روش تدریسروش تدریس زبان انگلیسی
روش تدریس زبان هفتم-سامانۀ تدریس خصوصی استادبانک

روش تدریس زبان هفتم + دانلود کتاب راهنمای معلم زبان هفتم

یادگیری زبان انگلیسی این روزها به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های والدین، دانش‌آموزان و سایر افراد جامعه تبدیل شده است. هر یک از ما در طول مسیر زندگی خود، به دلایل مختلفی به آموزش زبان انگلیسی نیاز پیدا خواهیم کرد. مهاجرت، تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور، دستیابی به شغل بهتر، مطالعۀ منابع علمی و سرگرم کننده به زبان انگلیسی، قبولی در آزمون‌های علمی مختلف، هر یک می‌توانند دلایل مهمی برای اهمیت یادگیری این زبان باشند.

اما زبان انگلیسی هفتم اولین تجربۀ تحصیلی جدی و رسمی دانش‌آموزان با این درس است. بنابراین می‌توان این درس را زیربنایی برای تمام کتاب‌های زبان در پایه‌ها و مقاطع بالاتر دانست. اگر دانش‌آموز در این پایه نتواند به خوبی با درس زبان ارتباط برقرار کند، به احتمال زیاد در پایه‌های بعدی نیز با مشکلات جدی روبرو خواهد شد. این نکته نشان دهندۀ اهمیت انتخاب بهترین روش تدریس زبان هفتم است.

در این مقاله به بررسی روش تدریس زبان انگلیسی هفتم پرداخته‌ایم. همچنین فایل پی‌دی‌اف کتاب زبان هفتم و راهنمای تدریس درس به درس زبان هفتم را برای دانلود در اختیار شما همکاران عزیز قرار داده‌‌ایم.

در صورتی که به عنوان معلم خصوصی زبان هفتم ابتدایی یا معلم آموزش و پرورش، این درس را تدریس می‌کنید، این مقاله برای شما مفید خواهد بود. لطفاً با ما همراه باشید.

همچنین اگر علاقمند به همکاری با استادبانک در زمینۀ تدریس خصوصی زبان هستید، پیشنهاد می‌کنیم مقالۀ زیر را مطالعه کنید.
مزایای استخدام به عنوان معلم خصوصی در استادبانک

نگاهی به کتاب زبان هفتم

قبل از ارائۀ فایل روش تدریس زبان هفتم، در این بخش نگاهی به ساختار کلی و محتوای این کتاب خواهیم داشت.

کتاب زبان انگلیسی پایۀ هفتم (Prospect 1) چاپ ۱۴۰۰، شامل ۷۶ صفحه و ۸ درس اصلی است. محتوای این کتاب که با بخش خوشامدگویی (Welcome) آغاز و با دیکشنری تصویری (Photo Dictionary) به پایان می‌رسد، در هشت موضوع طراحی شده است. این موضوعات شامل نام، شناسایی روابط، سن، ظاهر، قسمت‌های مختلف خانه، آدرس و غذای مورد علاقه هستند.

هر درس به آموزش تعدادی از حروف الفبای زبان انگلیسی اختصاص دارد. همچنین در تمامی این درس‌ها بخش‌های زیر را مشاهده خواهید کرد:

 • مکالمه (Conversation)
 • تمرین ۱ و ۲ (Practice 1 & 2)
 • صداها و حروف (Sounds & Letters)
 • خواندن و شنیدن (Listening & Reading)
 • صحبت کردن و نوشتن (Speaking & Wrting)

در انتهای هر دو درس نیز بخشی تحت عنوان Review به منظور یادآوری و مرور در نظر گرفته شده است.

در واقع در کتاب زبان هفتم، هر درس با یک مکالمۀ واقعی آغاز می‌شود که دانش‌آموزان از طریق آن به اشکال زبانی توجه می‌کنند. سپس این فرآیند با تمرین‌ها ادامه پیدا می‌کند. تمرین‌های بخش مهارت‌های نوشتاری نیز به تقویت توجه به الگوها کمک می‌کنند تا در انتها دانش‌آموزان بتوانند با ایفای نقش، موضوعات آموخته شده را به کار ببرند.

دانلود کتاب زبان هفتم چاپ ۱۴۰۰

 

طرح درس زبان هفتم 

طرح درس روزانه و سالانۀ زبان هفتم به زودی در این مقاله در اختیار شما همکاران عزیز قرار خواهد گرفت.

