روش تدریسروش تدریس زبان انگلیسی
روش تدریس زیان دوازدهم-سامانه معلم خصوصی استادبانک

روش تدریس زبان انگلیسی دوازدهم | استاد پریناز گلستانه زاده

در بخش روش تدریسِ مجلۀ اساتید استادبانک، قصد داریم تجربیات سال‌ها تدریسِ موفق‌ترین اساتید استادبانک، در پایه‌ها و دروس مختلف را در اختیار شما همکاران گرامی قرار دهیم. در این مقالات و پادکست‌ها می‌توانید به اطلاعات بسیار مفید و کاربردی در مورد بهترین شیوه‌های تدریس، منابع مهم درسی، مشکلات عمدۀ دانش‌آموزان در هر درس و بسیاری نکات مفید دیگر دسترسی داشته باشید.

در پادکست پیش رو، استاد پریناز گلستانه زاده، یکی از اساتید موفق زبان استادبانک، به تعدادی از سؤالات مهم در مورد روش تدریس زبان دوازدهم پاسخ می‌دهند.

 همچنین در طول این مقاله، نگاهی به کتاب درسی و روش تدریس زبان دوازدهم خواهیم داشت. فایل پی‌دی‌اف کتاب زبان دوازدهم و راهنمای تدریس زبان دوازدهم را نیز جهت دانلود، در اختیار شما همکاران عزیز قرار داده‌‌ایم. در ضمن می‌توانید از سایر مقالات و پادکست‌های روش تدریس زبان، در مجله اساتیدِ استادبانک استفاده کنید. لطفاً با ما همراه باشید.

در صورتی که علاقمند به همکاری با استادبانک در زمینۀ تدریس خصوصی زبان هستید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را مطالعه کنید.
مزایای استخدام به عنوان معلم خصوصی در استادبانک

معرفی استاد پریناز گلستانه زاده 

پریناز گلستانه زاده، کارشناس ارشد مترجمی زبان انگلیسی و یکی از مدرسین موفق زبان سایت استادبانک است که از سال ۱۳۹۸ همکاری خود را با ما آغاز کرده است. برگزاری ۶۹۷ جلسه آموزش زبان در سایت استادبانک، کسب امتیاز ۵ از ۵ بر اساس نظر شاگردان و ۳ بار قرار گرفتن در جایگاه برترین استاد گروه زبان انگلیسی، بخشی از سوابق کاری استاد گلستانه زاده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استاد پریناز گلستانه زاده وارد این لینک شوید.

دانلود پادکست روش تدریس زبان دوازدهم

در این بخش می‌توانید به پادکست روش تدریس زبان دوازدهم دسترسی داشته باشید و در صورت تمایل آن را دانلود کنید.

اهمیت زبان انگلیسی پایۀ دوازدهم

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی، به منظور ایجاد ارتباط با جهان، بر کسی پوشیده نیست. از سویی دیگر پایه دوازدهم را می‌توان به عنوان مهم‌ترین پایۀ تحصیلی برای هر دانش‌آموزی در نظر گرفت. چرا که بعد از اتمام این مرحله، دانش‌آموزان باید در مهم‌ترین و سرنوشت‌سازترین آزمون علمی زندگی خود شرکت کنند.

درس زبان نیز از جمله دروس بسیار مهم و رقابتی کنکور است که می‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای در نتیجۀ نهایی کنکور داشته باشد. این حساسیت‌ها توانایی معلم در روش تدریس زبان دوازدهم را در جایگاه ویژه‌ای قرار می‌دهد.

دانلود فایل pdf کتاب زبان دوازدهم چاپ ۱۴۰۰

نگاهی به کتاب زبان انگلیسی پایه دوازدهم

 کتاب زیان انگلیسی پایه دوازدهم، در امتداد آموزش‌های کتاب‌های زبانِ دورۀ متوسطۀ اول و کتاب‌های زبان دهم و یازدهم، و در سه فصل کلی طراحی شده است. تمرکز و تأکید این فصل‌ها بر روابط بین فردی در سطح اجتماع قرار دارد.

