استخدام معلماستخدام معلم خصوصی
استخدام مدرس شیمی کنکور-سامانه تدریس خصوصی استادبانک

استخدام معلم خصوصی شیمی و مدرس شیمی کنکور

در کنکور ۱۴۰۰، حدود ۶۰۰ هزار دانش‌آموز در رشتۀ تجربی و حدود ۱۵۵ هزار نفر نیز در رشتۀ ریاضی شرکت کردند. درس شیمی جزو دروس بسیار مهم و سرنوشت‌ساز کنکور برای دانش‌آموزان رشتۀ ریاضی و تجربی است. به همین دلیل، هر ساله دانش‌آموزان بسیار زیادی متقاضی کلاس‌های خصوصی و گروهی شیمی برای کسب درصدهای بالا در این درس هستند.

استادبانک با توجه به این موضوع و با هدف معرفی معلمان و اساتید توانمند شیمی، فراهم کردن فرصتی برای کسب درآمد این عزیزان از تدریس خصوصی شیمی و به منظور رفع دغدغۀ خانواده‌ها و دانش‌آموزان برای شناسایی بهترین معلم‌های خصوصی شیمی، اقدام به استخدام مدرس شیمی کرده است.

در این مقاله از مجله اساتید استادبانک، به بررسی شرایط، مزایا و مراحل استخدام مدرس شیمی و میزان درآمد معلم خصوصی شیمی در استادبانک، پرداخته‌ایم. لطفا با ما همراه باشید.

مزایای استخدام مدرس شیمی در استادبانک

 1. اساتید در استادبانک می‌توانند ساعات مورد نظر خود را برای تدریس انتخاب کنند. به این ترتیب، تنها شاگردانی به آن‌ها پیشنهاد می‌شوند که با بازۀ زمانی ثبت شده، هماهنگی داشته باشند.
 2. شماره موبایل، آدرس، ایمیل و سایر مدارک اساتید، به صورت امانت نزد استادبانک حفظ می‌شوند. رزومۀ کاری و تحصیلی استاد، تنها مواردی هستند که در پروفایل او نمایش داده می‌شوند.
 3. استادبانک، امکان استفاده از دو پلتفرم برترِ تدریس آنلاین، یعنی اسکای‌روم و ادوبی‌کانکت را به صورت رایگان برای اساتید خود فراهم کرده است.
 4. اساتید استادبانک می‌توانند در دورۀ رایگان اخلاق حرفه‌ای تدریس خصوصی شرکت کرده و گواهینامه دریافت کنند. نمایش این گواهینامه در پروفایل اساتید، تأثیر مستقیمی بر انتخاب آن‌ها توسط شاگردان دارد.
 5. قرار گرفتن پروفایل اساتید در جایگاه‌های برتر استادبانک، تنها بر اساس عملکرد و کیفیت تدریس آن‌ها و میزان رضایت شاگردان، تعیین می‌شود.
 6. سهم استادبانک از هر جلسه ۲۵ درصد است. این رقم در مقایسه با دیگر آموزشگاه‌ها و سایت‌های تدریس خصوصی و با توجه به امکاناتی که استادبانک برای معلم فراهم می‌کند، بسیار منصفانه است.
 7. اساتیدی که تدریس آن‌ها از کیفیت بالایی برخوردار باشد می‌توانند به عنوان یک منبع درآمد تمام وقت و قابل اطمینان روی استادبانک حساب کنند.
 8. ثبت نظرات مثبت دانش‌آموزان در پروفایل استاد، تاثیر مستقیمی روی ارتقای پروفایل او و انتخاب هر چه بیشتر استاد توسط متقاضیان دارد.
 9. استادبانک قبل از ارجاع دانش‌آموز به استاد، ابتدا میزان صداقت و قابل اعتماد بودن شاگرد را به دقت مورد بررسی قرار می‌دهد.
 10. تسویه حساب منظم، پشتیبانی کامل از استاد با روش‌های مختلف، ارائۀ پیشخوان کاملا هوشمند که تمامی اطلاعات کلاس‌ها و شاگردان استاد در آن ثبت می‌شود، از دیگر مزایای همکاری معلمان خصوصی با استادبانک است.