در این مقاله می‌توانید به نکات مهمی در مورد نوشتن طرح درس، دسترسی داشته باشید.
نوشتن طرح درس، نکات و مراحل آن + نمونه طرح درس

کتاب‌های کمک درسی زبان هفتم 

برای تقویت و بهبود وضعیت درس زبان دانش‌آموزان پایۀ هفتم روش‌های متنوعی وجود دارد. برای مثال می‌توان از آموزش‌های شخصی‌سازی شده با کمک یک معلم خصوصی زبان با تجربه و دلسوز استفاده کرد. استادبانک، یکی از برترین سامانه‌های تدریس خصوصی در ایران، بستر امن و مطمئن را برای معلمان، دانش‌آموزان و والدین آن‌ها ایجاد کرده است تا از باکیفیت‌ترین خدمات در زمینۀ تدریس خصوصی به صورت حضوری و آنلاین استفاده کنند.

استفاده از نمونه سوالات زبان هفتم نیز می‌تواند به تکرار و تمرین هر چه بیشتر این درس کمک کند. کتاب‌های کمک درسی نیز می‌توانند آموزش‌های معلم خصوصی را تکمیل کنند. اما در بازار پر رونق کتاب‌های کمک درسی، یکی از دغدغه‌های همیشگی معلمان و دانش‌آموزان، انتخاب بهترین کتاب کمک درسی برای یک درس بوده است.

برای انتخاب بهترین کتاب کمک درسی زبان هفتم ابتدا باید مشخص کنید که هدف شما از معرفی کتاب کمک درسی زبان هفتم به دانش‌آموزتان چیست؟
اگر هدف شما معرفی کتاب کار یا کتاب آموزشی باشد و یا قصد دارید کتاب سطح بالاتری را برای دانش‌آموز تیزهوش‌تان معرفی کنید، بدون شک انتخاب‌های متفاوتی خواهید داشت.
 • برای آموزش واژگان و گرامر درس زبان هفتم، کتاب زبان انگلیسی هفتم واژگان و گرامر لقمه مهروماه، پیشنهاد مناسبی است.
 • اگر می‌خواهید یک کتاب کار مفید را برای درس زبان هفتم به دانش‌آموزتان معرفی کنید، کتاب کار زبان هفتم خیلی سبز گزینۀ مناسب برای این هدف است.
 • برای دانش‌آموز تیزهوش‌تان نیز می‌توانید کتاب تیزهوشان زبان انگلیسی هفتم (شهاب اناری) از انتشارات مبتکران را معرفی کنید.
 • همچنین به منظور آماده کردن دانش‌آموزتان برای شب امتحان، کتاب‌هایی مانند گلبرگ زبان انگلیسی هفتم گل‌واژه، کتاب شب امتحان زبان هفتم خیلی سبز و زبان هفتم اسفندیار را پیشنهاد دهید.

روش تدریس زبان هفتم-سامانۀ تدریس خصوصی استادبانک
کتاب تیزهوشان زبان انگلیسی هفتم (شهاب اناری) انتشارات مبتکران

نکات مهم در روش تدریس زبان هفتم

در روش تدریس زبان هفتم در نظر داشته باشید که در مورد دو مهارت خواندن و نوشتن، تنها در سطح واژه‌ها و کلمات از دانش‌آموزان‌تان انتظار داشته باشید. سطوح دیگری مانند phrase و sentence برای پایه‌های بالاتر در نظر گرفته شده است.

برای دو مهارت گوش دادن و صحبت کردن، می‌توانید از سطح کلمات فراتر بروید و سطوح بالاتر، یعنی (sentence) و جمله (phrase) نیز مدنظر قرار دهید.