عناوین سه فصل اصلی کتاب درسی زبان دوازدهم عبارتند از:

۱- Sense of Appreciation
۲- Look it Up
۳- Renewable Energy

هر یک از این فصل‌ها، از ۱۲ بخش ثابت تشکیل شده‌اند که به ترتیب زیر، در کتاب درسی زبان دوازدهم قرار می‌گیرند:

The Title Page
این بخش، اطلاعات و حقایق علمی و مستندی را در مورد موضوع درس و اهمیت این موضوع ارائه می‌دهد.
The Impact Page
در این قسمت تعدادی عکس ارائه می‌شود که پیش زمینه‌ای را در مورد موضوع اصلی درس، در ذهن دانش‌آموزان ایجاد می‌کند.
Get Ready
هدف از این بخش نیز آشنا کردن دانش‌آموزان با موضوع اصلی درس است. همچنین در این قسمت، برخی از کلمات درس‌های قبلی مرور و کلمات جدید درس نیز ارائه می‌شود.
Conversation
این بخش شامل یک تصویر، بانک لغات، مقدمه، مکالمه و تعدادی سوال است. هدف اصلی بخش مکالمه، ارائۀ ورودی‌های قابل درک و به دانش‌آموزان و درخواست خروجی‌های قابل درک از آن‌ها است. همچنین دانش‌آموزان می‌توانند کاربرد کلمات جدید درس را در این قسمت مشاهده کنند.
New Words and Expressions
در این قسمت دانش‌آموزان با کلمات و عبارات جدیدی آشنا می‌شوند که در بخش Reading با آن‌ها روبرو خواهند شد. همچنین فرصتی را برای تمرین آموخته‌های قبلی آن‌ها فراهم می‌کند.
Reading

مهم‌ترین هدف بخش Reading، فراهم کردن داده‌های قابل درک برای دانش‌آموزان است. در واقع دانش‌آموزان با کمک این بخش و از طریق تعامل و مشارکت، به معنا و مفهوم درس زبان انگلیسی پی ببرند. همچنین فرصتی را برای تمرین کلمات و عبارات جدید برای آن‌ها فراهم می‌کند.

Vocabulary Development
این بخش شامل یک Definition Box و دو فعالیت است و هدف اصلی آن آشنا کردن دانش‌آموزان با ترکیبات مختلف کلمات جدیدی است که به تازگی آموخته‌اند.
Grammar
هدف از بخش گرامر کمک به دانش‌آموزان برای ساختن جملات درست، با معنی و قابل فهم است.
See Also
این بخش نیز شامل دو قسمت است که هدف آن آموزش نکات گرامر دیگر به صورت مختصر و کاربردی است.
Listening and Speaking
این قسمت به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا مکالمات کوتاهی را با استفاده از راهکارهای Speaking و نکات گرامری که آموخته است انجام دهد.
Writing
در این بخش، متناسب با هر فصل، دانش‌آموز با برخی از نکات مربوط به نوشتن در زبان انگلیسی، مانند مفهوم و ساختار پاراگراف، جملات مرکب و غیره آشنا می‌شوند.
What You Learned
این قسمت به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا مروری بر آموخته‌های خود در این فصل داشته باشند و بتوانند این آموخته‌ها را در کنار یکدیگر قرار دهند و از آن‌ها استفاده کنند.

نگاهی به کتاب روش تدریس زبان دوازدهم

کتاب راهنمای معلم زبان دوازدهم نیز در سه فصل اصلی ارائه شده است. این کتاب، تمامی صفحاتِ هر فصل از کتاب درسی زبان دوازدهم را مورد بررسی قرار داده است. محتوای موجود در هر صفحه (Content)، اهداف آموزشی هر یک از این محتواها (Objectives) و فرآیند تدریس آن‌ها (Teaching Procedure) از جمله مواردی هستند که در روش تدریس اکثر صفحات دیده می‌شوند. علاوه بر بخش‌های ثابت، فعالیت‌هایی نیز متناسب با هر صفحه از کتاب در نظر گرفه شده‌اند که در کتاب روش تدریس زبان دوازدهم، به طور کامل بررسی شده‌اند.

