روش تدریس زبان انگلیسی
روش تدریس زبان یازدهم-استادبانک

روش‌های تدریس و آموزش زبان یازدهم | استاد مهدی خانی

در بخش روش تدریسِ اساتید استادبانک، قصد داریم تجربیات سال‌ها تدریسِ موفق‌ترین اساتید استادبانک، در پایه‌ها و دروس مختلف را در اختیار شما همکاران گرامی قرار دهیم. در این مقالات و پادکست‌ها می‌توانید به اطلاعات بسیار مفید و کاربردی در مورد بهترین شیوه‌های تدریس، منابع مهم درسی، مشکلات عمدۀ دانش‌آموزان در هر درس و بسیاری نکات مفید دیگر دسترسی داشته باشید.

در پادکست پیش رو از مجله اساتید استادبانک (بزرگ‌ترین سامانۀ آموزش خصوصی کشور)، استاد مهدی خانی، به ارائۀ روش آموزش زبان انگلیسی یازدهم پرداخته‌اند. همچنین در این مقاله، نگاهی به کتاب درسی و راهنمای معلم زبان انگلیسی یازدهم خواهیم داشت. فایل پی‌دی‌اف کتاب زبان انگلیسی یازدهم و راهنمای روش تدریس زبان یازدهم را نیز جهت دانلود، در اختیار شما همکاران عزیز قرار داده‌‌ایم. لطفا با ما همراه باشید.

اگر به عنوان معلم، علاقمند به همکاری با استادبانک در زمینۀ تدریس خصوصی زبان هستید، پیشنهاد می‌کنیم مقالۀ زیر را مطالعه کنید.
مزایای استخدام به عنوان معلم خصوصی در استادبانک

معرفی استاد مهدی خانی

استاد مهدی خانی، کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی و یکی از مدرسین VIP زبان ‌سایت استادبانک است که از سال ۹۶ همکاری خود را با ما آغاز کرده است. ۱۷ سال تدریس در حوزۀ مکالمۀ پیشرفته و مبتدی، تدریس آزمون‌های داخلی و بین‌المللی، کسب بالاترین آمار نظرسنجی در بین مدیران و دانشجویان در هر ترم و ارائۀ بیش از ۱۳۰۰ جلسۀ موفق در سایت استادبانک، بخش کوچکی از سوابق کاری استاد خانی است.

فایل صوتی زیر توسط استاد مهدی خانی و با هدف به اشتراک‌گذاری تجربیات ایشان با سایر معلمان زبان، در زمینۀ روش آموزش زبان یازدهم تهیه شده و در اختیار تیم استادبانک قرار گرفته است.

پادکست روش آموزش زبان یازدهم

در پادکست زیر به نکات مهمی در رابطه با روش تدریس زبان یازدهم، مشکلات عمدۀ دانش‌آموزان در این درس و نحوۀ ایجاد انگیزه در آن‌ها اشاره شده است. ضمنا به زودی امکان دانلود پادکست‌ها نیز برای شما همکاران گرامی فراهم خواهد شد.

اهمیت درس زبان انگلیسی یازدهم برای دانش‌آموزان

 هر یک از دانش‌آموزان ما در آینده به دلایل مختلفی به یادگیری زبان انگلیسی نیاز پیدا خواهند کرد. مهاجرت، تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور، دستیابی به شغل بهتر، مطالعۀ منابع علمی و سرگرم کننده به زبان انگلیسی، قبولی در آزمون‌های بین‌المللی مختلف، هر یک می‌توانند دلایل مهمی برای اهمیت یادگیری این زبان باشند.

اما در کنار همۀ این دلایل، بخش زیادی از سؤالات زبان انگلیسی در کنکور سراسری، مربوط به زبان پایۀ یازدهم است. بنابراین، یادگیری اصولی این درس می‌تواند تأثیر غیر قابل انکاری در نتیجۀ کنکور شاگردان شما داشته باشد.

به همین دلیل، به عنوان معلم زبان مدرسه یا معلم خصوصی زبان باید بهترین روش آموزش زبان یازدهم را برای دانش‌آموزان خود شناسایی کرده و به کار بگیرید تا آن‌ها را به بهترین نحو، به سوی اهداف مورد نظرشان هدایت کنید.

