استخدام معلم خصوصیدرآمد تدریس خصوصی
تدریس خصوصی به عنوان کار دانشجویی-استادبانک

معرفی انواع مشاغل دانشجویی + آشنایی با پردرآمدترین کار دانشجویی

امروزه کسب درآمد و پیدا کردن مشاغل پاره وقت یا تمام وقتی که امکان ادامۀ تحصیل را برای فرد شاغل فراهم کند، به یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های دانشجویان تبدیل شده است.

در دهه‌‌های قبل، دانشجویان معمولا تمام وقت و تمرکز خود را روی مطالعه و تحصیل قرار می‌دادند. اما در سال‌های اخیر، کمتر دانشجویی را پیدا می‌کنید که از همان بدو ورود به دانشگاه، به فکر کسب درآمد از کار دانشجویی نباشد. به خصوص در رشته‌هایی مانند معماری و عکاسی، که نیازمند تهیۀ تجهیزات مختلفی هستند، نیاز به کار دانشجویی بیشتر احساس می‌شود.

البته اگر در چنین رشته‌های گران قیمتی هم تحصیل نکنید، باز هم ممکن است با هدف تأمین هزینه‌هایی مانند تهیۀ کتاب‌های تخصصی، پرداخت هزینۀ خوابگاه، تهیۀ لپ‌تاپ، مخارج رفت و آمد و بسیاری موارد دیگر، دغدغۀ کسب درآمد در دوران دانشجویی را داشته باشید.

خوشبختانه مشاغل پاره وقت متعددی وجود دارند که می‌توانید بر حسب علاقه و مهارت‌تان یک مورد را انتخاب کرده، درخواست خود را برای کارفرما ارسال کنید و در صورت تایید رزومه، مشغول درآمدزایی شوید. در این مقاله، به چند نمونه‌ از این مشاغل اشاره خواهیم کرد. اما بدون شک، یکی از بهترین گزینه‌ها به عنوان کار دانشجویی، تدریس خصوصی و فعالیت به عنوان معلم خصوصی است.

اما چرا ما تدریس خصوصی را به عنوان یکی از بهترین روش‌ها برای کسب درآمد دانشجویان معرفی می‌کنیم؟ کافیست تا انتهای این مقاله از مجله اساتید استادبانک (بزرگ‌ترین پلتفرم آموزش خصوصی در کشور) همراه ما باشید، تا پاسخ این سؤال را پیدا کنید.

معرفی برخی مشاغل که می‌توانید به عنوان کار دانشجویی روی آن‌ها حساب کنید 

همان طور که در ابتدای مقاله هم اشاره کردیم کارهای نیمه وقت دانشجویی متنوعی وجود دارند که می‌توان آن‌ها را به عنوان یکی از مشاغل پاره وقت در نظر گرفت. در این بخش از مقاله به صورت تیتروار به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 ۱. استخدام دانشجو به عنوان مترجم و تایپیست

دانشجویان امروزی، متولدین دهه‌های هفتاد و هشتاد هستند که اکثر آن‌ها از همان دوران کودکی با کمک یک معلم خصوصی زبان یا با روش‌های دیگر، آموزش یک زبان خارجی را آغاز کرده‌اند و تسلط نسبی در این زمینه به دست آورده‌اند. این دسته از دانشجویان می‌توانند در سایت‌های ترجمه ثبت نام کرده و پس از قبولی در آزمون، به عنوان مترجم متن، ویدیو یا فایل‌های صوتی زبان اصلی، کار دانشجویی خود را آغاز کنند.

همچنین در اکثر سایت‌های ترجمه یا فریلنسینگ، پروژه‌های تایپ نیز ارائه می‌شود که در صورت مهارت کافی و سرعت بالا در زمینۀ تایپ، می‌توانید این دسته از پروژه‌ها را نیز به کار دانشجویی خود اضافه کنید.

۲. کار دانشجویی در منزل از طریق فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

در دنیای امروز کمتر کسب و کاری را پیدا می‌کنید که فعالیتی در شبکه‌های اجتماعی نداشته باشد. به همین دلیل، اکثر کسب‌ و کارها به فردی نیاز دارند که مدیریت شبکه‌های اجتماعی آن‌ها را به صورت پاره وقت یا تمام وقت بر عهده بگیرد. مدیریت شبکه‌های اجتماعی را می‌توان یکی از پردرآمدترین شغل‌های پاره وقت در نظر گرفت البته به شرطی که بتوانید همزمان با تحصیل خود در دانشگاه، چند شبکۀ اجتماعی مختلف را مدیریت کنید و مهارت‌های کافی برای انجام این کار را نیز کسب کرده باشید.