در صورتی که علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را نیز مطالعه کنید.
مزایای استخدام به عنوان معلم خصوصی در استادبانک

درآمد مدرس شیمی در استادبانک

درآمد معلم خصوصی شیمی با توجه به عوامل مختلف، کاملا متفاوت است. یکی از مهم‌ترین این عوامل، آن است که استاد بتواند شیمی را به صورت کنکوری و با هدف کسب درصدهای بالا توسط دانش‌آموز در درس شیمی کنکور تدریس کند.

شهر محل تدریس، نیز یکی از همین عوامل تأثیرگذار است. برای مثال ممکن است برخی اساتید در برخی از شهرهای کوچک،  جلسات خود را با مبالغ بسیار پایین برگزار کنند در حالی که در شهرهای بزرگ، برخی اساتید برای هر جلسه تدریس خصوصی شیمی، قیمت‌های میلیونی تعیین می‌کنند.

استخدام مدرس شیمی-سامانه تدریس خصوصی استادبانک
درآمد یکی از اساتید شیمی استادبانک از آذر ۹۹ تا اردیبهشت ۱۴۰۰

میزان ارتباطات معلم با سایر افراد حوزۀ تدریس خصوصی نیز نقش تأثیرگذاری در افزایش درآمد معلم خصوصی شیمی دارد. برای مثال اگر شما به عنوان معلم خصوصی شیمی، با یک یا چند معلم خصوصی ریاضی، فیزیک یا زیست شناسی موفق در ارتباط باشید، احتمال اینکه بسیاری از شاگردان آن‌ها به تدریس خصوصی شیمی نیاز داشته باشند، وجود دارد. این اساتید در صورتی که شناخت کافی از تدریس و ویژگی‌های اخلاقی شما داشته باشند، شما را به این شاگردان معرفی خواهند کرد.

تجربه و تسلط بر تدریس، نحوۀ برقراری ارتباط با شاگردان، میزان تلاش شما برای برند شدن در این حوزه و بسیاری موارد دیگر به مرور می‌تواند باعث افزایش درآمد شما در زمینۀ تدریس خصوصی شیمی شود.

استخدام مدرس شیمی-سامانه تدریس خصوصی استادبانک
درآمد یکی دیگر از اساتید شیمی استادبانک از آذر ۹۹ تا اردیبهشت ۱۴۰۰

جداول زیر میزان دستمزد دریافتی معلم خصوصی شیمی در استادبانک بر اساس میزان تجربه و تعداد ستاره‌ها را نشان می‌دهد. سهم استادبانک از هر جلسه ۲۵ درصد است که در مقایسه با آموزشگاه‌های آزاد مبلغ ناچیزی است. ضمنا در نظر داشته باشید که بخش زیادی از این مبلغ صرف تبلیغات، تولید محتوا، سئو و جذب شاگرد برای اساتید می‌شود و این دغدغه نیز به طور کلی برای اساتید رفع می‌شود.

