اخبار آموزش و پرورشحقوق معلمان
فیش حقوقی فرهنگیان -استادبانک

فیش حقوقی فرهنگیان و روش‌های دریافت آن

یکی از رایج‌ترین اصطلاحاتی که همۀ معلمان آموزش و پرورش با آن سروکار دارند، فیش حقوقی فرهنگیان است. این فیش به صورت ماهانه در اختیار معلمان عزیز قرار می‌گیرد. فرهنگیان از این طریق می‌توانند از تمام جزییات مربوط به حقوق و درآمد خود اطلاع پیدا کنند.

اما چه اطلاعاتی در فیش حقوقی معلمان درج شده است؟ روش دریافت این فیش، برای فرهنگیان شاغل و فرهنگیان بازنشسته به چه صورت است؟ آیا امکان دریافت فیش حقوقی بدون رمز عبور وجود دارد؟ در این مقاله از مجله اساتید استادبانک (معتبرترین سامانۀ تدریس خصوصی در ایران) به همۀ این سؤالات پاسخ خواهیم داد. لطفا با ما همراه باشید.

فیش حقوقی فرهنگیان چیست؟

فیش حقوقی فرهنگیان یکی از مهم‌ترین اسنادی است که در اختیار معلمان قرار داده می‌شود. معلمان از جمله افرادی هستند که فیش حقوقی آن‌ها به صورت ماهانه صادر می‌شود.

این فیش، شامل اطلاعات مختلفی در رابطه با حقوق معلمان، از جمله خالص دریافتی ماهانه، اضافه کار، بیمه، مالیات و غیره است. در آینده نیز اطلاعات مربوط به فوق العاده رتبه بندی معلمان در این فیش ثبت خواهد شد.

در ادامۀ مقاله به جزییات دقیق اطلاعات مندرج در این فیش خواهیم پرداخت.

اطلاعات مندرج در فیش حقوقی فرهنگیان

در فیش حقوقی همۀ فرهنگیان، چه آن‌ها که از طریق دانشگاه‌های تربیت معلم، وارد آموزش و پرورش شده‌اند و چه معلمانی که در آزمون‌های استخدامی  شرکت کرده‌اند، ابتدا اطلاعات هویتی و تحصیلی معلم را مشاهده خواهید کرد. برخی از این اطلاعات عبارتند از:

 • نام و نام خانوادگی
 • کد ملی و شماره شناسنامه
 • تاریخ و محل تولد
 • مدرک و رشتۀ تحصیلی
 • محل خدمت
 • نوع استخدام و نوع حکم
 • وضعیت تأهل و غیره

علاوه بر اطلاعات هویتی و تحصیلی، در بخش مربوط به حقوق، مواردی شامل حقوق ثابت، فوق‌العاده‌ها (اضافه کاری، ایثارگری، بدی آب و هوا، سختی شغل و غیره)، کمک هزینه‌ها (هزینۀ عائله‌مندی و حق اولاد) و کسورات (قسط‌ها، بدهی‌ها، مالیات، حق بیمه و غیره) ارائه شده است.

همۀ مواردی که به آن‌ها اشاره شد، به طور دقیق و با جزئیات کامل در فیش حقوقی فرهنگیان ارائه شده است. در نهایت معلمان عزیز می‌توانند برای مشاهده دریافتی نهایی خود پس از احتساب موارد مذکور، بخش خالص دریافتی را در انتهای فیش، مشاهده کنند.

نحوه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان با کد پرسنلی

در حال حاضر مطمئن‌ترین روش برای دریافت فیش حقوقی معلمان ابتدایی و سایر معلمان شاغل، استفاده از یکی از سایت‌های مفید برای معلمان، تحت عنوان سایت دریافت فیش حقوقی فرهنگیان به آدرس  fish.medu.ir  است. 

پس از ورود به سایت مورد نظر، کافیست مراحل زیر را طی کنید.