دانلود فایل pdf کتاب زبان یازدهم چاپ ۱۴۰۰

نگاهی به کتاب زبان انگلیسی پایه یازدهم

کتاب زبان انگلیسی یازدهم (Vision 2) چاپ ۱۴۰۰، شامل ۱۱۲ صفحه و ۳ فصل است. این کتاب در سه فصل کلی با عناوین زیر تألیف شده است:

  1. Understanding People
  2. A Healthy Lifestyle
  3. Art and Culture

همان طور که از مضمون این سه فصل برمی‌آید، تأکید و تمرکز محتوایی این کتاب بر حوزه روابط بین فردی در سطح اجتماع قرار گرفته است و حیطۀ مطالب، در ادامۀ کتاب‌های دورۀ متوسطه اول (Prospect) و کتاب زبان دهم (Vision 1) است.

هر یک از سه فصل بالا در کتاب زبان یازدهم، از ۱۲ بخش ثابت تشکیل شده‌اند و به ترتیب زیر قرار گرفته‌اند:

The Title Page
این بخش، اطلاعات و حقایقِ علمی و مستندی را در مورد موضوع درس و آن موضوع ارائه می‌دهد.

The Impact Page
در این قسمت تعدادی عکس ارائه می‌شود که پیش زمینه‌ای را در مورد موضوع اصلی درس، در ذهن دانش‌آموزان ایجاد می‌کند.
Get Ready
هدف از این بخش نیز آشنا کردن دانش‌آموزان با موضوع اصلی درس است. همچنین در این قسمت، برخی از کلمات درس‌های قبلی مرور و کلمات جدید درس نیز ارائه می‌شود.
Conversation
این بخش شامل یک تصویر، بانک لغات، مقدمه، مکالمه و تعدادی سوال است. هدف اصلی بخش مکالمه، ارائۀ ورودی‌های قابل درک و به دانش‌آموزان و درخواست خروجی‌های قابل درک از آن‌ها است. همچنین دانش‌آموزان می‌توانند کاربرد کلمات جدید درس را در این قسمت مشاهده کنند.
New Words and Expressions
در این قسمت دانش‌آموزان با کلمات و عبارات جدیدی آشنا می‌شوند که در بخش Reading با آن‌ها روبرو خواهند شد. همچنین فرصتی را برای تمرین آموخته‌های قبلی آن‌ها فراهم می‌کند.
Reading
مهم‌ترین هدف این بخش، فراهم کردن داده‌های قابل درک برای دانش‌آموزان است. در واقع دانش‌آموزان با کمک این بخش و از طریق تعامل و مشارکت، به معنا و مفهوم درس زبان انگلیسی پی ببرند. همچنین فرصتی را برای تمرین کلمات و عبارات جدید برای آن‌ها فراهم می‌کند.
Vocabulary Development
این بخش شامل یک Definition Box و دو فعالیت است و هدف اصلی آن آشنا کردن دانش‌آموزان با ترکیبات مختلف کلمات جدیدی است که به تازگی آموخته‌اند.
Grammar
هدف از بخش گرامر کمک به دانش‌آموزان برای ساختن جملات درست، با معنی و قابل فهم است.
Listening and Speaking
این قسمت به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا مکالمات کوتاهی را با استفاده از راهکارهای Speaking و نکات گرامری که آموخته است انجام دهد.
Pronunciation
در این بخش دانش‌آموزان با نلفظ صحیح کلمات مرتبط با همان فصل آشنا می‌شوند.
Writing
در این بخش، متناسب با هر فصل، دانش‌آموز با برخی از نکات مربوط به نوشتن در زبان انگلیسی، مانند مفهوم و ساختار پاراگراف، جملات مرکب و غیره آشنا می‌شوند.
What You Learned
این قسمت به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا مروری بر آموخته‌های خود در این فصل داشته باشند و بتوانند این آموخته‌ها را در کنار یکدیگر قرار دهند و از آن‌ها استفاده کنند.

