تکنولوژی های آموزشیوب سایت
رسم نمودار آنلاین

رسم نمودار آنلاین با استفاده از دو سایت مفید + ویدیوی آموزشی

مبحث تابع یکی از پایه‌ای‌ترین مباحث در آموزش ریاضی است و یادگیری بسیاری از موضوعات در ریاضیات، وابسته به یادگیریِ تابع است. یکی از روش‌های مناسب برای شناخت و درک بهتر مبحث توابع، رسم نمودار آنلاین این توابع و بررسی رفتار آن‌ها در نقاط یا بازه‌های مختلف است.

رسم نمودار توابعِ ساده و مقدماتی از قبیلِ نمودارهای خطی یا چندجمله‌ای‌های درجه دوم، به صورت دستی، کار دشواری نیست. اما اگر پای توابع پیچیده‌تری مانند چند جمله‌ای‌های درجه ۳ و بالاتر، توابع مثلثاتی، ضمنی، پارامتری و غیره به میان بیاید، رسم نمودار آن‌ها به این سادگی‌ها نیست و نیاز به دقت بسیار بالا و دانش ریاضی بیشتری دارد.

یکی از بهترین روش‌هایی که در زمینۀ رسم نمودار توابع به کمک معلم‌ها و اساتید ریاضی می‌آید استفاده از تکنولوژی‌های آموزشی، مانند نرم‌افزارها یا سایت‌های رسم نمودار آنلاین است. این روش نه تنها به معلم این امکان را می‌دهد تا نمودارِ پیچیده‌ترین توابع را بدون کمترین زحمت و با دقت بسیار بالا رسم کند، به دانش‌آموز نیز کمک می‌کند تا با مشاهدۀ تصاویر عینی از توابع مختلف، مباحث ریاضی را به صورت عمیق‌تر یاد بگیرد.

در این مقاله از مجله اساتید استادبانک (معتبرترین سامانۀ انتخاب معلم خصوصی در کشور)، قصد داریم شما را با دو سایت رسم نمودار آنلاین بسیار مفید آشنا کنیم که هر زمان به رسم نمودار توابع نیاز داشتید، بدون نصب هیچ برنامۀ خاصی، به کمک شما خواهند آمد.

آشنایی با ۲ سایت‌ رسم نمودار

الف) یکی از سایت‌های مفید برای معلمان و اولین سایتی که قصد داریم برای رسم نمودار آنلاین به شما معرفی کنیم، سایت ایرانی با حساب است. این سایت، امکانات مختلفی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد از جمله:

 • استفاده از ماشین حساب آنلاین
 • تبدیل واحدها
 • محاسبات آماری
 • حل برخی معادلات ریاضی
 • رسم نمودار توابع و غیره

اگر قصد دارید فقط از قسمت رسم نمودار استفاده کنید، کافیست وارد این لینک شوید، ضابطۀ تابع و نوع آن را مشخص کرده و نمودار تابع را در کمترین زمان رسم کنید. برای مشاهدۀ امکانات بیشتر سایت باحساب از لینک زیر استفاده کنید.

ب) عنوان دومین سایتی که می‌خواهیم معرفی کنیم دِسموس است. این وبسایت قابلیت‌های بسیار خوبی در زمینۀ آموزش ریاضی دارد که برای دروسی مانند ریاضی، فیزیک و هندسه بسیار کاربردی است. از جملۀ این قابلیت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رسم نمودار توابع
 • ماشین حساب مقدماتی
 • ماشین حساب پیشرفته
 • ابزارهای هندسی
 • ابزارهای ماتریسی

برای استفاده از بخش رسم نمودار سایت دسموس کافیست وارد این لینک شوید. همچنین برای مشاهدۀ امکانات بیشتر سایت دسموس از لینک زیر استفاده کنید.

آموزش رسم نمودارهای ریاضی به صورت آنلاین توسط استاد ملکی

جناب آقای سجاد ملکی، دبیر ریاضی سایت استاد بانک، که بیش از سه سال است با سایت ما همکاری دارند، ویدیویی را با مدت زمان ۱۰ دقیقه ارسال کرده‌اند که در آن به آموزش نحوه استفاده از دو وبسایت “با حساب” و “دسموس” برای رسم نمودار آنلاین پرداخته‌اند. از شما دعوت می‌کنیم این ویدیو را تماشا کنید.

جدول زمانی ویدیو

۱
مقدمه
۰۰:۱۰
۲
نمادهای مورد نیاز برای وارد کردن ضابطه تابع
۰۲:۴۶
۳
آموزش رسم نمودار در سایت باحساب
۰۳:۵۰
۴
رسم و مقایسۀ نمودارها در سایت دسموس
۰۵:۲۰
۵
تحلیل ویژگی‌های تابع بعد از رسم نمودار
۰۷:۲۵

کسب درآمد از تدریس خصوصی ریاضی در استادبانک

اگر به عنوان یک معلم ریاضی یا فردی که تحصیلات مرتبطی با ریاضی دارد، به دنبال افزایش حقوق معلمی خود هستید، یکی از بهترین راه حل‌های آن وارد شدن به حوزۀ تدریس خصوصی آنلاین یا حضوری ریاضی و همچنین ارائۀ مشاوره تحصیلی در زمینۀ درس ریاضی به دانش‌آموزان و والدین است.

معلمان ریاضی به دلیل داشتن سابقۀ کار مرتبط و آشنایی با شرایط مدارس و سؤالات امتحانی، بیشتر از سایر معلمان خصوصی مورد استقبال متقاضیان کلاس‌های خصوصی ریاضی قرار می‌گیرند. به همین دلیل بسیاری از آن‌ها با ورود به حوزۀ تدریس خصوصی و کمی استمرار و تلاش، به درآمدهای قابل توجهی از طریق آموزش خصوصی آنلاین و حضوری دست پیدا می‌کنند.

برای اطمینان از این موضوع کافیست نگاهی به نمونه درآمد معلمان خصوصی استادبانک بیندازید.

از آن جا که معلمان در قلب مراکز آموزشی کشور حضور دارند، از نزدیک با نیازهای تحصیلی شاگردان در زمینۀ ریاضی آشنا هستند. معلمان ریاضی اطلاعات خوبی در مورد انواع مشکلات ریاضی دانش‌آموزان، از جمله اضطراب ریاضی، اختلالات یادگیری ریاضی و غیره دارند و می‌توانند خدمات ارزشمندی را به منظور پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان و یا شاگردانی که دچار افت تحصیلی شده‌اند، ارائه دهند.

اگر شما جزو آن دسته از معلمان ریاضی هستید که تمایل دارید وارد حوزۀ تدریس خصوصی ریاضی شوید و تجربیات چندین سالۀ خود را در احتیار خانواده‌ها و دانش‌آموزان قرار دهید، پیشنهاد می‌کنیم مطالعه مقاله زیر را از دست ندهید.

شرایط استخدام معلم ریاضی برای تدریس خصوصی در استادبانک  

همکاری با استادبانک مزایای بسیاری برای علاقمندان به تدریس خصوصی دارد که ممکن است در بسیاری از پلتفرم‌ها وجود نداشته باشد. از جملۀ این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. حفظ محرمانگی اطلاعات استاد
 2. ثبت نام کاملا رایگان
 3. ارائۀ پلتفرم‌های رایگان برای تدریس آنلاین
 4. برگزاری دورۀ اخلاق حرفه‌ای برای اساتید و ارائۀ گواهینامه
 5. ارائۀ سیستم شایسته سالار برای معلم‌ها
 6. منصفانه بودن سهم استادبانک
 7. ارجاع تعداد زیاد کلاس‌ به معلم و امکان کسب درآمدهای بالا
 8. امکان ثبت نظرات دانش‌آموزان در پروفایل استاد
 9. بررسی قابل اعتماد بودن شاگرد برای کلاس‌های حضوری

تسویه حساب منظم، پشتیبانی کامل از استاد از طریق تیکت، ایمیل و مرکز تماس، ارائۀ پیشخوان کاملاً هوشمند که تمامی اطلاعات کلاس‌ها و شاگردهای استاد در آن ثبت می‌شود، از دیگر مزایای همکاری با استادبانک است.