به عنوان ادمین شبکه‌های اجتماعی لازم است توانایی انجام وظایفی مانند تهیۀ تقویم محتوا، آماده‌سازی پست‌ها، برنامه‌ریزی برای جذب مخاطب و پاسخگویی به سؤالات مشتریان را داشته باشید.

۳. نویسندگی و تولید سایر فرمت‌های محتوایی،‌ یک کار دانشجویی دور کاری

 در حال حاضر بسیاری از کسب‌‌وکارهای اینترنتی از جمله سامانۀ تدریس خصوصی استادبانک، برای بازاریابی محصولات خود از تولید محتوا استفاده می‌کنند. تولید محتوای مرتبط با کسب و کار، منجر به افزایش آگاهی از برند و همچنین جلب اعتماد مخاطب می‌شود. محتواها را می‌توان در فرمت‌های مختلفی مانند مقاله، ویدیو، پادکست، عکس و غیره تهیه کرد.

البته برای فعالیت در حوزۀ تولید محتوا لازم نیست که به همۀ این موارد مسلط باشید. برای مثال ممکن است شما با ابزارهای تولید ویدیو یا پادکست آشنایی نداشته باشید اما توانایی بالایی در تحقیق و نوشتن داشته باشید. در این شرایط می‌توانید به عنوان نویسندۀ پاره وقت مشغول کار دانشجویی شوید.

کافیست وارد سایت‌های استخدامی شوید و عبارت استخدام نویسنده را جستجو کنید با با انبوهی از درخواست‌ها برای استخدام نویسندۀ پاره وقت روبرو شوید و شغل دانشجویی خود را آغاز کنید.

۴. کسب درآمد از کار آنلاین دانشجویی از طریق ورود اطلاعات (Data Entry)

بسیاری از کسب و کارهایی که با فروش محصول مرتبط هستند نیاز دارند محصولات‌شان را با اطلاعات دقیق در سایت‌ فروشگاهی‌ خود وارد کنند. همچنین بسیاری از شرکت‌ها دارای پایگاه داده‌هایی هستند که باید این پایگاه داده‌ها به طور مرتب به روزرسانی شوند.

به همین دلیل این کسب و کارها به یک کارمند جهت ورود اطلاعات یا محصولات نیاز دارند. از آن جا که کار ورود اطلاعات یک کار دائمی نیست، بسیاری از کارفرماها، کارمند ورود داده را به صورت پاره وقت استخدام می‌کنند. بنابراین این گزینه برای افرادی که به دنبال کار دانشجویی هستند بسیار مناسب است.

کافیست عبارت “ورود داده”، “ورود اطلاعات” یا “Data entry” را در سایت‌های کاریابی و انواع سایت کار دانشجویی جستجو کنید تا به آگهی‌های این حوزه دسترسی داشته باشید. توجه داشته باشید که برای ورود به این شغل، توانایی کار با برنامه‌هایی مانند اکسل یا وردپرس مزیت محسوب می‌شود.

۵. رانندگی،‌ یک کار دانشجویی پاره وقت با کم‌ترین هزبنه

مواردی که تا اینجا به آن‌ها اشاره کردیم نیازمند برخی مهارت‌ها مانند نویسندگی، ترجمه، تولید محتوا و برخی مهارت‌های دیجیتال است. اما ممکن است به عنوان یک دانشجو هنوز در این زمینه‌ها مهارت خاصی کسب نکرده باشید. در چنین شرایطی برای انجام کار همزمان با تحصیل، کافیست یک وسیلۀ نقلیۀ شخصی داشته باشید تا بتوانید از طریق سامانه‌های هوشمند جابجایی مسافر، کار دانشجویی و کسب درآمد خود را شروع کنید.

بسیاری از دانشجویانی که وسیلۀ نقلیۀ شخصی دارند، به عنوان یک کار دانشجویی پاره وقت در این پلتفرم‌ها ثبت نام می‌کنند و در زمان‌های آزاد یا تعطیلات تابستان، خدمات خود را به مسافران ارائه می‌دهند. شما نیز می‌توانید با مراجعه به سایت‌ها و اپلیکیشن‌های این دسته از کسب و کارها و ارائۀ مدارک لازم، فعالیت خود را به عنوان رانندۀ پاره‌وقت آغاز کنید.