تعرفه تدریس خصوصی شیمی در تهران

مقاطعمیزان درآمدنوع
اول تا چهارم۸۰.۰۰۰ تا ۷۸۰.۰۰۰حضوری
پنجم ششم۸۰.۰۰۰ تا ۷۸۰.۰۰۰حضوری
متوسطه اول۸۰.۰۰۰ تا ۷۸۰.۰۰۰حضوری
دبیرستان۱۰۰.۰۰۰ تا ۱.۱۰۰.۰۰۰حضوری
کنکور۱۰۵.۰۰۰ تا ۱.۲۵۰.۰۰۰حضوری
زبان عمومی۸۰.۰۰۰ تا ۱.۲۰۰.۰۰۰حضوری
زبان تخصصی۱۱۰.۰۰۰ تا ۱.۲۵۰.۰۰۰حضوری
دانشگاهی۱۱۰.۰۰۰ تا ۱.۲۵۰.۰۰۰حضوری
کنکور ارشد۱۱۰.۰۰۰ تا ۱.۲۵۰.۰۰۰حضوری
نرم افزار عمومی۱۲۰.۰۰۰ تا ۱.۴۰۰.۰۰۰حضوری
نرم افزار حرفه ای۱۲۰.۰۰۰ تا ۱.۴۰۰.۰۰۰حضوری
اول تا چهارم۶۵.۰۰۰ تا ۸۰۰.۰۰۰آنلاین
پنجم ششم۶۵.۰۰۰ تا ۸۰۰.۰۰۰آنلاین
متوسطه اول۶۵.۰۰۰ تا ۸۰۰.۰۰۰آنلاین
دبیرستان۸۰.۰۰۰ تا ۹۰۰.۰۰۰آنلاین
کنکور۸۵.۰۰۰ تا ۱.۰۰۰.۰۰۰آنلاین
زبان عمومی۶۵.۰۰۰ تا ۹۰۰.۰۰۰آنلاین
زبان تخصصی۹۰.۰۰۰ تا ۹۰۰.۰۰۰آنلاین
دانشگاهی۹۰.۰۰۰ تا ۹۰۰.۰۰۰آنلاین
کنکور ارشد۹۰.۰۰۰ تا ۹۰۰.۰۰۰آنلاین
نرم افزار عمومی۱۰۰.۰۰۰ تا ۱.۱۰۰.۰۰۰آنلاین
نرم افزار حرفه ای۱۰۰.۰۰۰ تا ۱.۱۰۰.۰۰۰آنلاین

تعرفه تدریس خصوصی شیمی در شهرستان‌ها

مقاطعمیزانِ درآمدنوع
اول تا چهارم۶۰.۰۰۰ تا ۸۰۰.۰۰۰حضوری
پنجم ششم۶۰.۰۰۰ تا ۸۰۰.۰۰۰حضوری
متوسطه اول۶۰.۰۰۰ تا ۸۰۰.۰۰۰حضوری
دبیرستان۸۰.۰۰۰ تا ۸۵۰.۰۰۰حضوری
کنکور۹۰.۰۰۰ تا ۹۶۰.۰۰۰حضوری
زبان عمومی۶۰.۰۰۰ تا ۹۰۰.۰۰۰حضوری
زبان تخصصی۹۵.۰۰۰ تا ۹۶۰.۰۰۰حضوری
دانشگاهی۹۵.۰۰۰ تا ۹۶۰.۰۰۰حضوری
کنکور ارشد۹۵.۰۰۰ تا ۹۶۰.۰۰۰حضوری
نرم افزار عمومی۱۰۰.۰۰۰ تا ۱.۰۰۰.۰۰۰حضوری
نرم افزار حرفه ای۱۰۰.۰۰۰ تا ۱.۰۰۰.۰۰۰حضوری
اول تا چهارم۵۰.۰۰۰ تا ۷۵۰.۰۰۰آنلاین
پنجم ششم۵۰.۰۰۰ تا ۷۵۰.۰۰۰آنلاین
متوسطه اول۵۰.۰۰۰ تا ۷۵۰.۰۰۰آنلاین
دبیرستان۶۵.۰۰۰ تا ۷۱۰.۰۰۰آنلاین
کنکور۷۵.۰۰۰ تا ۸۰۰.۰۰۰آنلاین
زبان عمومی۵۰.۰۰۰ تا ۸۰۰.۰۰۰آنلاین
زبان تخصصی۸۰.۰۰۰ تا ۸۴۰.۰۰۰آنلاین
دانشگاهی۸۰.۰۰۰ تا ۸۴۰.۰۰۰آنلاین
کنکور ارشد۸۰.۰۰۰ تا ۸۴۰.۰۰۰آنلاین
نرم افزار عمومی۸۰.۰۰۰ تا ۹۲۰.۰۰۰آنلاین
نرم افزار حرفه ای۸۰.۰۰۰ تا ۹۲۰.۰۰۰آنلاین

