توسعه شغلی معلمانوب سایت
سایت های مفید برای معلمان-استادبانک

معرفی سایت های مفید برای معلمان (۱۰ سایت بسیار کاربردی)

سایت‌های متنوع و فراوانی در حوره‌های مختلف، برای معلمان راه‌اندازی شده‌اند. برخی از آن‌ها به منظور رفع نیازهای اداری معلمان و برخی دیگر نیز برای کمک به تدریس هر چه بهتر یا توسعۀ شغلی این عزیزان ایجاد شده‌اند. اما بسیاری از فرهنگیان و معلمان به دلیل مشغله‌های فراوان، فرصت کافی برای جستجو و بررسی همۀ سایت‌ های مفید برای معلمان را ندارند.

به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله از مجله اساتید استادبانک (بزرگ‌ترین پلتفرم تدریس خصوصی در ایران)، لیستی از کاربردی‌ترین سایت‌های معلمان را در حوزه‌های مختلف معرفی کنیم. به این ترتیب می‌توانید در مواقع ضروری، بدون نیاز به جستجو و بررسی، از آن‌ها استفاده کنید. لطفا همراه ما باشید.

سایت رسمی آموزش و پرورش برای اطلاع از آخرین اخبار معلمان

بدون شک در معرفی سایت های مفید برای معلمان، اولین موردی که به ذهن می‌رسد، سایت رسمی آموزش و پرورش به آدرس medu.ir است. سایت آموزش و پرورش خدمات متنوعی را به معلمان ارائه می‌دهد. البته تنها مخاطبین آن، معلمان نیستند. بلکه والدین و دانش‌آموزان نیز از خدمات مختلف این سایت آموزش و پرورش استفاده می‌کنند.

یکی از مهم‌ترین کاربردهای سایت رسمی آموزش و پرورش برای معلمان، آگاهی از آخرین اخبار معلمان، اطلاعیه‌ها و بخشنامه‌های جدید مربوط به این عزیزان است.

همچنین معلمان می‌توانند با انتخاب استان محل سکونت خود، وارد سامانۀ استانی وزارت آموزش و پرورش شوند، به امکانات مختلف آن دسترسی داشته باشند و اخبار و اطلاعیه‌های وزارت آموزش و پرورش استان محل سکونت خود را مشاهده کنند.

ضمنا بخش میز خدمت الکترونیک سایت وزارت آموزش و پرورش به آدرس eservice.medu.ir برای همۀ افراد از جمله معلمان قابل استفاده است. این سایت از خدمات آنلاین بسیار زیادی تشکیل شده که با مراجعه به آن می‌توانید به این خدمات دسترسی داشته باشید.

دانلود کتاب‌های درسی مدارس

مهم‌ترین ابزار کار هر معلمی در هر پایه و مقطع، کتاب درسی آن پایه است، معلمان ممکن است به دلایل مختلف به فایل pdf کتاب‌های درسی نیاز داشته باشند.

برای مثال بسیاری از معلمان خصوصی به کتاب‌های درسی مدارس دسترسی ندارند. برخی دیگر از معلمان نیز برای تدریس آنلاین خود از فایل pdf کتاب‌های درسی استفاده می‌کنند.

بنابراین وجود سایتی جامع که تمامی کتاب‌های درسی مدارس را به صورت کامل گردآوری کرده باشد بسیار ضروری است. سایت دانلود کتاب‌های درسی به آدرس chap.sch.ir این مسئولیت را بر عهده گرفته است.

معلمان می‌توانند از طریق سایت چاپ کتب درسی، فایل PDF کتاب‌های درسی مورد نظر خود را در تمامی پایه‌ها و تمامی رشته‌ها بر اساس سال چاپ مورد نظر، جستجو و دانلود کنند. همچنین بخشی برای دانلود فایل pdf راهنمای معلم (روش تدریس) تمامی دروس و دانلود کتاب‌های درسی دانش‌آموزان استثنایی در نظر گرفته شده است.