تدریس خصوصی به عنوان کار دانشجویی-استادبانک
ورود اطلاعات، ترجمه، تایپ و تولید محتوا از جمله مشاغل پیشنهادی به عنوان کار دانشجویی هستند

مواردی که تا اینجا ذکر کردیم تنها بخش کوچکی از مشاغلی هستند که می‌توانید به عنوان کار دانشجویی در نظر بگیرید. این لیست را همچنان می‌توان ادامه داد. اما از آن جا که هدف ما از این مقاله، معرفی شغل تدریس خصوصی به عنوان کار دانشجویی است، به جهت طولانی نشدن مطلب، لیست کامل‌تری از مشاغل دانشجویی اینترنتی و حضوری را در مقاله‌ای جداگانه از مجله استادبانک در اختیار شما دانشجویان عزیز قرار خواهیم داد.

تدریس خصوصی یک کار دانشجویی اینترنتی پردرآمد و از راه دور!

همان طور که در ابتدای مقاله هم اشاره کردیم، یکی از بهترین گزینه‌ها برای یافتن کار دانشجویی، تدریس خصوصی و فعالیت به عنوان معلم خصوصی است. قول داده بودیم تا دلایل خود را برای این ادعا که تدریس خصوصی بهترین کار پاره وقت است، در همین مقاله بیان کنیم. در این بخش به بررسی مزایای تدریس خصوصی برای دانشجویان می‌پردازیم.

۱. منعطف بودن ساعات کاری

به عنوان معلم خصوصی، می‌توانید ساعاتی را که مد نظر خودتان است به تدریس خصوصی اختصاص دهید.

بر خلاف بسیاری از کارمندان، شما می‌توانید ساعت شروع و پایان کارتان را خودتان انتخاب می‌کنید. این امکان وجود دارد تا شاگردانی را که با ساعات آزاد شما همخوانی ندارند رد کنید. همچنین برخی روزها که کلاس‌های دانشگاه به صورت فشرده برگزار می‌شود، می‌توانید هیچ شاگردی را قبول نکنید. به این ترتیب بین کسب و کار دانشجویی و ادامه تحصیل خود تعادل برقرار خواهید کرد.

۲. نداشتن محدودیت سنی

برای ورود به بسیاری از مشاغل، محدودیت سنی در نظر گرفته می‌شود، اما برای فعالیت به عنوان معلم خصوصی هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. بنابراین به محض ورود به دانشگاه می‌توانید فعالیت خود را در حرفۀ معلم خصوصی شروع کنید.

در استادبانک نیز برای دعوت به همکاری از دانشجویان برای تدریس و فعالیت به عنوان معلم خصوصی، هیچ محدودیت سنی در نظر گرفته نشده است. البته با توجه به اینکه بارگذاری کارت دانشجویی یا گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان اجباری است، افرادی که در سنین دانش‌آموزی هستند، طبیعتا چنین مدرکی را ندارند و نمی‌توانند برای تدریس در سایت استادبانک، ثبت‌نام کنند.

۳. جدا نشدن از فضای درس و تحصیل

اغلب دانشجویان به درس و تحصیل علاقمند هستند، چرا که در غیر این صورت برای ورود به دانشگاه و ادامۀ تحصیل تلاش نمی‌کردند. انجام کارهایی مانند رانندگی، بازاریابی، طراحی گرافیک و غیره، به عنوان کار دانشجویی به خصوص در فصل تابستان، دانشجویان را از فضای درس و تحصیل دور می‌کند.

در مقابل، تدریس خصوصی توسط دانشجو، به او این امکان را می‌دهد که همچنان حضور خود را در فضای آکادمیک حفظ کند و در عین حال با تدریس برخی دروس و تثبیت و درک هر چه بیشتر این درس‌ها، به موفقیت هر چه بیشتر در تحصیل خود نیز کمک کند.

۴. عدم نیاز به مدرک فارغ‌التحصیلی برای شروع کار پاره وقت

در بسیاری از مشاغل، ارائۀ حداقل مدرک تحصیلی، یعنی مدرک کارشناسی (لیسانس) جزو شرایط استخدام در نظر گرفته می‌شود. اما برای ورود به حرفۀ تدریس خصوصی، نیازی به اتمام تحصیلات دوران کارشناسی خود ندارید. کافیست مهارت بالایی در تدریس یک یا چند درس خاص داشته باشید تا بتوانید کار دانشجویی خود را به عنوان معلم خصوصی شروع کنید.

البته لازم است به این نکته توجه داشته باشید که استادبانک به جهت حفظ کیفیت خدمات خود در زمینۀ تدریس خصوصی، داشتن حداقل مدرک کارشناسی را جزو شرایط اجباری ثبت نام در استادبانک در نظر گرفته است. با این حال، جهت رفاه حال دانشجویان و فراهم کردن فرصت کسب درآمد برای این عزیزان در شرایط خاص امکان ثبت نام برخی دانشجویان عزیز را نیز فراهم کرده است.

