جلسه 1: مقدمه

سر فصل: دوره اخلاق حرفه ای تدریس (پایه)

تعداد درسنامه ها: 11

2091

پس از چند ماه تلاش جدی در توسعه فنی زیرساخت بخش آکادمی اساتید و همچنین تولید محتوای تخصصی این بخش، سرانجام توانستیم مجموعه درسنامه های تدریس خصوصی حرفه ای را در قالب دوره پایه اخلاق حرفه ای تدریس ارائه کنیم.

ما در استادبانک یک دغدغه اصلی را دنبال میکنیم: چطور با کیفیت ترین خدمات را در صنعت آموزش به متقاضیان کلاس های خصوصی ارائه کنیم؟

بخشی از پاسخ این چالش، در بهبود ارائه خدمات توسط تیم پشتیبانی استادبانک است و بخش دیگر آن در توسعه و بهبود هر روزه ی بستر ارتباطی شاگردان با اساتید است.

توسعه فنی وب سایت، توسعه اپلیکیشن های استادبانک، بازاریابی و تبلیغات، مدیریت ارتباط با شاگردان، خدمات محتوایی استادبانک و ... همگی تلاش های هر روزه تیم استادبانک در جهت بهبود کیفیت ارائه خدمات به اساتید و شاگردان است.

در این بین نقش اساتید در بهبود ارائه خدمت تدریس خصوصی نیز بسیار پررنگ و حیاتی است.

ایجاد بخش شاخص های عملکردی اساتید، دوره های آموزشی و گواهینامه ها بخشی از تلاش استادبانک در جهت ارتقا و یکپارچه سازی دانش اساتید و هماهنگی بیشتر در راستای بهبود کیفیت خدمات ارائه شده به شاگردان است.

در ادامه تلاش داریم تا دو بخش جدید ارائه شده در استادبانک را به شما معرفی کنیم:

1- شاخص های عملکرد اساتید:

ما در استادبانک مانند هر مجموعه دیگری، تلخی ها و شیرینی های بسیاری را تجربه کرده ایم.

همکاری ما با بعضی از اساتید به روزهای اولیه شروع به کار استادبانک بازمیگردد. این به معنی چندین سال همکاری حرفه ای است که همچنان هم ادامه دارد.

در خصوص برخی اساتید هم بعضا به تجربه همکاری تلخ چند هفته ای یا چند ماهه رضایت داده ایم و انگیزه و دلیلی برای ادامه کار وجود نداشته است.

این یک واقعیت است که فرد یا سیستم بالغ در جهت پیشرفت، بایستی اهداف طولانی مدت را دنبال کند. ما در استادبانک به رابطه طولانی مدت با اساتید و شاگردان فکر میکنیم. و طبیعتا علاقمند به همکاری بیشتر با اساتیدی هستیم که آنها هم همین رویکرد را دارند.

در بخش گزارش عملکرد، شما می توانید نمودارهای عملکرد خود را مشاهده کنید. این نمودارها منعکس کننده عملکرد استاد در ارتباط با شاگردان است.

نمودارهای عملکرد اساتید نتیجه بررسی و تلاش برای به حداکثر رساندن شفافیت در ارزیابی اساتید است. تلاش کرده ایم تا شیوه علمی و دقیق ارزیابی را تا جای ممکن جایگزین ارزیابی کیفی و تصادفی کنیم.

2- دوره های آموزشی و گواهینامه ها

بسیاری از اساتید استادبانک به طور فردی و با انگیزه شخصی، دائما در تلاش برای بهبود مهارت های خود در بحث تدریس خصوصی هستند.

این تلاش و انگیزه فردی هم برای ما و هم برای مشتریان استادبانک ستودنی است.

اتفاقا ما هم به تجربه دریافته ایم که شاگردان استادبانک بیشترین رضایت را همواره از اساتیدی داشته اند که دائما در تلاش برای بهبود روش ها و شیوه های تدریس و ارتباط خود با شاگرد هستند.

