اخبار آموزش و پرورشاخبار معلماناستخدام آموزش و پرورشاستخدام معلم
دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400-استادبانک

دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۰

بعد از انتشار دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۰، تصمیم گرفتیم در این مقاله از مجله اساتید استادبانک، توضیحاتی را در رابطه با بخش‌های مختلف این دفترچه در اختیار شما علاقمندان به شغل معلمی قرار دهیم.

همچنین امکان دانلود دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۰ از طریق همین صفحه فراهم شده است. با مطالعۀ این مقاله، اطلاعات جامعی در مورد محتویات این دفترچه به دست خواهید آورد. لطفا همراه ما باشید.

همچنین اگر علاقمند به آشنایی با زمینۀ تدریس خصوصی و مزایای آن هستید، پیشنهاد می‌کنیم مقالۀ زیر را مطالعه کنید.
مزایای استخدام به عنوان معلم خصوصی در استادبانک

آزمون استخدامی آموزش و پرورش

همان طور که در مقالات مختلف مجله اساتید استادبانک، در رابطه با استخدام معلم در آموزش و پرورش، بیان کردیم، یکی از روش‌های معلم شدن به صورت رسمی، شرکت در آزمون‌های استخدامی است. این آزمون هر ساله تحت عنوان آزمون فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور توسط سازمان اداری و استخدامی و با همکاری وزارت آموزش و پرورش برگزار می‌شود.

به منظور معلم شدن از طریق آزمون‌های استخدامی، ابتدا باید منتظر اطلاعیۀ شرکت در آزمون‌های فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور و انتشار دفترچه آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور باشید. سازمان سنجش و سایت رسمی آموزش و پرورش نیز این دفترچه را منتشر می‌کنند.

از اینجا به بعد، ما از دفترچه آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور، تحت عنوان دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش یاد می‌کنیم.

پس از مطالعۀ دفترچۀ راهنمای آزمون، لازم است تمامی مراحل ثبت نام، از جمله پرداخت وجه، بارگذاری مدارک و غیره را به دقت کامل کنید.

مرحلۀ بعدی، شرکت در آزمون کتبی است. در بخش منابع آزمون استخدامی آموزش و پرورش، تلاش می‌کنیم تا مواد امتحانی و بهترین منابع مطالعاتی برای موفقیت در بخش کتبی این آزمون را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

پس از شرکت در آزمون کتبی و به شرط قبولی در آن، به صورت چند برابر ظرفیت برای مصاحبۀ علمی معرفی خواهید شد. سوالات مصاحبۀ علمی معمولا در حیطۀ اطلاعات مربوط به روانشناسی تربیتی، روش تدریس، تکنولوژی‌های آموزشی و غیره است. در روز مصاحبه، معاینات پزشکی نیز انجام خواهد شد.

چنان چه در عبور از مرحلۀ مصاحبۀ علمی و معاینات پزشکی، موفق شوید، نوبت به گزینش می‌رسد. در این مرحله بیشتر سؤالات حول و حوش مسائل عقیدتی و سیاسی است.

در نهایت در صورت تأیید نتیجۀ گزینش، لازم است یک دورۀ یک سالۀ مهارت‌آموزی را نیز در دانشگاه فرهنگیان طی کنید.

در مقالۀ همۀ روش‌های استخدام در آموزش‌ و پرورش در مورد دورۀ مهارت‌آموزی نکات بیشتری مطرح شده است.

همۀ روش‌های استخدام در آموزش و پرورش

زمان انتشار دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۰ 

اطلاعیه‌ ثبت‌نام‌ و شرکت در‌ نهمین آزمون‌ استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور سال ۱۴۰۰ و دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش در تاریخ ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ در سایت سازمان سنجش منتشر شد. مهلت ثبت نام در این آزمون تا تاریخ ۶ اسفند ۱۴۰۰ تمدید شد. زمان برگزاری آزمون نیز جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ خواهد بود.

علاقمندان به استخدام در آموزش و پرورش، می‌توانند دفترچه راهنمای آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۰ را از طریق همین صفحه دانلود کنند.

دانلود دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۰

در این بخش از مقاله می‌توانید دفترچه آزمون استخدام معلم در آموزش و پرورش را دانلود و مطالعه کنید.

توجه داشته باشید از آنجا که هماهنگی‌های این آزمون همراه با آزمون‌های استخدامی سایر دستگاه‌های اجرایی انجام می‌شود، دفترچۀ جداگانه‌ای تحت عنوان دفترچه استخدامی آموزش و پرورش وجود ندارد. بنابراین، دفترچه راهنمای مذکور، تحت عنوان دفترچه راهنمای آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور منتشر می‌شود.

لینک دانلود دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۰

بررسی بخش‌های مهم دفترچه راهنمای آزمون استخدامی آموزش و پرورش

بخش اول: تعاریف

در این بخش، مفاهیم و تعاریفِ برخی از اصطلاحاتِ به کار رفته در متن دفترچه راهنمای آزمون استخدامی آموزش و پرورش، مانند داوطلب بومی، ایثارگران و غیره آورده شده است.

بخش دوم: شرایط عمومی داوطلبان

در بخش دوم دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش، ۱۱ شرط عمومی به همراه ۵ تبصره برای داوطلبان شرکت در آزمون استخدامی در نظر گرفته شده است. از جملۀ این شرایط می‌توان به التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی و داشتن تابعیت ایران اشاره کرد.