بنابراین اگر در حال حاضر به عنوان دانشجومعلم در دانشگاه فرهنگیان تحصیل می‌کنید، یا در یک رشتۀ دانشگاهی مرتبط با درس مورد نظرتان ادامه تحصیل می‌دهید و یا با وجود رشتۀ غیرمرتبط، سابقۀ تدریس قابل قبولی در درس مورد نظرتان را دارید، می‌توانید با استفاده از کارت دانشجویی یا گواهی اشتغال به تحصیل، در سایت استادبانک ثبت نام کنید تا کارشناسان، پس از تایید رزومۀ شما، اقدامات لازم را انجام دهند.

۵. امکان فعالیت به صورت آنلاین و فراهم کردن فرصت کار و تحصیل همزمان

در بسیاری از مشاغل پاره وقت، امکان فعالیت به صورت آنلاین وجود ندارد. این امر موجب می‌شود که دانشجو وقت زیادی را برای رفت و آمد به محل کار از دست بدهد و در طی سال تحصیلی ناچار به غیبت در برخی از کلاس‌های دانشگاه شود. ضمن اینکه در مشاغل حضوری امکان کار کردن در هر ساعتی از شبانه روز وجود ندارد.

در تدریس خصوضی شما نیازی به انجام کار دانشجویی در تهران یا هیچ شهر خاصی را ندارید. چرا که امکان دورکاری برای دانشجویان و برگزاری کلاس به صورت آنلاین نیز وجود دارد. تدریس آنلاین نه تنها باعث صرفه جویی در زمان شما خواهد شد بلکه این امکان را نیز فراهم می‌کند تا در فواصل زمانی بین کلاس‌های خود در دانشگاه، یا در هر مکان دیگری که هستید، کلاس آنلاین خود را تشکیل دهید و از این طریق کسب درآمد کنید.

۶. امکان کسب درآمدهای مناسب برای دانشجویان از تدریس خصوصی

تدریس خصوصی در بسیاری از کشورها یک صنعت پررونق و درآمدزا است. بازار کار تدریس خصوصی در ایران نیز به دلیل اهمیت تحصیل و آموزش در بین خانواده‌ها بسیار داغ است. به خصوص در زمان‌های نزدیک به امتحانات دانش‌آموزان، نیاز به معلم خصوصی به اوج خود می‌رسد.

در مورد درآمد معلمان خصوصی کنکور نیز حتما مطالب زیادی را شنیده‌اید. با نگاهی گذرا به تعرفه‌های کلاس‌های خصوصی کنکور متوجه خواهید شد که درآمد معلمان کنکور در مقایسه با سایر معلم‌های خصوصی بسیار بیشتر است. به همین دلیل هم بسیاری از معلمان و مدرسان، علاقمند هستند که به عنوان معلم کنکور فعالیت کنند.

بنابراین کسب درآمدهای بسیار بالا از تدریس خصوصی در ایران، اگر چه که کار ساده‌ای نیست، اما به دلیل وجود رقابت‌های فشرده‌ و سنگینی همچون کنکور یا آزمون‌های مدارس خاص، علاقه به یادگیری دروسی مانند ریاضی، زبان و غیره، با کمی تلاش و استمرار امکان‌پذیر است. این موضوع راه را برای کسب درآمد در دوران دانشجویی باز می‌کند. مطالعه بیشتر: مشاهدۀ نمودار درآمد برخی معلمان خصوصی در استادبانک

شرایط تدریس خصوصی و استخدام دانشجو برای تدریس در استادبانک  

تا این قسمت از مقاله به ۶ مورد از مزایای تدریس خصوصی به عنوان یک کار دانشجویی اشاره کردیم. اما همکاری با استادبانک مزایای دیگری نیز برای علاقمندان به تدریس خصوصی دارد که ممکن است در بسیاری از پلتفرم‌ها وجود نداشته باشد. از جملۀ این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. حفظ محرمانگی اطلاعات استاد
  2. ثبت نام کاملا رایگان
  3.  ارائۀ پلتفرم‌های رایگان برای تدریس آنلاین
  4.  برگزاری دورۀ اخلاق حرفه‌ای برای اساتید و ارائۀ گواهینامه
  5.  ارائۀ سیستم شایسته سالار برای معلم‌ها
  6.  منصفانه بودن سهم استادبانک
  7. ارجاع تعداد زیاد کلاس‌ به معلم و امکان کسب درآمدهای بالا
  8. امکان ثبت نظرات دانش‌آموزان در پروفایل استاد
  9. بررسی قابل اعتماد بودن شاگرد برای کلاس‌های حضوری

تسویه حساب منظم، پشتیبانی کامل از استاد از طریق تیکت، ایمیل و مرکز تماس، ارائۀ پیشخوان کاملاً هوشمند که تمامی اطلاعات کلاس‌ها و شاگردهای استاد در آن ثبت می‌شود، از دیگر مزایای همکاری با استادبانک است.