شرایط استخدام مدرس شیمی در استادبانک

برای استخدام به عنوان مدرس شیمی به برخی شرایط عمومی و اختصاصی نیاز دارید. شرایط اختصاصی استخدام به عنوان مدرس شیمی، داشتن تحصیلات یا تجربۀ کاری مرتبط با درس شیمی و تسلط روی موضوعات این درس است. در مورد شرایط عمومی نیز می‌توان به توانایی و مهارت تدریس، توانایی برقراری ارتباط مؤثر با دانش‌آموز، آشنایی مقدماتی با روانشناسی تربیتی، بیان مناسب و موضوعاتی از این قبیل است.

مراحل استخدام مدرس شیمی در استادبانک

در این بخش مراحل استخدام مدرس شیمی در سایت استادبانک را به طور خلاصه بیان شده است.

برای ثبت نام به عنوان مدرس شیمی در استادبانک، کافیست وارد صفحۀ عضویت اساتید شوید و فرم‌هایی که در این مرحله در اختیار شما قرار می‌گیرد را به طور دقیق تکمیل کنید.

پس از پر کردن فرم‌ها، متنی تحت عنوان “توافقنامۀ استادبانک و استاد” در اختیار شما قرار خواهد گرفت که بعد از مطالعه لازم است آن را تأیید کنید. اگر حساب کاربری شما نواقصی داشته باشد، این موارد در پروفایلتان با رنگ قرمز نشان داده خواهند شد. پس از رفع این نواقص و بارگذاری مدارک ضروری، در انتها پیغامی را مبنی بر تماس از سوی استادبانک در پروفایل خود مشاهده خواهید کرد.

در صورتی که تا مرحلۀ آخر ثبت نام را پیش رفته باشید و ثبت نام شما تکمیل شده باشد، پروفایلتان در نوبت بررسی توسط کارشناسان استادبانک قرار می‌گیرد. در نهایت، حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز کاری از سوی استادبانک با شما تماس گرفته خواهد شد و زمان مصاحبه با شما هماهنگ می‌شود. ضمنا در حال حاضر در این بررسی‌ها اولویت با اساتیدی است که تدریس حضوری را نیز انتخاب کرده باشند.

اگر طی این مدت، تماسی را از سوی استادبانک دریافت نکردید، پیشنهاد می‌کنیم وارد پروفایلتان شوید و از قسمت تیکت پشتیبانی، درخواست پیگیری خود را ثبت کنید تا در صورت وجود مشکل در مراحل ثبت نام، کارشناس مربوطه شما را راهنمایی کند.

مرحله دوازدهم استخدام معلم خصوصی در استادبانک

در مرحلۀ بعد مصاحبه‌ای با مدرس به صورت تلفنی برگزار می‌شود. مدت زمان این مصاحبه با توجه به سوابق اساتید، حداقل ۵ دقیقه و حداکثر ۲۰ دقیقه خواهد بود. موضوعاتی که در مصاحبه مطرح می‌شود، در زمینۀ سوابق تدریس استاد، مدت زمانی که معلم می‌تواند به تدریس در استادبانک اختصاص دهد، آنلاین یا حضوری بودن تدریس، توانایی‌های استاد، متد تدریس و… اختصاص دارد.

بعد از انجام مصاحبه، در صورتی که معلم مورد تأیید باشد، کارشناسان تعداد ستاره‌هایی را از ۱ تا ۵ برای او در نظر می‌گیرند. در واقع هر چه معلم رزومۀ قوی‌تر و سابقۀ تدریس بیشتر و موفق‌تری داشته باشد تعداد ستاره‌های او نیز بالاتر خواهد بود.

