توسعه شغلی معلمانمطالب تکمیلی
شناسه تدریس دانشگاه آزاد اسلامی-استادبانک

شناسه تدریس دانشگاه آزاد اسلامی

واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی، به منظور رفع نیاز خود به مدرس در رشته‌های مختلف، هر ساله تعدادی مدرس حق‌التدریس را جذب می‌کنند. دانشجویان یا فارغ‌التحصیلان دورۀ دکترا، که علاقمند به تدریس هستند، می‌توانند از این فرصت برای تدریس در دانشگاه استفاده کنند.

تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان استاد حق‌التدریس، شرایط عمومی و اختصاصی ویژه‌ای دارد که از طریق سایت واحد دانشگاهی مورد نظر خود، یا با مراجعۀ حضوری، می‌توانید از این شرایط اطلاع پیدا کرده و درخواست تدریس‌تان را مطرح نمایید.

اما یکی از شرایط تدریس به عنوان استاد مدعو در دانشگاه آزاد، دریافت شناسه تدریس است. در این مقاله قصد داریم به بررسی شناسه تدریس دانشگاه آزاد اسلامی و مراحل دریافت آن بپردازیم. در صورتی که شما هم علاقمند به فعالیت به عنوان مدرس در دانشگاه آزاد هستید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

همچنین اگر علاقمند به همکاری با استادبانک در زمینۀ تدریس خصوصی هستید، پیشنهاد می‌کنیم مقالۀ زیر را مطالعه کنید.
مزایای استخدام به عنوان معلم خصوصی در استادبانک

شناسه تدریس دانشگاه آزاد چیست؟

به هر یک از اساتید محترم دانشگاه آزاد اسلامی، اعم از اساتید هیأت علمی و اساتید حق‌التدریس، یک کد ۱۵ رقمی منحصربفرد، اختصاص داده می‌شود. این کد، تحت عنوان شناسۀ تدریس در پروفایل کاربری اساتید نمایش داده می‌شود.

با استفاده از شناسه تدریس دانشگاه آزاد، همۀ اطلاعات مربوط به اساتید دانشگاه آزاد اسلامی، ساماندهی و یکپارچه‌سازی می‌شود، تا در مواقع نیاز دسترسی به این اطلاعات ساده‌تر باشد.

در صورتی که کد شناسه تدریس خود دریافت نکرده باشید، واحدهای دانشگاهی اجازۀ ثبت درس برای شما را ندارند. چرا که بر اساس بخشنامه، واحدهای مجری، تنها مجاز به ثبت درس برای مدرسانی هستند که کد شناسه دریافت کرده باشند و نام آن‌ها در بانک اطلاعاتی سامانۀ سیدا پلاس موجود باشد.

 سامانه سیدا پلاس، سامانۀ یکپارچه‌سازی امور آموزشی و مالی دانشگاه آزاد است، که در بسیاری از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین لازم به ذکر است که شناسه تدریس دانشگاه آزاد، برای اساتید حق التدریس به مدت یک نیمسال تحصیلی اعتبار خواهد داشت. تمدید آن برای نیمسال‌های بعدی، مشروط به بررسی صلاحیت‌های علمی و عمومی استاد، توسط دبیرخانه هیات اجرایی جذب استان است.

مراحل دریافت کد شناسه تدریس دانشگاه آزاد

به منظور دریافت شناسه تدریس دانشگاه آزاد وارد سامانۀ ساهم شوید. همانند تصویر زیر روی گزینۀ اساتید حق‌التدریس کلیک کنید.

 

شناسه تدریس دانشگاه آزاد

 

در صورتی که برای اولین وارد این سامانه می‌شوید، از کد ملی خود به عنوان نام کاربری و رمز عیور استفاده کنید. بعد از ورود به سایت، امکان تغییر رمز عبور وجود دارد.

 

شناسه تدریس-استادبانک

 

در مرحلۀ بعد، با استفاده از گزینۀ ثبت اطلاعات و مدارک، اطلاعات شناسنامه‌ای، آدرس‌ها و شماره‌تلفن‌های ضروری، کد هر نوع بیمه‌ای که مشمول آن هستید و مدارج تحصیلی خود را وارد کرده و در پایان، مدارک زیر را بارگذاری کنید:

  • اسکن شناسنامه (تمام صفحات)
  • اسکن کارت ملی (پشت و رو)
  • صفحه اول دفترچه بیمه (در صورت داشتن دفترچه)
  • تمامی مدارک تحصیلی
  • یک قطعه عکس پرسنلی
  • کارت پایان خدمت ویژۀ آقایان

پس از طی این مراحل، می‌توانید درخواست خود را در سامانه ثبت کنید.

در گام بعدی، لازم است مدارک ارسالی شما توسط حوزۀ معاونت آموزشیِ واحد دانشگاهی، تأیید و درخواست شما به امور هیات علمی ارسال شود. در نهایت، مدارک متقاضی توسط امور هیات علمی دانشگاه بررسی شده و کد شناسه از طریق همین سامانه در اختیار متقاضی قرار می‌گیرد و به سایر واحدهای دانشگاهی نیز ارسال می‌شود.

