آشنایی با استادبانکاخبار استادبانکاستخدام مدرس کنکوراستخدام معلماستخدام معلم خصوصیاستخدام معلم در مدارس غیر انتفاعیاستخدام معلمان حق التدریسپیشنهادات استادبانک
ستاره های اساتید استادبانک

هر آنچه که در مورد ستاره‌های اساتیدِ استادبانک باید بدانید

در مقاله‌ای جامع، تحت عنوان “مزایای استخدام به عنوان معلم خصوصی در استادبانک” اشاره کردیم که یکی از بهترین روش‌ها برای کسب درآمد از تدریس، همکاری با سامانه‌های تدریس آنلاین، مانند استادبانک است. همچنین به تفاوت‌های استادبانک به عنوان یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های آموزش خصوصی در ایران در مقایسه با سایر سایت‌های تدریس خصوصی، اشاره کردیم.

اگر هنوز به عنوان معلم در سایت استادبانک ثبت نام نکرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم مقالۀ “راهنمای استخدام به عنوان معلم خصوصی در استادبانک” را مطالعه کنید تا به طور کامل با مراحل ثبت‌نام و مصاحبۀ پیش از استخدام آشنا شوید.

اما اگر عضوی از اساتید استادبانک هستید، ممکن است در مورد ستاره‌هایی که به اساتید تعلق می‌گیرد، سؤالات مختلفی برای شما ایجاد شده باشد. در این مقاله قصد داریم تا به سؤالات رایج معلمان و اساتید در مورد این ستاره‌ها پاسخ دهیم. لطفا تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

۱. ستاره‌های اساتید چه مفهومی دارند؟

ستاره‌هایی که در پروفایل اساتید قرار می‌گیرند نشان دهندۀ رزومۀ استاد هستند. در واقع هرچه معلم رزومۀ قوی‌تر و سابقۀ تدریس بیشتر و موفق‌تری داشته باشد، تعداد ستاره‌های او نیز بالاتر خواهد بود. اساتیدِ استادبانک بر اساس رزومۀ تدریس خود، جزو اساتید ۱ تا ۵ ستاره و یا در سطح VIP قرار می‌گیرند. البته با توجه به عملکرد استاد، این ستاره‌ها قابل تغییر هستند.

ثبت نام به عنوان معلم خصوصی در استادبانک

۲. ستاره‌های اولیه، بر اساس چه مواردی به استاد تعلق می‌گیرد؟

بعد از اینکه متقاضیِ تدریس، مراحل مختلف ثبت نام در استادبانک و بارگذاری مدارک را به طور کامل طی می‌کند، درخواست او از سوی کارشناسان مورد بررسی قرار می‌گیرد. در صورت تأیید این درخواست، زمانی برای مصاحبه با استاد مشخص می‌شود. پس از قبولی در مصاحبه، کارشناسان تعداد ستاره‌های استاد را مشخص می‌کنند.

ستاره‌های اولیه بر اساس نتیجۀ مصاحبه، توانایی‌ها و تجربیات تدریس، مدارک دانشگاهی، تألیفات و مقالات، مدارس و دانشگاه‌های محل تدریسِ استاد و... تعیین می‌شوند.

۳. در مراحل بعدی، چه مواردی باعث افزایش تعداد ستاره‌ها می‌شود؟

تیم ارزیابی استادبانک معمولا به صورت روزانه پروفایل اساتید را بررسی می‌کنند تا افرادی را که واجد افزایش ستاره هستند، مشخص کنند. افزایش ستاره‌ها معمولا بر اساس موارد زیر صورت می‌گیرد:

  • میزان موفقیت شاگردانی که با استاد کلاس داشته‌اند
  • نظراتی که شاگردان در پروفایل استاد ثبت می‌کنند
  • کیفیت تدریس
  • تعداد درخواست‌هایی که استاد در یک بازۀ زمانیِ مشخص از سوی شاگردان دریافت می‌کند

۴. آیا تعداد ستاره‌های استاد با میزان درآمد او ارتباط دارد؟

قیمت تدریس خصوصی، به تعداد ستاره‌های معلم بستگی دارد. هر چقدر تعداد ستاره‌ها بیشتر باشد، مبلغ دریافتی استاد نیز بیشتر خواهد بود. البته بین کلاس‌های آنلاین و حضوری یا کلاس‌های تهران و شهرستان‌ها تفاوت قیمت وجود دارد. بنابراین مبلغ دریافتی استاد، علاوه بر تعداد ستاره‌ها به نوع این کلاس‌ها نیز بستگی دارد.

۵. اساتید VIP بر چه اساسی انتخاب می‌شوند؟

استادبانک برای اساتید نخبه‌، باتجربه و نمونۀ کشوری، جایگاه ویژه‌ای را در نظر گرفته تا آن‌ها نیز بتوانند از این بستر برای ارائۀ آموزش‌های خود استفاده کنند. این اساتید در گروه VIP  قرار می‌گیرند. البته سطح VIP نیز شامل سطوح مختلفی است و درآمد اساتید در سطوح مختلفِ VIP با یکدیگر متفاوت است.

عواملی مانند سابقۀ بالای تدریس، تألیف کتاب‌های آموزشی، تدریس در مدارس برتر، همکاری در طرح سؤالات آزمون‌های آزمایشی گاج، قلم‌چی و … می‌توانند در VIP شدن سطح استاد تأثیرگذار باشند. همچنین برخی از اساتید پنج ستاره نیز به دلیل عملکرد خوب در تدریس و تعداد بالای درخواست‌ها از سوی شاگردان، به سطح VIP ارتقا پیدا می‌کنند.