۱. کد ملی و شماره پرسنلی خود را در بخش‌های مربوطه وارد کنید و روی دکمۀ “بعدی” کلیک کنید.

۲. رمز عبور خود وارد کنید.

توجه داشته باشید که این رمز عبور، همان رمز عبور شما در سایت همگام است. چنانچه رمز عبور ندارید، لازم است از مدیر مدرسۀ خود درخواست کنید تا اکانت شما را در سایت همگام فعال کند و رمز عبور را در اختیار شما قرار دهد. همچنین در صورت فراموشی رمز عبور نیز، باید از طریق مدیر مدرسه اقدام کنید.

۳. در این مرحله باید کد امنیتی را وارد کنید.

۴. در ادامه، نوبت به وارد کردن شماره تلفن همراه می‌رسد.

۵. پس از وارد کردن تلفن، روی دکمۀ ثبت اطلاعات کلیک کنید.

۶. کد ورود، به شماره همراه شما ارسال می‌شود. کافیست این کد را در محل مربوطه وارد کنید.

۷. روی دکمه ورود به سایت دریافت فیش حقوقی کلیک کنید.

۸. پس از طی این مراحل، وارد حساب کاربری خود می‌شوید. برای مشاهدۀ فیش حقوقی خود در تاریخ مورد نظر، کافیست تاریخ را مشخص کرده و فیش حقوقی فرهنگیان را دریافت کنید.

دریافت فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته

فرهنگیان بازنشسته برای دریافت فیش حقوقی خود باید به سایت صندوق بازنشستگی کشور به آدرس cspf.ir مراجعه کرده و مراحل زیر را طی کنند.

 1. روی گزینۀ خدمات حقوق کلیک کنید.
 2. در صفحۀ بعد، گزینه دریافت فیش حقوقی را انتخاب کنید.
 3. با انتخاب گزینۀ مشاهده، به صفحه بعد می‌روید.
 4. برای دریافت فیش حقوقی خود، به شماره دفتر کل، کد ملی و شماره حساب تایید شده توسط صندوق بازنشستگی نیاز دارید.
 5. پس از وارد کردن همۀ این موارد، روی گزینۀ ورود کلیک کنید.
 6. در صفحه جدید، با انتخاب ماه مورد نظر خود و انتخاب گزینۀ مشاهدۀ فیش، می‌توانید فیش حقوقی تاریخ مربوطه را مشاهده کرده و پرینت بگیرید.
چگونه معلم شویم

فیش حقوقی فرهنگیان بدون گذرواژه

دریافت فیش حقوقی فرهنگیان بدون رمز عبور امکان پذیر نیست. چه از سایت fish.medu.com استفاده کنید و چه از طریق سایت همگام، اقدام به دریافت فیش حقوقی فرهنگیان کنید، به رمز عبور خود در سایت همگام نیاز خواهید داشت. بنابراین امکان دریافت این فیش بدون گذرواژه، وجود ندارد.

نمونه فیش حقوقی فرهنگیان 

در تصویر زیر، یک نمونه فیش حقوقی فرهنگیان بازنشسته (فیش حقوقی معلم ابتدایی) را مشاهده می‌کنید.

فیش حقوقی فرهنگیان-استادبانک

معضلی به نام پایین بودن حقوق فرهنگیان

یکی از معضلات و چالش‌هایی که فرهنگیان همواره با آن مواجه هستند، پایین بودن حقوق معلمان است. بسیاری از معلمان آموزش و پرورش برای رفع این مشکل و افزایش درآمد خود به تدریس خصوصی روی می‌آورند.

مهم‌ترین بخش برای شروع تدریس خصوصی، جذب شاگرد است. اما تلاش برای جذب شاگرد، باعث می‌شود معلم از هدف اصلی خود یعنی آموزش و تدریس، دور شود. به همین دلیل، پیشنهاد ما برای شروع کار تدریس خصوصی، همکاری با سامانه‌های تدریس خصوصی مانند استادبانک است.