همچنین اساتید بارها به ما منابع و کتاب هایی معرفی کرده اند که به گفته آنها میتواند به بهبود عملکرد حرفه ای دیگر اساتید کمک کند.

مرور منابع معتبر دنیا در زمینه تدریس خصوصی، استفاده از تجربه انباشته ارتباط با اساتید و شاگردان و همچنین تاکید بر مشارکت و همکاری شما، باعث شد تا دوره پایه اخلاق حرفه ای را در قالب فعلی ایجاد کنیم.

دوره های ارائه شده سه خصوصیت اصلی دارند:

  • محتوای تخصصی بر مبنای روش های علمی تدریس خصوصی
  • تاکید بر مشارکت و گفتگوی تمامی اساتید
  • هماهنگی درسنامه ها با شاخص ها و نمودارهای عملکرد اساتید

در استادبانک بارها از زبان اساتید شنیده ایم که: "ای کاش بستری برای تعامل بیشتر بین اساتید وجود داشت"

بخش تمرین هر درس نامه محلی برای مطالعه نظرات دیگر اساتید و تعامل در قالب موضوع مطرح شده است. در همین راستا اکثر درسنامه ها دارای تمرین جهت مشارکت در بحث هستند. ما معتقدیم وجود مشارکت در بحث و حل تمرین هر درس گویای دو مطلب مهم است:

  • یادگیری عمیق تر
  • ایجاد محیطی برای تعامل و به اشتراک گذاری تجربه ها و نظرات شما با دیگر اساتید

مرور چند نکته مهم پیش از شروع مطالعه دوره:

  • مشارکت شما در درسنامه ها بخشی از محتوای آن درس است. با توجه به هزینه و تلاش تخصصی که برای جمع آوری مطالب صورت گرفته، انتظار میرود این مشارکت از کیفیت بالایی برخوردار باشد.
  • تلاش کرده ایم که محتوای هر درسنامه تا جای ممکن خلاصه و مفید باشد. بنابراین با توجه به زمان کوتاهی که برای مرور و حل تمرین هر درسنامه مورد نیاز است (حدودا 30 دقیقه). رعایت نظم درمرور درسنامه ها را به عنوان یک قانون در نظر گرفته ایم.
  • پیش از حل اولین تمرین، حتما بخش قوانین کامنت گذاری در استادبانک را مرور کنید. مغایرت تمرین حل شده با این قوانین موجب تایید نشدن محتوای تمرین شما خواهد شد.
  • با توجه به اینکه احتمال از دست رفتن تمرکز در مطالعه با موبایل خیلی بیشتر از دسکتاپ است، توصیه میکنیم تا جای ممکن مرور و مشارکت در درس ها را از طریق موبایل انجام ندهید.
  • استادبانک قصد دارد در پایان دوره به اساتید شرکت کننده، گواهینامه دوره را اعطا کرده و در پروفایل آنها منعکس کند.

مشارکت شما در تمرین درسنامه ها بایستی تا 5 الی 7 روز پس از انتشار آن صورت بگیرد. به این معنی که شما برای مطالعه و حل تمرین هر درس تا 5 الی 7 روز پس از انتشار آن فرصت دارید. درصورت تایید پاسخ تمرین شما از سوی بخش آکادمی اساتید استادبانک ، درسنامه بعدی در دسترس شما قرار خواهد گرفت. در صورتی که تمرین شما مغایر قوانین کامنت گذاری در استادبانک باشد، 2 روز فرصت دارید تا تمرین مورد نظر را اصلاح کنید.

صدها نفر از اساتید محترم استادبانک در کنار شما در حال گذراندن این دوره هستند. رعایت نظم و تعهد در زمان بندی های ارائه شده از جانب شما، بیشترین کمک را به موفقیت در برگزاری این دوره خواهد داشت.

×
ثبت نام به عنوان معلم خصوصی