دانلود کتاب روش تدریس ربان هفتم

مراحل تدریس بخش‌های مختلف کتاب زبان هفتم نیز به شرح زیر است:

Steps in Teaching Conversation and Practice

۱.Warm-up
۲.Audio-Visual Presentation (two or three times)
۳.Checking and Explanation
۴.Introducing Functions
۵.Audio-visual Practice
۶.Pair/Group Work

Steps in Teaching Sounds and Letters (word)

۱. Warm-up
۲.Audio-Visual Presentation (two or three times)
۳.Checking and Explanation
۴.Initial Teaching of Letters
• Visual Recognition
• Audio Recognition
• Extension
• Oral Production
۵.Teaching Letters for Reading and Writing (using flash cards)
• Sounds of the Letters
• Shape of the Letters
۶.Follow-up Task
۷.Assignment

Steps in Teaching Listening and Reading

۱.Warm-up
۲.Audio-Visual Presentation (two or three times)
۳.Checking and Explanation (feedback)

Steps in Teaching Speaking and Writing

۱.Warm-up
۲.Pair/Group Work
۳.Checking and Explanation (feedback)

Steps in Teaching Your Conversation/Role Play

۱.Warm-up
۲.Pair/Group Work
۳.Student Presentation
۴.Checking and Explanation (feedback)

 

نگاهی به کتاب راهنمای معلم زبان هفتم

در کتاب راهنمای معلم زبان هفتم، هر درس با یک جدول آغاز می‌شود. در این جدول، اهداف اصلی درس مشخص شده است. همچنین مهارت‌هایی یادگیری حروف و اصوات، به همراه فهرست کلمات کلیدی و عبارات و جملات متداول هر درس در جدول ارائه شده است.

پس از آن، توضیحات گام به گام برای آموزش هر بخش از کتاب زبان هفتم در اختیار معلم قرار گرفته است. این آموزش‌ها همراه با تعدادی فعالیت و یک بازی پیشنهادی و  پاسخ برخی از تمرینات کتاب است.

برای آموزش هر یک از بخش‌های یک درس، مدت زمان پیشنهادی مشخص شده است که البته معلم می‌تواند با توجه به شرایط کلاس این زمان‌ها را تغییر دهد.

برای بخش‌های خوشامدگویی (Welcome) و مرور درس (Review) نیز روش تدریس به شکل دیگری ارائه شده است. پیشنهاد می‌کنیم جهت آگاهی از آموزش هر چه بهتر این بخش‌ها، حتما نکات مربوط به آن‌ها را در کتاب راهنمای معلم زبان هفتم مطالعه کنید.

 

همکاری با استادبانک، یکی از برترین مؤسسات تدریس خصوصی در ایران

در این محتوا با هم کتاب درسی و روش تدریس زبان هفتم را مرور کردیم. همچنین لینک فایل راهنمای صفحه به صفحه زبان هفتم را برای دانلود برای استفاده شما همکاران عزیز قرار دادیم. معرفی کوتاهی هم در مورد منابع کمک آموزشی و نمونه سوالات زبان انگلیسی پایه هفتم نیز داشتیم. در آینده نزدیک و در آپدیت‌های بعدی این مقاله هم به برخی از سوالات رایج در مورد روش تدریس زبان هفتم خواهیم پرداخت.

در کنار این محتوا، اگر علاقمند به مطالعه در بخش‌های مختلف حوزه کاری خود با موضوعاتی همچون روش‌ تدریس، توسعۀ شغلی معلمان، تکنولوژی‌های آموزشی، مدیریت کلاس و اخبار معلمان هستید، می‌توانید به بخش‌های مختلف مجله اساتید استادبانک مراجعه کنید.

همچنین اگر به تدریس خصوصی علاقه دارید، می‌توانید شرایط همکاری با استادبانک را مطالعه و مراحل ثبت نام معلم خصوصی را طی کنید یا از طریق شماره‌ ۰۲۱۹۱۰۰۵۳۴۳ با مشاورین ما در ارتباط باشید.

استادبانک همواره در تلاش است تا با همکاری برترین معلمان و اساتید کشور و با استفاده از تجربیات آن‌ها، نقشی تأثیرگذار در گسترش دانش، به روزرسانی اطلاعات معلمان و معرفی آن‌ها به دانش‌آموزان و دانشجویان کشور داشته باشد. هدف ما بالا بردن سطح کیفیت آموزش معلمان و ساختن آینده‌ای روشن برای فرزندان این سرزمین است.

لطفا تجربیات خود را در زمینۀ روش تدریس زبان هفتم، منابع کمک درسی و آموزشی با ما و سایر همکارانتان به اشتراک بگذارید.
برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید:

 • abdolah mansori
  ۷ آذر ۱۴۰۱

  ممنون از مقاله خوبتون

  0 پاسخ
×
ثبت نام به عنوان معلم خصوصی