توجه داشته باشید که کد شناسۀ صادر شده برای استاد، در تمامی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی معتبر است. بنابراین برای تدریس در سایر دانشگاه‌ها حتی در استان‌هعای مختلف، نیازی به دریافت مجدد شناسۀ تدریس وجود ندارد.

پاسخ به برخی سوالات در مورد شناسه تدریس دانشگاه آزاد 

۱. واحد دانشگاهی چه زمانی درخواست شناسه تدریس را بررسی می‌کند؟

پاسخ: بر اساس بخشنامه، هر واحد دانشگاهی به مدت یک هفته کاری (غیر از تعطیلات)، نسبت به بررسی درخواست‌ها اقدام می کنند.

۲. چگونه می‌توانم اطمینان حاصل کنم، درخواست من به واحد دانشگاهی ارسال شده است؟

پاسخ: وارد بخش پیگیری درخواست شناسه تدریس شوید. در صورتی که درخواست‌تان را به درستی ثبت کرده باشید، باید مشخصات درخواست را در این بخش مشاهده کنید. در غیر این صورت فرآیند را به صورت کامل انجام نداده‌اید و لازم است مجددا درخواست خود را ثبت کنید.

۳. آیا پس از ثبت درخواست، امکان ویرایش اطلاعات یا تغییر مدارک وجود دارد؟

پاسخ: تا زمانی که واحد دانشگاهی مدارک و اطلاعات شما را تأئید نکرده باشد، امکان ویرایش وجود دارد. پس از آن، نیز در صورت رد درخواست شما، امکان ویرایش وجود خواهد داشت. تنها در صورت تأئید مدارک و اطلاعات، مجاز به اصلاح و تغییر آن‌ها نخواهید بود.

۴. در صورتی که هنوز مدرک دکتری خود را دریافت نکرده باشم چه کنم؟

پاسخ: به جای مدرک دکتری می‌توانید تصویر صورت‌جلسه دفاع از پایان‌نامۀ دکتری خود را ارسال نمایید.

۵. اعضای هیأت علمی دانشگاه درخواست خود را ثبت کرده‌اند اما اساتید حق‌التدریس هنوز نتوانسته‌اند شناسه تدریس خود را درخواست کنند. مشکل چیست؟

پاسخ: به احتمال زیاد واحد آموزشی مورد نظر شما سرویس تجمیع مربوط به اساتید حق‌التدریس را نصب نکرده است.

روش تدریس دانشگاهی

همکاری با استادبانک به عنوان یکی از معتبرترین سامانه‌های تدریس خصوصی در ایران

در این مقاله از سایت معلمان استادبانک، به بررسی شناسۀ تدریس دانشگاه آزاد برای متقاضیان حق‌التدریس در این دانشگاه و مراحل دریافت آن پرداختیم.

در صورتی که به مطالعۀ سایر مقالات در زمینۀ روش‌ تدریس، توسعۀ شغلی معلمان، تکنولوژی‌های آموزشی، مدیریت کلاس و اخبار معلمان علاقمند هستید، پیشنهاد می‌کنیم به بخش‌های مختلف مجله اساتید استادبانک نیز مراجعه کنید.

همچنین اگر به تدریس خصوصی علاقه دارید می‌توانید شرایط همکاری با استادبانک را مطالعه و با ورود به صفحه تدریس خصوصی استادبانک و کلیک روی لینک عضویت اساتید، فرم ثبت نام معلم خصوصی را تکمیل کنید یا از طریق شماره‌ ۰۲۱۹۱۰۰۵۳۴۳ با مشاورین ما در ارتباط باشید.

استادبانک همواره در تلاش است تا با همکاری برترین معلمان و اساتید کشور و با استفاده از تجربیات آن‌ها، نقشی تأثیرگذار در گسترش دانش، به روزرسانی اطلاعات معلمان و معرفی آن‌ها به دانش‌آموزان و دانشجویان کشور داشته باشد. هدف ما بالا بردن سطح کیفیت آموزش معلمان و ساختن آینده‌ای روشن برای فرزندان این سرزمین است.

شما چه سؤالات یا تجربیاتی در زمینۀ دریافت شناسه تدریس دانشگاه آزاد دارید؟ لطفا نظرات خود را در این زمینه با سایر همکاران به اشتراک بگذارید.

برای دریافت شناسه تدریس دانشگاه آزاد، از چه طریقی اقدام کنم؟

در این مقاله از مجله اساتید استادبانک، روش دریافت شناسه تدریس دانشگاه آزاد و مراحل آن به طور کامل توضیح داده شده است.

آیا دریافت شناسه تدریس از طریق سامانه ساجد امکان پذیر است؟

از سامانه ساجد برای دریافت کد مدرسی نمی‌توان استفاده کرد. لینک سایت برای دریافت کد مدرسی در این مقاله قرار داده شده است.

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید:

دیدگاهی ثبت نشده است.
×
ثبت نام به عنوان معلم خصوصی