دانلود کتاب روش تدریس زبان دوازدهم

نکات مهم در روش تدریس زبان دوازدهم

  • استفاده از کتاب روش تدریس زبان دوازدهم، نباید محدودکنندۀ خلاقیت و نوآوری در آموزش زبان و استفاده از سبک‌های تدریس موفق دبیر زبان شود. بلکه باید تنها به عنوان راهنما و مرجعی برای روش استاندارد آموزش زبان دوازدهم مد نظر قرار گیرد.
  • مطالعۀ کتاب‌های زبان دورۀ اول متوسطه، کتاب‌های زبان دهم و یازدهم و روش تدریس هر یک از این کتاب‌ها، به درک سطح فعلی دانش‌آموزان بسیار کمک می‌کند.
  • در روش تدریس زبان دوازدهم، هر چهار مهارت زبانی Writing، Listening، Speaking و Reading را به صورت همزمان پوشش دهید.
  • در آموزش زبان، استفاده از فیلم‌های آموزشی، نرم‌افزارها و سایت‌های مفید را در برنامۀ خود قرار دهید. همچنین به سبک‌های یادگیری دانش‌آموزان نیز توجه کنید و محتواهای آموزشی خود را برای سبک‌های یادگیری مختلف طراحی کنید.
  • در نهایت توجه داشته باشید که دانش‌اموزان پایه دوازدهم قصد شرکت در کنکور را دارند. بنابراین لازم است برای این هدف نیز آموزش‌ها و تکالیف و ارزشیابی‌های مفیدی را در نظر بگیرید.

در صورتی که به مطالعۀ سایر مقالات در زمینۀ روش‌ تدریس، توسعۀ شغلی معلمان، تکنولوژی‌های آموزشی، مدیریت کلاس و اخبار معلمان علاقمند هستید، پیشنهاد می‌کنیم به بخش‌های مختلف مجله اساتیدِ (سایت معلمان) استادبانک هم مراجعه کنید.

مطالعه بیشتر: روش تدریس زبان یازدهم | استاد مهدی خانی از اساتید برتر استادبانک

همکاری با استادبانک، یکی از برترین مؤسسات تدریس خصوصی در ایران

در این مقاله، پادکست روش تدریس زبان دوازدهم را که با همکاری استاد پریناز گلستانه زاده، یکی از اساتید موفق زبان استادبانک، تهیه شده، در اختیار شما همکاران عزیز قرار دادیم. امیدواریم که این پادکست برای شما مفید واقع شده باشد.

همچنین اگر به عنوان معلم به تدریس خصوصی علاقه دارید می‌توانید شرایط همکاری با استادبانک را مطالعه و فرم ثبت نام معلم خصوصی را تکمیل کنید یا از طریق شماره‌ ۰۲۱۹۱۰۰۵۳۴۳ با مشاورین ما در ارتباط باشید.

استادبانک همواره در تلاش است تا با همکاری برترین معلمان و اساتید کشور و با استفاده از تجربیات آن‌ها، نقشی تأثیرگذار در گسترش دانش، به روزرسانی اطلاعات معلمان و معرفی آن‌ها به دانش‌آموزان و دانشجویان کشور داشته باشد. هدف ما بالا بردن سطح کیفیت آموزش معلمان و ساختن آینده‌ای روشن برای فرزندان این سرزمین است.

شما چه تجربیاتی در زمینۀ روش تدریس زبان دوازدهم دارید؟ لطفا نظرات خود را در این زمینه با سایر همکاران به اشتراک بگذارید.
برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید:

دیدگاهی ثبت نشده است.
×
ثبت نام به عنوان معلم خصوصی