 در استادبانک، معلمان خصوصی، تمام تمرکزشان را روی بهبود عملکرد خود در تدریس قرار می‌دهند و از بابت تبلیغات و جذب شاگرد دغدغه‌ای ندارند. اساتید تنها درصد کمی از هزینۀ کلاس را به ازای معرفی شاگرد، به استادبانک پرداخت می‌کنند تا تیم استادبانک وظیفۀ تبلیغات و معرفی شاگرد و استاد را به یکدیگر بر عهده بگیرد.

تدریس به عنوان معلم خصوصی در استادبانک مزایای بسیاری دارد. انعطاف پذیر بودن ساعات کار، حفظ حریم خصوصی اساتید، ارائۀ آموزش‌های متنوع، از جملۀ این موارد هستند. با مطالعۀ مقالۀ زیر اطلاعات بیشتری در رابطه با مزایای تدریس خصوصی در استادبانک کسب خواهید کرد. برای اطلاعات از شرایط همکاری با استادبانک کافیست روی لینک زیر کلیک کنید.

استادبانک محلی برای اطلاع رسانی اخبار فرهنگیان و جذب معلم خصوصی 

در این مقاله از سایت معلمان استادبانک، به بررسی موضوع فیش حقوقی معلمان پرداختیم. نحوۀ دریافت فیش حقوقی فرهنگیان و جزئیات مندرج در این فیش، مهم‌ترین این موارد بودند. همچنین یک نمونه فیش حقوقی را نیز در اختیار شما همکاران گرامی قرار دادیم. 

در آینده به بررسی سایر اصطلاحات رایج مربوط به فرهنگیان خواهیم پرداخت.

استادبانک از یک سو با ارائۀ اخبار به روز فرهنگیان، این عزیزان را در جریان مهم‌ترین خبرها و تغییرات مربوط به وضعیت شغلی معلمان قرار می‌دهد. از سوی دیگر، امکان کسب درآمد از تدریس خصوصی را برای معلمان عزیز فراهم کرده‌ است.

در صورتی که شما نیز علاقمند به تدریس و همکاری با سایت استادبانک به عنوان معلم خصوصی هستید، می‌توانید از طریق لینک عضویت اساتید مراحل ثبت نام خود را طی کنید.

چنان چه در مورد ثبت‌نام، نحوۀ همکاری و سایر خدمات آموزشی استادبانک نیاز به راهنمایی و مشاوره داشتید، می‌توانید با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۵۳۴۳ تماس بگیرید.

لطفا تجربیات خود را در زمینۀ دریافت فیش حقوقی فرهنگیان زیر همین پست با سایر همکاران در میان بگذارید تا سایر اساتید نیز از تجربیات شما بهر‌مند شوند.

چگونه می‌توان فیش حقوقی فرهنگیان را دریافت کرد؟

پاسخ به این سؤال به شاغل یا بازنشسته بودن معلم بستگی دارد. در این مقاله از سایت معلمان استادبانک، روش‌های دریافت فیش حقوقی معلمان شاغل و بازنشسته را در اختیار شما همکاران گرامی قرار داده‌ایم.

چه مواردی در فیش حقوقی فرهنگیان وجود دارد؟

موضوعات مربوط به حقوق ثابت، کسورات، فوق‌العاده و سایر مواردی که در این مقاله از آکادمی اساتید استادبانک به آن‌ها اشاره شده است در فیش حقوقی معلمان درج شده است.

آیا امکان دریافت فیش حقوقی فرهنگیان شاغل بدون رمز عبور وجود دارد؟

پاسخ این سؤال منفی است. در مقالۀ پیش رو از سایت آکادمی اساتید استادبانک، به دلیل اصلی این موضوع اشاره کرده‌ایم.

برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید:

دیدگاهی ثبت نشده است.
×
ثبت نام به عنوان معلم خصوصی