وب سایت
طراحی آزمون آنلاین در سایت Kahoot

آموزش طراحی آزمون آنلاین در سایت Kahoot

آشنایی با سایت Kahoot

انگیزه دادن به دانش‌آموزان و جلب مشارکت آن‌ها در کلاس، یکی از چالش‌های همیشگی معلمان است. تحقیقات نشان می‌دهند هر چقدر فعالیت‌های کلاسی به صورت تعاملی‌تر برگزار شوند میزان مشارکت دانش‌آموزان افزایش می‌یابد و فرآیند یادگیری، بهتر اتفاق می‌افتد. روش‌های مختلفی برای افزایش تعامل و مشارکت دانش‌آموزان در کلاس وجود دارد از جمله:

 • گروه‌بندی دانش‌آموزان
 • ایجاد بحث و گفتگوهای کلاسی
 • استفاده از ابزارهای بصری مانند ویدیو، انیمیشن، پاورپوینت و …
 • استفاده از برنامه‌های شبیه‌ساز و…

اما یکی از مؤثرترین روش‌ها برای تعاملی کردن کلاس و افزایش مشارکت دانش‌آموزان استفاده از روش‌های یادگیری مبتنی بر بازی است؛ چرا که دانش‌آموز با کمک بازی‌ و بدون اینکه متوجه شود، مطالب درسی را یاد می‌گیرد.

سایت Kahoot یکی از همین پلت‌فرم‌های یادگیری مبتنی بر بازی است که برای افزایش تعامل با دانش‌آموزان و جلب مشارکت آن‌ها در موضوعات درسی، به کمک معلمان آمده است. Kahoot در حال حاضر ماهانه ۷۰ میلیون کاربر فعال دارد و ۵۰ درصدِ دانش‌آموزانِ آمریکا از این پلت‌فرم استفاده می‌کنند.

این پلت‌فرم که هم به صورت آنلاین و هم به صورت اپلیکیشن قابل استفاده است، به معلمان کمک می‌کند تا آزمون‌های کلاسی خود را سریع و بی دردسر طراحی کرده و سپس دانش‌آموزان را وارد یک رقابت بصری جذاب کنند.

برای انجام این کار، معلم سوالات خود را وارد سایت یا اپلیکیشن Kahoot می‌کند، برای هر سوال زمان مشخصی را در نظر می‌گیرد، سپس با ارائۀ یک کد مخصوص به دانش‌آموزان، از آن‌ها می‌خواهد که وارد محیط آزمون شوند و پس از پایان آزمون، عملکرد آن‌ها را بررسی می‌کند.

آموزش طراحی آزمون آنلاین در سایت Kahoot توسط استاد سروش

سرکار خانم سارا سروش، دبیر زبان سایت استادبانک، که بیش از یک سال با این سایت همکاری داشته‌اند، ویدیویی را با مدت زمان ۲۰ دقیقه آماده کرده‌اند که در آن به معرفی وبسایت Kahoot و نحوۀ طراحی آزمون آنلاین توسط این پلت‌فرم پرداخته‌اند. از شما دعوت می‌کنیم این ویدیو را تماشا کنید.

 

جدول زمانی ویدیو

۱
معرفی سایت Kahoot
۰۰:۱۴
۲
ثبت‌نام به عنوان معلم
۰۱:۰۰
۳
طراحی سؤالات
۰۳:۴۳
۴
ویرایش سؤالات
۱۲:۱۵
۵
اشتراک‌گذاری آزمون
۱۳:۳۰
۶
برگزاری آزمون
۱۴:۱۶
۷
بررسی نتیجۀ آزمون
۱۸:۱۰

لینک‌های مرتبط 

سایت Kahootدانلود Kahoot برای iOSدانلود Kahoot برای اندروید

در این پست به معرفی سایت Kahoot به عنوان یکی از محبوب‌ترین پلت‌فرم‌های کاربردی در زمینۀ یادگیری مبتنی بر بازی پرداختیم و یکی از مهم‌ترین کاربردهای آن، یعنی طراحی آزمون آنلاین را آموزش دادیم. از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم.

سوال!
شما تاکنون از چه سایت‌ها یا برنامه‌هایی برای طراحی آزمون آنلاین استفاده کرده‌اید؟ چه مزایا و معایبی را در این برنامه‌ها شناسایی کرده‌اید؟
لطفا نظرات و تجربیات خود را زیر همین پست با سایر همکاران در میان بگذارید.

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید:

 • ناهیدبیرامی
  ۲۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام وقت بخیر، ضمن تشکر از مطالب مفید سایتتون، اگر جایی هست که اطلاعات کاملتر درمورد کاهوت داشته باشه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  0 پاسخ
×
ثبت نام به عنوان معلم خصوصی