دریافت فیش حقوقی فرهنگیان

فیش حقوقی فرهنگیان یکی از مهم‌ترین اسنادی است که در اختیار معلمان قرار داده می‌شود. این فیش، شامل اطلاعات مختلفی در رابطه با حقوق معلمان، از جمله خالص دریافتی ماهانه، اضافه کار، بیمه، مالیات و غیره است و به صورت ماهانه در اختیار معلمان عزیز قرار می‌گیرد. فرهنگیان از این طریق می‌توانند از تمام جزییات مربوط به حقوق و درآمد خود اطلاع پیدا کنند.

مطمئن‌ترین روش برای دریافت فیش حقوقی معلمان ابتدایی و سایر معلمان شاغل، استفاده از سایت دریافت فیش حقوقی فرهنگیان به آدرس fish.medu.ir است.

همچنین فرهنگیان بازنشسته برای دریافت فیش حقوقی خود باید به سایت صندوق بازنشستگی کشور به آدرس cspf.ir مراجعه کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فیش حقوقی معلمان و آموزش دریافت فیش حقوقی برای فرهنگیان شاغل و بازنشسته، مقالۀ زیر را مطالعه نمایید.

سایت دانشگاه فرهنگیان یکی از سایت‌های مفید برای دانشجو معلمان کشور

همانطور که در مقاله همۀ روش‌های استخدام در آموزش و پرورش اشاره کرده‌ایم، یکی از روش‌های معلم شدن، قبولی در آزمون سراسری و ورود به دانشگاه فرهنگیان است. دانشجویان پس از قبولی در این دانشگاه می‌توانند از تمامی خدمات سایت دانشگاه فرهنگیان استفاده کنند.

از جملۀ این خدمات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • انجام امور مربوط به ثبت نام و انتخاب واحد
  • اطلاع از اخبار و رویدادهای دانشجویی
  • مشاهدۀ نمرات
  • پرداخت شهریه‌ها
  • پر کردن فرم ارزشیابی اساتید
  • ثبت‌نام در خوابگاه
  • درخواست‌هایی مانند اشتغال به تحصیل
  • ثبت‌نام در آزمون اصلح فرهنگیان

برای ورود به سایت دانشگاه فرهنگیان و استفاده از خدمات آن کافیست به آدرس cfu.ac.ir مراجعه کنید.

سامانۀ گلستان فرهنگیان به آدرس education.cfu.ac.ir نیز زیرمجموعه‌ای از سایت دانشگاه فرهنگیان است و به منظور انجام کلیه فعالیت‌های الکترونیک دانشجو معلمان مانند انتخاب واحد، پرداخت شهریه‌ها، حذف و اضافه و غیره در نظر گرفته شده است.

سایت ضمن خدمت فرهنگیان

دوره‌های ضمن خدمت فرهنگیان، دوره‌های آموزشی هستند که با هدف توسعۀ شغلی معلمان و ارتقای دانش و مهارت این عزیزان در زمینه‌های مختلف، از جمله فناوری‌های آموزشی، آموزش مجازی، ارزشیابی الکترونیکی، آموزش برخی نرم‌افزارها، تولید محتوای آموزشی، مشاوره، تربیت قرآنی، روانشناسی تربیتی و غیره برگزار می‌شوند.

شرکت در دوره‌های ضمن خدمت، علاوه بر ارتقای دانش معلمان، مزایای فراوانی دارد. از مزایای گذراندن دوره‌های ضمن خدمت، می‌توان به افزایش حقوق معلمان بعد از گذراندن این دوره‌ها، شرکت در ارزشیابی معلمان و رتبه‌بندی معلمان اشاره کرد.

سایت ضمن خدمت فرهنگیان به آدرس ltms.medu.ir یکی از دیگر از سایت های مفید برای معلمان است که امکان دسترسی به دوره‌های آموزشی ضمن خدمت و ثبت نام در آن‌ها را برای فرهنگیان فراهم کرده است.

