رفع اشکال

رفع اشکال یک قانون تدریس خصوصی است. همان‌طور که قبلا نیز ذکر شد شما باید بتوانید نمرات دانش‌آموز را در درس مربوطه افزایش دهید. این امر نیازمند این است که بتوانید اشکالات شاگردتان را به‌خوبی رفع کنید. بنابراین می‌توانید درباره این موضوع از خود دانش‌آموز سوال کنید یا برگزاری آزمون‌های مختلف به این موضوع پی ببرید.

۸. با دانش‌آموز زیاد از حد صمیمی نشوید

بسیاری از مدرسان به دلیل اختلاف سنی کم با دانش‌آموزان با آن‌ها صمیمی می‌شوند. این کار شما و شاگردتان را از فضای درس به کل منحرف می‌کند و سطح کیفی کلاس را نیز به شدت کاهش می‌دهد. صمیمی شدن با دانش‌آموز در آن حد که فضای کلاس کمی لطیف شود مشکلی ندارد اما صمیمیت بیش ‌از حد به کلاس آسیب می‌رساند.

۹. صادق باشید

هر معلم با هر تجربه و مدارکی ممکن است به نکات خاصی تسلط کامل نداشته باشد. زمانی که دانش‌آموز از یک معلم باسابقه سوالی را می‌پرسد که آن معلم جوابش را نمی‌داند به دلیل اینکه نمی‌خواهد تدریسش زیر سوال برود جواب سر بالا می‌دهد.

با انجام این کار دانش‌آموز و والدین کاملا متوجه خواهند شد که شما به موضوع واقف نیستید. بنابراین بهتر است کاملا حرفه‌ای عمل کنید و تا جایی که می‌دانید اطلاعات دهید، اگر کافی نبود تحقیق کنید و در جلسه بعدی اطلاعات تکمیلی را به دانش‌آموز بگویید تا جواب سوالش را داده باشید.­

قوانین تدریس خصوصی در استادبانک

در هنگام ثبت‌نام در استادبانک به ‌عنوان معلم خصوصی می‌توانید قوانین تدریس خصوصی را مشاهده کنید؛ البته لازم به ذکر است که این قوانین چندان پیچیده نیست و رعایت آن‌ها به خود مدرس کمک بیشتری می‌کند. سایت استاد بانک در طرح استخدام معلم خصوصی به دنبال جذب معلمان فعال و کوشاست تا با گسترش فعالیت خود دسترسی و ارتباط بین دانش‌آموزان و معلمان را تسهیل کند.

اگر معلم هستید در کلاس خود چه قوانینی دارید؟ آیا همیشه آن‌ها را رعایت می‌کنید؟

با تدریس خصوصی در استادبانک بیشتر آشنا شوید

استادبانک جزو برترین سایت‌های استخدام معلم خصوصی کشور است که با معرفی بهترین اساتید، انتخاب را برای دانش‌آموزان جویای کلاس خصوصی آسان می‌کند. معلمان در این سایت دیگر نگران تبلیغات نیستند، چون به راحتی به داوطلبان معرفی می‌شوند. همچنین کیفیت کلاس‌ آن‌ها به خودی خود تبلیغی قوی برایشان محسوب می‌شود.

یکی دیگر از چیزهایی که استخدام در استادبانک را از هر روش دیگری متمایز می‌کند، درصد پایین کارمزدی است که در قبال تبلیغات و تشکیل کلاس از معلم می‌گیرد. معلمان با ثبت نام در این سایت، با پرداخت ۱۵ تا ۲۰ درصد از درآمدشان، راهی مطمئن و کم خرج را برای تدریس انتخاب می‌کنند.

دیدگاه خود را در رابطه با این پست بیان کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید