تکنولوژی های آموزشی وب سایت
رسم نمودار آنلاین

رسم نمودار آنلاین با استفاده از دو سایت مفید + ویدیوی آموزشی

مبحث تابع یکی از پایه‌ای‌ترین مباحث در آموزش ریاضی است و یادگیری بسیاری از موضوعات در ریاضیات، وابسته به یادگیریِ تابع است. یکی از روش‌های مناسب برای شناخت و درک بهتر مبحث توابع، رسم نمودارِ آنلاینِ این توابع و بررسی رفتار آن‌ها در نقاط یا بازه‌های مختلف است.

رسم نمودار توابعِ ساده و مقدماتی از قبیلِ نمودارهای خطی یا چندجمله‌ای‌های درجه دوم، به صورت دستی، کار دشواری نیست. اما اگر پای توابع پیچیده‌تری مانند چند جمله‌ای‌های درجه ۳ و بالاتر، توابع مثلثاتی، ضمنی، پارامتری و… به میان بیاید، رسم نمودار آن‌ها به این سادگی‌ها نیست و نیاز به دقت بسیار بالا و دانش ریاضی بیشتری دارد.

یکی از بهترین روش‌هایی که در زمینۀ رسم نمودار توابع به کمک معلم‌ها و اساتید ریاضی می‌آید استفاده از تکنولوژی‌های آموزشی، مانند نرم‌افزارها یا سایت‌های رسم نمودار آنلاین است. این روش نه تنها به معلم این امکان را می‌دهد تا نمودارِ پیچیده‌ترین توابع را بدون کمترین زحمت و با دقت بسیار بالا رسم کند، به دانش‌آموز نیز کمک می‌کند تا با مشاهدۀ تصاویر عینی از توابع مختلف، مباحث ریاضی را به صورت عمیق‌تر یاد بگیرد.

در مقالۀ “آموزش نرم‌افزار جئوجبرا” یکی از کاربردی‌ترین نرم‌افزارهای مفید برای رسم نمودارهای ریاضی را معرفی کردیم. در این مقاله، قصد داریم شما را با دو سایت رسم نمودار آنلاین بسیار مفید آشنا کنیم که هر زمان به رسم نمودار توابع نیاز داشتید، بدون نصب هیچ برنامۀ خاصی، به کمک شما خواهند آمد.

همچنین اگر علاقمند به همکاری با استادبانک در زمینۀ تدریس خصوصی ریاضی هستید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا مقالۀ زیر را مطالعه کنید.
مزایای استخدام به عنوان معلم خصوصی در استادبانک

آشنایی با ۲ سایت‌ رسم نمودار

یکی از سایت‌های مفید برای معلمان و اولین سایتی که قصد داریم برای رسم نمودار آنلاین به شما معرفی کنیم، سایت ایرانیِ “با حساب” است. این سایت، امکانات مختلفی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد از جمله:

  • استفاده از ماشین حساب آنلاین
  • تبدیل واحدها
  • محاسبات آماری
  • حل برخی معادلات ریاضی
  • رسم نمودار توابع و …

اگر قصد دارید فقط از قسمت رسم نمودار استفاده کنید، کافیست وارد این لینک شوید، ضابطۀ تابع و نوع آن را مشخص کرده و نمودار تابع را در کمترین زمان رسم کنید. برای مشاهدۀ امکانات بیشتر سایت باحساب از لینک زیر استفاده کنید.

ورود به سایت باحساب

عنوان دومین سایتی که می‌خواهیم معرفی کنیم “دِسموس” است. این وبسایت قابلیت‌های بسیار خوبی در زمینۀ آموزش ریاضی دارد که برای دروسی مانند ریاضی، فیزیک و هندسه بسیار کاربردی است. از جملۀ این قابلیت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • رسم نمودار توابع
  • ماشین حساب مقدماتی
  • ماشین حساب پیشرفته
  • ابزارهای هندسی
  • ابزارهای ماتریسی

برای استفاده از بخش رسم نمودار سایت دسموس کافیست وارد این لینک شوید. همچنین برای مشاهدۀ امکانات بیشتر سایت دسموس از لینک زیر استفاده کنید.

ورود به سایت دسموس

آموزش رسم نمودارهای ریاضی به صورت آنلاین توسط استاد ملکی

جناب آقای سجاد ملکی، دبیر ریاضی سایت استاد بانک، که بیش از دو سال است با سایت ما همکاری دارند، ویدیویی را با مدت زمان ۱۰ دقیقه ارسال کرده‌اند که در آن به آموزش نحوه استفاده از دو وبسایت “با حساب” و “دسموس” برای رسم نمودار آنلاین پرداخته‌اند. از شما دعوت می‌کنیم این ویدیو را تماشا کنید.

جدول زمانی ویدیو

۱
مقدمه
۰۰:۱۰
۲
نمادهای مورد نیاز برای وارد کردن ضابطه تابع
۰۲:۴۶
۳
آموزش رسم نمودار در سایت باحساب
۰۳:۵۰
۴
رسم و مقایسۀ نمودارها در سایت دسموس
۰۵:۲۰
۵
تحلیل ویژگی‌های تابع بعد از رسم نمودار
۰۷:۲۵

همکاری با استادبانک، یکی از برترین مؤسسات تدریس خصوصی در ایران

در این مقاله دو سایت مفید و کاربردی را برای رسم نمودار آنلاین معرفی کردیم و آموزش نحوۀ استفاده از این سایت‌ها را نیز ارائه کردیم. از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم.

در صورتی که به مطالعۀ سایر مقالات در زمینۀ روش‌ تدریس، توسعۀ شغلی معلمان، تکنولوژی‌های آموزشی، مدیریت کلاس و اخبار معلمان علاقمند هستید، به بخش‌های مختلف مجله اساتیدِ استادبانک هم مراجعه کنید. همچنین اگر به عنوان معلم به تدریس خصوصی علاقه دارید می‌توانید شرایط همکاری با استادبانک را مطالعه و فرم ثبت نام معلم خصوصی را تکمیل کنید یا از طریق شماره‌ ۰۲۱۵۴۴۳۵۰۰۰ با مشاورین ما در ارتباط باشید.

استادبانک همواره در تلاش است تا با همکاری برترین معلمان و اساتید کشور و با استفاده از تجربیات آن‌ها، نقشی تأثیرگذار در گسترش دانش، به روزرسانی اطلاعات معلمان و معرفی آن‌ها به دانش‌آموزان و دانشجویان کشور داشته باشد. هدف ما بالا بردن سطح کیفیت آموزش معلمان و ساختن آینده‌ای روشن برای فرزندان این سرزمین است.

بحث و مشارکت شما چه سایت‌های کاربردی و مفید دیگری را در زمینۀ آموزش ریاضی می‌شناسید؟
لطفا نظرات و تجربیات خود را زیر همین پست با سایر همکاران در میان بگذارید.

لینک‌های مرتبط

ورود به سایت دسموسورود به سایت باحساب

بهترین روش برای رسم نمودار توابع چیست؟

بهترین روش برای برای رسم نمودارهای ریاضی، استفاده از روش رسم نمودار آنلاین است. در این مقاله از مجله اساتید استادبانک دو سابت بسیار کاربردی برای رسم توابع ریاضی معرفی شده است.

چطور از ابزارهای آنلاین رسم نمودار استفاده کنم؟

در این مقاله از آکادمی اساتید استادبانک، ویدیوی آموزشی استفاده از دو سایت رسم نمودار آنلاین توسط یکی از اساتید ریاضی استادبانک ارائه شده است.

چرا برای رسم توابع ریاضی، بهتر است از ابزارهای رسم نمودار استفاده کنیم؟

رسم نمودار توابعِ ساده به صورت دستی، کار دشواری نیست. اما در مورد توابع پیچیده‌تر، رسم نمودار به این سادگی‌ها نیست. به همین دلیل استفاده از ابزارهای رسم نمودار می‌توانند در مدت زمان بسیار کوتاه نتایج دقیق‌تری را ارائه دهند.

برچسب ها:,

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید:

دیدگاهی ثبت نشده است.
×
استخدام معلم خصوصی