برای اطلاع از تمامی جزئیات مربوط به ضمن خدمت معلمان، شرایط و جزییات ثبت نام در سایت ضمن خدمت، کافیست مقاله راهنمای کامل ضمن خدمت فرهنگیان را مطالعه کنید.

سایتی مفید برای تهیۀ قالب‌های جذاب پاورپوینت

پاورپوینت یکی از رایح‌ترین ابزارهای آموزشی برای تدریس و ارائۀ مطالب در کلاس‌های درس است. استفاده از محتواهای تولید شده توسط پاورپوینت، علاوه بر صرفه‌جویی در وقت کلاس، باعث افزایش تعامل دانش‌آموزان نیز می‌شود.

تهیۀ قالب‌های جذاب پاورپوینت و متناسب با موضوع درس، در کوتاه‌ترین زمان، یکی از دغدعه‌های همیشگی معلمان است. به همین دلیل قصد داریم شما را با یک سایت مفید و کاربردی برای تهیه و ویرایش قالب‌های متنوع پاورپوینت بدون نیاز به صرق زمان زیاد، آشنا کنیم.

slidesgo یکی از سایت‌ های مفید برای معلمان است، که به منظور تهیۀ قالب‌های جذاب و چشم‌نواز پاورپوینت استفاده می‌شود.

نمونه ای از سایت های مفید برای معلمان-استادبانک

اسلایدزگو یکی از زیرمجموعه‌های سایت محبوب freepik.com است که احتمالا برای اکثر معلم‌هایی که در دوران کرونا درگیر تولید محتوا شده‌اند، آشناست.

پس از ورود به سایت، دسته‌بندی‌های مختلفی را مشاهده خواهید کرد. پس انتخاب دستۀ Education، می‌توانید رنگ، سبک، مقطع تحصیلی و موضوع مورد نظر خود را انتخاب کنید. بر اساس موارد فیلتر شده، چندین قالب پاورپوینت به شما پیشنهاد می‌شود. در نهایت می‌توانید تم مورد نظر را انتخاب و دانلود کرده، سپس با استفاده از برنامۀ پاورپوینت، آن را ویرایش و شخصی‌سازی کنید.

شبیه‌سازی موضوعات درسی 

برنامه‌های شبیه‌ساز، برنامه‌هایی هستند که با استفاده از تکنولوژی و با اهداف آموزشی یا آزمایشی، پدیده‌های واقعی را در حوزه‌های مختلف مدلسازی می‌کنند.

چنین برنامه‌های به یاددهنده و یادگیرنده این امکان را می‌دهند که بدون صرف هزینه، زمان و انرژی، تمامی مراحل و نتایج حاصل از انجام یک آزمایش واقعی را در محیطی امن و بدون ریسک مشاهده کند. به این ترتیب، یادگیرنده از طریق این شبیه‌سازی‌ها با موضوع درس ارتباط بیشتری برقرار کرده و به درک درست و ملموسی از آن موضوع دست پیدا می‌کند.

سایت Phet یک نمونه از همین برنامه‌های شبیه‌ساز و از جمله سایت های مفید برای معلمان است که در یادگیری دروسی مانند ریاضی، شیمی، فیزیک، زیست شناسی، زمین شناسی و غیره بسیار مفید و کاربردی است.

آموزش استفاده از این سایت شبیه‌ساز را در مقالات آیندۀ سایت معلمان استادبانک در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

نمونه ای از سایت های مفید برای معلمان-استادبانک

سایتی برای طراحی آزمون آنلاین تعاملی 

یکی از چالش‌های شغل معلمی، ایجاد انگیزه در دانش‌آموزان نسبت به یادگیریِ موضوعات درسی و جلب مشارکت آن‌ها در فرآیند آموزش است. بدون شک هر چقدر که معلم فعالیت‌های آموزشی خود را به صورت تعاملی‌تر برگزار کند، میزان مشارکت دانش‌آموزان افزایش می‌یابد و در نتیجه فرآیند یاددهی و یادگیری، به شکل بهتری اتفاق می‌افتد.