با توجه به همۀ این توضیحات، به طور کلی می‌توان تدریس خصوصی را -البته به شرط جدیت، علاقه و استمرار خود فرد-، به عنوان یکی از بهترین و پردرآمدترین مشاغل دانشجویی معرفی کرد.

بنابراین اگر در دورۀ دانشجویی خود به سر می‌برید، دغدغۀ کسب درآمد دارید و به تدریس هم علاقمند هستید، پیشنهاد می‌کنیم فرصت ثبت نام به عنوان معلم خصوصی در استادبانک را از دست ندهید. کافیست روی بنر زیر و یا دکمۀ سبزرنگ ثبت نام به عنوان معلم خصوصی کلیک کنید و فرآیند ثبت نام خود را تکمیل نمایید.

استادبانک یکی از برترین مؤسسات آموزش خصوصی در ایران

در این مقاله از سایت معلمان استادبانک، تلاش کردیم تا با معرفی برخی از کارهای دانشجویی و همچنین معرفی مزایای تدریس خصوصی به عنوان بهترین گزینه به عنوان شغل دانشجویی، به دغدغه‌های دانشجویان در این زمینه پاسخ دهیم. همچنین به برخی از مزایای تدریس خصوصی در استادبانک در مقایسه با سایر پلتفرم‌های انتخاب معلم خصوصی نیز اشاره کردیم.

 اگر به عنوان دانشجومعلم یا دانشجو، علاقمند به تدریس خصوصی در رشتۀ خود هستید، می‌توانید شرایط همکاری با استادبانک را مطالعه و فرم ثبت نام معلم خصوصی را تکمیل کنید یا از طریق شماره‌ ۹۱۰۰۵۳۴۳-۰۲۱ با مشاورین ما در ارتباط باشید.

همچنین اگر قصد دارید حرفۀ معلمی و تدریس را به طور جدی دنبال کنید، مطالعۀ مقالات مختلف مجله اساتید در زمینۀروش‌ تدریس، توسعۀ شغلی معلمان، تکنولوژی‌های آموزشی، مدیریت کلاس و اخبار معلمان، برای شما بسیار مفید خواهد بود.

استادبانک همواره در تلاش است تا با همکاری برترین معلمان و اساتید کشور و با استفاده از تجربیات آن‌ها، نقشی تأثیرگذار در گسترش دانش، به روزرسانی اطلاعات معلمان و معرفی آن‌ها به دانش‌آموزان و دانشجویان کشور داشته باشد. هدف ما بالا بردن سطح کیفیت آموزش معلمان و ساختن آینده‌ای روشن برای فرزندان این سرزمین است.

لطفا به منظور ارائۀ خدمات هر چه بهتر به اساتید عزیز، سؤالات، پیشنهادات و انتقادات خود را در رابطه با این مقاله از مجله اساتید استادبانک با ما در میان بگذارید.
چگونه می‌توان از طریق کار دانشجویی به کسب درآمد پرداخت؟

مشاغل پاره وقت متنوعی وجود دارند که می‌توان آن‌ها را به عنوان کار دانشجویی در نظر گرفت. در این مقاله از سایت معلمان استادبانک، به برخی از این مشاغل اشاره کرده‌ایم.

بهترین کار دانشجویی اینترنتی یا حضوری چیست؟

تدریس خصوصی یکی از بهترین کارهای پاره وقت و تمام وقت دانشجویی است که هم به صورت آنلاین و هم حضوری قابل انجام است. در این مقاله از مجله اساتید سایت استادبانک، به مزایای تدریس خصوصی به عنوان شغل پاره وقت برای دانشجویان اشاره کرده‌ایم.

چطور می‌توانم مشغول تدریس خصوصی به عنوان کار پاره وقت دانشجویی شوم؟

کافیست شرایط همکاری با استادبانک را مطالعه کنید و فرم ثبت نام معلم خصوصی را تکمیل کنید تا همکاران ما پس از تایید رزومه، در اولین فرصت با شما تماس بگیرند

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید:

×
ثبت نام به عنوان معلم خصوصی