نگاهی به کتاب روش تدریس زبان یازدهم

کتاب راهنمای معلم زبان یازدهم نیز همانند کتاب درسی، در سه فصل اصلی ارائه شده است. این کتاب، تمامی صفحاتِ هر فصل از کتاب درسی زبان یازدهم را مورد بررسی قرار داده است. محتوای موجود در هر صفحه (Content)، اهداف آموزشی هر یک از این محتواها (Objectives) و شیوۀ تدریس آن‌ها (Teaching Procedure) از جمله مواردی هستند که در روش تدریس اکثر صفحات دیده می‌شوند.

علاوه بر بخش‌های ثابت، فعالیت‌هایی نیز متناسب با هر صفحه از کتاب در نظر گرفته شده که در کتاب روش تدریس زبان یازدهم، به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

دانلود کتاب راهنمای روش آموزش زبان یازدهم برای معلمان

نکات مهم در روش آموزش زبان یازدهم (ویژۀ کلاس‌های خصوصی)

۱. از دانش‌آموز بخواهید در تمامی جلسات، حتما یک دفتر مجزا و یک هایلایتر همراه خود داشته باشد.

۲. در آموزش زبان انگلیسی تنها بر روی یک مهارت زبانی تمرکز نکنید. بسیار ضروری است که هر چهار مهارت زبانی یعنی مهارت شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتن مد نظر قرار گیرد.

۳. در انجام تمرینات از تکنیک “Together-Alone-Together” استفاده کنید. به این صورت که ابتدا تمرینی را همراه با دانش‌آموز انجام دهید، سپس تمرین مشابهی را در اختیار او بگذارید تا به تنهایی آن را حل کند و شما فقط نظارت داشته باشید. در نهایت به همراه دانش‌آموز نقاط ضعف او را رفع کنید.

۴. بدون شک تسلط بر کتاب‌های زبان دورۀ اول متوسطه و کتاب زبان دهم، در روش تدریس زبان یازدهم به کمک شما خواهد آمد. بنابراین اگر مدت زیادی است که این کتاب‌ها را تدریس تکرده‌اید حتما سری به آن‌ها بزنید.

۵. استفاده از فیلم‌های آموزشی، فایل‌های صوتی، نرم‌افزارها، سایت‌ها و اپلیکیشن‌های آموزش زبان را در برنامۀ خود قرار دهید.

دانلود نمونه سؤالات زبان یازدهم برای معلمان

جذب معلم خصوصی زبان در سامانۀ آموزش خصوصی استادبانک

در این مقاله از سایت معلمان استادبانک، پادکست روش آموزش زبان یازدهم را که با همکاری استاد مهدی خانی، یکی از برترین اساتید زبان استادبانک تهیه شده، در اختیار شما همکاران عزیز قرار دادیم. امیدواریم که این پادکست برای شما مفید واقع شده باشد.

در صورتی که به مطالعۀ سایر مقالات در زمینۀ روش‌ تدریس، توسعۀ شغلی معلمان، تکنولوژی‌های آموزشی، مدیریت کلاس و اخبار معلمان علاقمند هستید، پیشنهاد می‌کنیم به بخش‌های مختلف مجله اساتید استادبانک هم مراجعه کنید.

همچنین اگر علاقمند به فعالیت به عنوان معلم خصوصی زبان هستید، می‌توانید فرم ثبت نام معلم خصوصی را تکمیل کنید یا از طریق شماره‌ ۹۱۰۰۵۳۴۳-۰۲۱ با مشاورین ما در ارتباط باشید.

استادبانک همواره در تلاش است تا با همکاری برترین معلمان و اساتید کشور و با استفاده از تجربیات آن‌ها، نقشی تأثیرگذار در گسترش دانش، به روزرسانی اطلاعات معلمان و معرفی آن‌ها به دانش‌آموزان و دانشجویان کشور داشته باشد. هدف ما بالا بردن سطح کیفیت آموزش معلمان و ساختن آینده‌ای روشن برای فرزندان این سرزمین است.

شما چه تجربیاتی در زمینۀ روش تدریس زبان یازدهم دارید؟ لطفا نظرات خود را در این زمینه با سایر همکارانتان در استادبانک به اشتراک بگذارید.
برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید:

دیدگاهی ثبت نشده است.
×
ثبت نام به عنوان معلم خصوصی