روش‌های مختلفی برای افزایش تعامل و مشارکت دانش‌آموزان در کلاس وجود دارد. یکی از مؤثرترین آن‌ها، استفاده از روش‌های یادگیری مبتنی بر بازی است؛ چرا که دانش‌آموز در حین انجام بازی‌ و بدون اینکه متوجه فرآیند آموزش شود، مطالب درسی را فرا می‌گیرد.

سایت Kahoot یکی از پلتفرم‌های یادگیری مبتنی بر بازی و از جمله سایت های مفید برای معلمان است که برای افزایش تعامل با دانش‌آموزان و جلب مشارکت آن‌ها، به کمک مدرسان آمده است. این سایت به معلمان کمک می‌کند تا آزمون‌های کلاسی خود را سریع و بی دردسر طراحی کرده و دانش‌آموزان را وارد یک رقابت بصری جذاب کنند.

سرکار خانم سارا سروش، دبیر زبان سایت استادبانک، ویدیویی را با مدت زمان ۲۰ دقیقه آماده کرده‌اند که در آن به معرفی وبسایت Kahoot و نحوۀ طراحی آزمون آنلاین توسط این پلتفرم پرداخته‌اند. برای مشاهدۀ این آموزش کافیست روی لینک زیر کلیک کنید.

سایتی برای کسب درآمد از تدریس خصوصی

تدریس خصوصی در ایران یک صنعت پر رونق و درآمدزا برای فرهنگیان و سایر علاقمندان به تدریس است. کسب درآمدهای بسیار بالا در جایگاه معلم خصوصی، اگر چه که کار ساده‌ای نیست، اما در بسیاری از درس‌ها، با کمی تلاش و استمرار و الگوبرداری از معلمان خصوصی موفق، امکان‌پذیر است.

معلم خصوصی می‌تواند مدیریت زمان خود را به طور کامل در اختیار داشته باشد. همچنین با گذشت زمان، و با افزایش تسلط و تجربۀ معلم در تدریس و افزایش تعداد شاگردان، درآمد تدریس خصوصی معلم نیز می‌تواند به میزان زیادی افزایش پیدا کند.

از دیگر مزایای تدریس خصوصی، گسترش مهارت‌ها و توانایی‌های فردی معلم است. معلم خصوصی برای اینکه بتواند نتایج ارزشمندی را کسب کند، باید برخی مهارت‌ها مانند مهارت‌های ارتباط مؤثر، مهارت‌های تکنولوژیک، مدیریت زمان، متقاعدسازی، روانشناسی، روش‌های نوین تدریس و غیره را کسب کند. همین موضوع منجر به رشد و توسعۀ فردی معلم خصوصی در طولانی مدت می‌شود.

مهم‌ترین بخش برای شروع تدریس خصوصی، جذب شاگرد است. اما تلاش برای جذب شاگرد، باعث می‌شود معلم از هدف اصلی خود یعنی آموزش و تدریس، دور شود. به همین دلیل، پیشنهاد ما برای شروع کار تدریس خصوصی، همکاری با سامانه‌های تدریس خصوصی مانند استادبانک است.

در استادبانک، معلمان خصوصی، تمام تمرکز خود را روی بهبود عملکرد خود در تدریس قرار می‌دهند و از بابت تبلیغات و جذب شاگرد دغدغه‌ای ندارند. اساتید تنها درصد کمی از هزینۀ کلاس را به ازای معرفی شاگرد، به استادبانک پرداخت می‌کنند تا تیم استادبانک وظیفۀ تبلیغات و معرفی شاگرد و استاد را به یکدیگر بر عهده بگیرد.

با مطالعۀ مقالۀ زیر اطلاعات بیشتری در رابطه با مزایای تدریس خصوصی در استادبانک کسب خواهید کرد.