مرحلۀ آخر نیز مربوط به شرکت در وبینار آموزشی و فعال شدن پروفایل استاد است. تا قبل از شرکت در وبینار آموزشی، امکان دریافت شاگرد برای استاد وجود ندارد. بعد از شرکت در این وبینار آموزشی، ظرفیت دریافت شاگرد برای استاد فعال می‌شود. موضوع این وبینار، شرایط همکاری با استادبانک و نکات اولیه برای شروع همکاری، دریافت شاگرد و برگزاری کلاس‌ها است.

در صورتی که علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را مطالعه کنید.
راهنمای قدم به قدم استخدام به عنوان معلم خصوصی در استادبانک

استخدام مدرس شیمی آنلاین و حضوری در استادبانک

در استادبانک این امکان برای اساتید فراهم شده است تا هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین تدریس کنند. برای استخدام به عنوان مدرس شیمی، می‌توانید تنها گزینۀ حضوری یا آنلاین و یا هر دو را انتخاب کنید.

البته توجه داشته باشید که اولویت بررسی رزومه‌ها در استادبانک، با اساتیدی است که تدریس حضوری را نیز انتخاب کرده باشند. ضمن اینکه قیمت کلاس‌های خصوصی حضوری در مقایسه با کلاس‌های خصوصی آنلاین شیمی، ۱۵ درصد بیشتر است.

همکاری با استادبانک، یکی از برترین مؤسسات تدریس خصوصی در ایران

در این مقاله به بررسی شرایط، مزاحل و مزایای استخدام مدرس شیمی در استادبانک پرداختیم. همچنین نمونه‌هایی از درآمد برخی معلمان خصوصی موفق شیمی استادبانک را در اختیار شما همکاران عزیز قرار دادیم.

در صورتی که به مطالعۀ سایر مقالات در زمینۀ روش‌ تدریس، توسعۀ شغلی معلمان، تکنولوژی‌های آموزشی، مدیریت کلاس و اخبار معلمان علاقمند هستید، پیشنهاد می‌کنیم به بخش‌های مختلف مجله اساتیدِ استادبانک هم مراجعه کنید. همچنین اگر به عنوان معلم به تدریس خصوصی علاقه دارید می‌توانید شرایط همکاری با استادبانک را مطالعه و فرم ثبت نام معلم خصوصی را تکمیل کنید یا از طریق شماره‌ ۰۲۱۹۱۰۰۵۳۴۳ با مشاورین ما در ارتباط باشید.

استادبانک همواره در تلاش است تا با همکاری برترین معلمان و اساتید کشور و با استفاده از تجربیات آن‌ها، نقشی تأثیرگذار در گسترش دانش، به روزرسانی اطلاعات معلمان و معرفی آن‌ها به دانش‌آموزان و دانشجویان کشور داشته باشد. هدف ما بالا بردن سطح کیفیت آموزش معلمان و ساختن آینده‌ای روشن برای فرزندان این سرزمین است.

شما چه تجربیاتی در زمینۀ استخدام مدرس شیمی و همکاری با سامانه‌های تدریس خصوصی مانند استادبانک دارید؟ لطفا نظرات خود را با ما و سایر همکارانتان به اشتراک بگذارید.
برچسب ها:

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید:

 • باران
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۱

  سلام مایل به تدریس درس شیمی مقطع متوسطه دوم هستم. دبیر بازنشسته با ۳۲ سال سابقه تدریس

  0 پاسخ
  • آکادمی اساتید استادبانک
   ۱۶ خرداد ۱۴۰۱

   سلام وقت بخیر
   لطفا از طریق این لینک زیر اقدام به ثبت نام بفرمایید

   0 پاسخ
 • محسن
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱

  سلام. امکان همکاری برای دانشجو معلم شیمی وجود دارد؟

  0 پاسخ
  • آکادمی اساتید استادبانک
   ۱۸ تیر ۱۴۰۱

   سلام وقت بخیر. بله در صورتی که قصد تدریس درس مرتبط با رشته‌تون یعنی شیمی رو داشته باشید امکان ثبت نام وجود داره.

   0 پاسخ
×
ثبت نام به عنوان معلم خصوصی