۶. آیا امکان کم شدن ستاره‌ها نیز وجود دارد؟

به طور کلی در دو حالت ممکن است ستارۀ استاد کاهش پیدا کند:

حالت اول

گاهی اوقات استاد به دلیل بالا بودن تعداد ستاره‌ها و در نتیجه بالا بودن قیمت کلاس، درخواست‌های تدریس کمتری از سوی دانش‌آموزان یا دانشجویان دریافت می‌کند. به همین دلیل در برخی موارد، به منظور کاهش قیمت کلاس‌ها و افزایش تعداد شاگردان، ممکن است استاد تمایل داشته باشد که تعداد ستاره‌های پروفایل خود را کاهش دهد.

حالت دوم

در برخی موارد نیز ممکن است در مقطعی از زمان، عملکرد استاد در تدریس، ضعیف شده باشد و رضایت شاگردان و والدین را جلب نکرده باشد. در این حالت ممکن است استادبانک پس از بررسی‌های لازم، تصمیم بگیرد که به جای حذف پروفایل استاد، فرصت مجددی به او بدهد. در چنین شرایطی، تعداد ستاره‌های او کاهش پیدا می‌کند و در صورت ارائۀ عملکرد مناسب، این ستاره‌ها مجددا افزایش پیدا می‌کنند.

۷. آیا کم بودن تعداد ستاره‌ها به معنای ضعیف بودن استاد است؟

کم بودن تعداد ستاره‌ها در پروفایل برخی اساتید، به معنای ضعف استاد و بی‌کیفیت بودن تدریس او نیست. بلکه اساتیدِ یک و دو ستاره معمولا اساتید جوانی هستند که سابقه و تجربۀ تدریس آن‌ها در مقایسه با سایر اساتید، چندان بالا نیست، اما صلاحیت و توانایی کافی برای تدریس را دارند. این موضوع توسط تیم ارزیابی استادبانک به دقت مورد بررسی قرار گرفته است، در غیر این صورت پروفایل آن‌ها مورد تأیید قرار نمی‌گرفت.

در صورت رضایت شاگردان و درخواست‌ بیشتر برای تدریس، تعداد ستاره‌های اساتید افزایش پیدا می‌کند

۸. آیا پروفایل اساتید در صفحات لیست، بر اساس تعداد ستاره‌ها مرتب می‌شود؟

در صفحات لیست، ترتیب نمایش پروفایل اساتید و معرفی آن‌ها به شاگردان، بر اساس تعداد ستاره‌ها صورت نمی‌گیرد بلکه بر اساس فرمولی تحت عنوان “امتیاز رتبه‌بندی” مشخص می‌شود. این امتیاز بر اساس نسبت “تعداد کل جلساتِ واریز شده” به “تعداد کل شاگردان” محاسبه می‌شود. هر چقدر این امتیاز بالاتر باشد استاد جایگاه بالاتری در صفحات لیست دارد و در نتیجه شاگردان بیشتری پروفایل او را مشاهده می‌کنند. بنابراین احتمال دریافت شاگرد توسط استاد بیشتر می‌شود. اما اساتید با امتیاز رتبه‌بندی پایین‌تر در صفحات آخر قرار می‌گیرند و شانس کمی برای دریافت شاگرد دارند.

در صفحات لیست، برای اساتید جدید استادبانک هم جایگاه‌های مشخصی در نظر گرفته شده تا آن‌ها هم شانس بالایی برای دریافت شاگرد و رشد در استادبانک داشته باشند.

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم تا به سؤالات و دغدغه‌های شما اساتید عزیز استادبانک، در مورد ستاره‌های اساتید و روند کاهش یا افزایش آن‌ها پاسخ دهیم. ضمنا در مقالۀ جداگانه‌ای، به طور کامل در مورد امتیاز رتبه‌بندی اساتید نیز صحبت خواهیم کرد. در صورت هر گونه تغییر در قوانین مربوط به ستاره‌های اساتید، این مقاله به روزرسانی خواهد شد. از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم.

همکاری با استادبانک، یکی از برترین مؤسسات تدریس خصوصی در ایران

استادبانک بزرگ‌ترین مرجع انتخاب معلم خصوصی در کشور است. ثبت نام در این سایت، یکی از روش‌های کسب درآمد از تدریس خصوصی برای بسیاری از فرهنگیان و معلمان است. معلمان در این سایت نگران تبلیغات، تولید محتوا و جذب شاگرد نیستند، چرا که این وظایف همگی بر عهدۀ تیم فعال و پرتلاش استادبانک است.

اگر شما هم قصد کسب درآمد از تدریس خصوصی را دارید کافی است با ثبت‌نام کاملا رایگان، مراحل استخدام معلم خصوصی در استادبانک را طی کنید و کسب درآمد خود را از این طریق آغاز کنید. در صورت نیاز به مشاوره و دریافت اطلاعات، کافی است با شماره ۹۱۰۰۵۳۴۳-۰۲۱ تماس بگیرید و یا از بخش تیکت پشتیبانی در پروفایل خود اقدام کنید. همکاران ما پاسخگوی سؤالات شما عزیزان خواهند بود و شما را به طور کامل راهنمایی خواهند کرد. از اینکه تا پایان این مقاله همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم.

شما چه تجربیات، پیشنهادات و انتقاداتی در مورد افزایش یا کاهش تعداد ستاره‌های اساتید در استادبانک دارید؟
در صورتی که پاسخ سؤال خود را در مورد ستاره‌های اساتید در این مقاله پیدا نکردید لطفا زیر همین پست، سؤال خود را مطرح کنید.

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید:

دیدگاهی ثبت نشده است.
×
ثبت نام به عنوان معلم خصوصی