مجله اساتید استادبانک، از دیگر سایت های مفید برای معلمان

مجله اساتید استادبانک، یکی از زیر مجموعه‌های سایت استادبانک است. مهم‌ترین هدف تیم استادبانک از راه‌اندازی این مجله، توانمندسازی معلمان، به ویژه معلمان خصوصی و افزایش میزان درآمد آن‌ها به شیوه‌های اصولی و حرفه‌ای است.

به همین منظور، در مجله اساتید استادبانک، مقالات آموزشی به روز و معتبری را در زمینۀ آشنایی با روش‌‌های نوین تدریس، تکنولوژی‌های آموزشی، مدیریت کلاس، ارتباط با شاگرد و بسیاری موضوعات دیگر، در اختیار اساتید عزیز خود قرار دهیم.

یکی از مهم‌ترین بخش‌های آکادمی اساتید، دورۀ اخلاق حرفه‌ای تدریس خصوصی است. این دوره شامل نکات بسیار کاربردی برای برگزاری هر چه بهتر کلاس‌های خصوصی و چندین هزار تجربۀ ثبت شده توسط اساتید استادبانک است. پس از ثبت نام به عنوان معلم خصوصی در استادبانک و شرکت در دورۀ رایگان اخلاق حرفه‌ای، می‌توانید به این تجربیات ارزشمند، دسترسی داشته باشید.

نمونه ای از سایتهای مفید برای معلمان-استادبانک

استادبانک، معتبرترین پلتفرم جذب و آموزش معلمان خصوصی در کشور

در این مقاله از آکادمی اساتید استادبانک، به معرفی سایت‌ های مفید برای معلمان پرداختیم و ده نمونه از این وب‌سایت‌های کاربردی را برای معلمان خصوصی و معلمان مدارس معرفی کردیم.

استادبانک از یک سو با فراهم کردن بخش‌های مختلفی تحت عنوان توسعۀ شغلی معلمان، روش تدریس، معرفی کتاب، تکنولوژی آموزشی و غیره مقالات علمی و مفیدی را در این حوزه‌ها به اساتید ارائه می‌دهد. از سوی دیگر، امکان کسب درآمد از تدریس خصوصی را برای معلمان عزیز فراهم کرده‌ است.

در صورتی که شما نیز علاقمند به تدریس و همکاری با سایت استادبانک به عنوان معلم خصوصی هستید، می‌توانید از طریق لینک عضویت اساتید مراحل ثبت نام خود را طی کنید.

چنان چه در مورد ثبت‌نام، نحوۀ همکاری و سایر خدمات آموزشی استادبانک نیاز به راهنمایی و مشاوره داشتید، می‌توانید با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۵۳۴۳ تماس بگیرید.

شما چه سایت‌های مفید دیگری را برای معلمان می‌شناسید؟ برای آشنایی همکارانتان با این سایت‌ها، زیر همین پست کامنت بگذارید.

بهترین سایت‌ برای معلمان به منظور کسب درآمد از تدریس خصوصی چیست؟

سایت‌های مختلفی برای معلمان به منظور تدریس خصوصی در ایران وجود دارد. ما در این مقاله از سایت معلمان استادبانک، یکی از معتبرترین سایتهای تدریس خصوصی را معرفی کرده‌ایم.

موضوعات مربوط به معلمان مانند اخبار معلمان، دانلود کتابهای درسی، دریافت فیش حقوقی و غیره را از طریق چه سایتهایی می‌توانیم پیگیری کنیم؟

با کلیک روی این مقاله از سایت آکادمی اساتید استادبانک با انواع سایتهای مفید برای معلمان در این زمینه‌ها آشنا خواهید شد.

بهترین قالبهای پاورپوینت را از طریق چه سایتی دانلود کنم؟

سایت slidesgo یکی از بهترین سایتها برای دانلود قالبهای پاورپوینت است. در این مقاله از مجله اساتید استادبانک در رابطه با این سایت مفید صحبت کرده‌ایم.

×
ثبت نام به عنوان معلم خصوصی