بخش سوم: مواد آزمون

در بخش مواد آزمون، عناوین دروس عمومی آزمون استخدامی معرفی شده‌اند. همچنین عناوین دروس اختصاصی در جدولی تحت عنوان جدول شماره ۱ ارائه شده است.

نکتۀ مهم:  تمامی سؤالات مواد آزمون عمومی و اختصاصی به صورت چهارگزینه‌ای با ضریب یک هستند. ضمناً به ازای هر پاسخ اشتباه به سوالات، یک سوم نمره منفی در نظر گرفته خواهد شد.

بخش چهارم: امتیازات و سهمیه‌های قانونی

در بخش چهارم دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش، نکات مربوط به امتیازات (حافظان قرآن، بومی شهرستان و غیره)، سهمیۀ ایثارگران و سهمیۀ معلولین به تفصیل مورد بررسی قرار گرفته است.

بخش پنجم: مراحل ثبت نام

در این قسمت، نکات مربوط به تمامی مراحل ثبت نام، شامل اسکن فایل عکس، پرداخت وجه، تکمیل تقاضانامه، زمان برگزاری آزمون و نحوۀ دریافت کارت شرکت در آزمون، با جزییات کامل ارائه شده است.

بخش ششم: سایر مراحل استخدامی و نحوۀ اعلام نتیجه

سایر مراحل بعد از برگزاری آزمون کتبی در این بخش از دفترچۀ آزمون استخدامی آموزش و پرورش مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

بخش هفتم: تذکرات مهم

در بخش هفتم، تذکرات بسیار مهمی در رابطه با تاریخ فراعت از تحصیل، مدارک مربوط به مهارت‌های هفتگانه ICDL و چند مورد دیگر، مطرح شده‌اند. پیشنهاد می‌کنیم این تذکرات را به دقت مطالعه نمایید.

شرایط اختصاصی دستگاه‌های اجرایی

با توجه به اینکه دفترچه استخدامی وزارت آموزش و پرورش با دفترچه آزمون استخدامی سایر دستگاه‌های اجرایی مشترک است، بنابراین لازم است که هر دستگاه شرایط اختصاصی خود را برای داوطلبان بیان کند. این بخش از دفترچه، به همین مورد اختصاص دارد.

جداول
  • جدول شماره ۱، مواد امتحانی آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور
  • جدول شماره ۲، کد و نام استان‌ها و شهرستان‌ها
  • فهرست شغل محل‌های دستگاه‌های مختلف از جمله آموزش و پرورش
  • جدول انطباق رشته یا گرایش‌های تحصیلی همانند یا جایگزین

در طی دوران آمادگی برای آزمون استخدامی آموزش و پرورش چگونه می‌توان کسب درآمد کرد؟

طی کردن فرآیند ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش، آمادگی برای آزمون، منتظر ماندن برای اعلام نتایج هر مرحله و گذراندن دورۀ مهارت آموزی، زمان زیادی را از داوطلبان خواهد گرفت. این موضوع باعث می‌شود که بسیاری از این عزیزان در این مدت تقریبا هیچ درآمدی نداشته باشند.

در چنین شرایطی تدریس خصوصی می‌تواند منبع درآمد خوبی برای علاقمندان به شغل معلمی باشد. متقاضیانی که توانایی و مهارت بالایی در تدریس دارند می‌توانند با تدریس خصوصی درآمد مناسبی کسب کنند که از کمترین مزایای آن می‌توان به ساعت کاری شناور و انتخاب شیوه تدریس (آنلاین یا حضوری) اشاره کرد.

استادبانک محلی برای اطلاع‌رسانی، آموزش و کسب درآمد معلمان و اساتید

در این مقاله از سایت معلمان استادبانک به بررسی دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۰ پرداختیم. همچنین لینک دانلود این دفترچه را نیز در اختیار شما علاقمندان شغل معلمی قرار دادیم.

در صورتی که قصد شرکت در این آزمون را دارید، پیشنهاد می‌کنیم به بخش منابع پیشنهادی آزمون استخدامی آموزش و پرورش و مقاله مربوط به استخدام معلم نیز سر بزنید.

ضمنا مطالعۀ بخش‌های مختلفی تحت عنوان توسعۀ شغلی معلمان، روش تدریس، معرفی کتاب، تکنولوژی آموزشی و غیره، که شامل مقالات علمی و مفیدی در این حوزه‌ها هستند، به موفقیت شما در مرحلۀ مصاحبۀ این آزمون کمک خواهد کرد.

همچنین اگر علاقمند به تدریس و کسب درآمد از تدریس خصوصی هستید، می‌توانید از طریق لینک استخدام معلم خصوصی مراحل ثبت نام خود را طی کنید و به عنوان یکی از اساتید استادبانک، یا ما همکاری کنید.

چنان چه در مورد ثبت‌نام، نحوۀ همکاری و سایر خدمات آموزشی استادبانک نیاز به راهنمایی و مشاوره داشتید، می‌توانید با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۵۳۴۳ تماس بگیرید.

دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۰ چه زمانی منتشر می‌شود؟

تاریخ انتشار دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش و زمان شرکت در این آزمون، در این مقاله از سایت معلمان استادبانک به طور دقیق مشخص شده است.

دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۰ را از کجا دانلود کنیم؟

با کلیک روی این مقاله از سایت استادبانک به لینک مستقیم دانلود دفترچه راهنمای آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۰ دسترسی خواهید داشت.

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید:

دیدگاهی ثبت نشده است.
×
ثبت نام به عنوان معلم خصوصی