با توجه به همۀ این توضیحات، به طور کلی می‌توان تدریس خصوصی ریاضی را -البته به شرط جدیت، علاقه و استمرار خود فرد-، به عنوان یکی از بهترین و پردرآمدترین مشاغل آموزشی معرفی کرد.

بنابراین اگر به عنوان معلم ریاضی، دغدغۀ کسب درآمد بیشتر را دارید، پیشنهاد می‌کنیم فرصت ثبت نام به عنوان معلم خصوصی در استادبانک را از دست ندهید. کافیست روی بنر زیر و یا دکمۀ سبزرنگ ثبت نام به عنوان معلم خصوصی کلیک کنید و فرآیند ثبت نام خود را تکمیل نمایید.

استادبانک یکی از برترین مؤسسات تدریس خصوصی در ایران

در این مقاله از سایت معلمان استادبانک، به معرفی دو سایت مفید و کاربردی را برای رسم نمودار آنلاین پرداختیم. همچنین آموزش ویدیویی نحوۀ استفاده از این سایت‌ها را نیز ارائه کردیم.

در صورتی که به مطالعۀ سایر مقالات در زمینۀ روش‌ تدریس، توسعۀ شغلی معلمان، تکنولوژی‌های آموزشی، مدیریت کلاس و اخبار معلمان علاقمند هستید، به بخش‌های مختلف مجله اساتیدِ استادبانک هم مراجعه کنید.

همچنین اگر به عنوان معلم به تدریس خصوصی علاقه دارید می‌توانید شرایط همکاری با استادبانک را مطالعه و فرم ثبت نام معلم خصوصی را تکمیل کنید یا از طریق شماره‌ ۰۲۱۹۱۰۰۵۳۴۳ با مشاورین ما در ارتباط باشید.

استادبانک همواره در تلاش است تا با همکاری برترین معلمان و اساتید کشور و با استفاده از تجربیات آن‌ها، نقشی تأثیرگذار در گسترش دانش، به روزرسانی اطلاعات معلمان و معرفی آن‌ها به دانش‌آموزان و دانشجویان کشور داشته باشد. هدف ما بالا بردن سطح کیفیت آموزش معلمان و ساختن آینده‌ای روشن برای فرزندان این سرزمین است.

شما چه سایت‌های کاربردی و مفید دیگری را در زمینۀ آموزش ریاضی می‌شناسید؟
لطفا نظرات و تجربیات خود را زیر همین پست با سایر همکاران در میان بگذارید.
بهترین روش برای رسم نمودار توابع چیست؟

بهترین روش برای برای رسم نمودارهای ریاضی، استفاده از روش رسم نمودار آنلاین است. در این مقاله از مجله اساتید استادبانک دو سابت بسیار کاربردی برای رسم توابع ریاضی معرفی شده است.

چطور از ابزارهای آنلاین رسم نمودار استفاده کنم؟

در این مقاله از آکادمی اساتید استادبانک، ویدیوی آموزشی استفاده از دو سایت رسم نمودار آنلاین توسط یکی از اساتید ریاضی استادبانک ارائه شده است.

چرا برای رسم توابع ریاضی، بهتر است از ابزارهای رسم نمودار استفاده کنیم؟

رسم نمودار توابع ساده به صورت دستی، کار دشواری نیست. اما در مورد توابع پیچیده‌تر، رسم نمودار به این سادگی‌ها نیست. به همین دلیل استفاده از ابزارهای رسم نمودار می‌توانند در مدت زمان بسیار کوتاه نتایج دقیق‌تری را ارائه دهند.

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید:

دیدگاهی ثبت نشده است.
×
ثبت نام به عنوان معلم خصوصی