استخدام آموزش و پرورشحقوق معلمان
حقوق معلمان آموزش و پرورش-استادبانک

حقوق معلمان آموزش و پرورش + جدول محاسبۀ حقوق و مزایای فرهنگیان

حقوق معلمان آموزش و پرورش، از جمله موضوعات مهمی است که همواره در صدر خبرهای مربوط به آموزش و پرورش و معلمان قرار دارد. همۀ ما بارها خبرهایی را در مورد تصویب قوانین جدید برای افزایش حقوق و مزایای معلمان، رتبه‌بندی معلمان، ارائۀ تسهیلات جدید به این قشر و غیره شنیده‌ایم.

اگر شما هم قصد شرکت در آزمون‌های استخدامی آموزش و پرورش را داشته باشید حتما علاقمند هستید که بدانید میزان حقوق معلمان چقدر است؟ تفاوت حقوق معلم ابتدایی با حقوق معلم دبیرستان چه میزان است؟

به دلیل اهمیت این موضوع و با هدف پاسخ به سؤالات مربوط به حقوق معلمی، تصمیم گرفتیم تا در این مقاله‌ از مجله اساتید استادبانک (بزرگترین سامانه تدریس خصوصی ایران) به طور مفصل به بررسی حقوق معلمان آموزش و پرورش چه معلمان رسمی و چه معلمان قراردادی، در مدارس دولتی، مدارس خاص، مدارس استثنایی، مدارس غیردولتی و بررسی مصوبات این حوزه بپردازیم.

در انتهای مقاله نیز جدول محاسبۀ حقوق و مزایای معلمان را در اختیار شما قرار داده‌ایم. لطفا تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

همچنین اگر علاقمند به همکاری با استادبانک در زمینۀ تدریس خصوصی هستید، پیشنهاد می‌کنیم مقالۀ زیر را مطالعه کنید.
مزایای استخدام به عنوان معلم خصوصی در استادبانک

آمار معلمان آموزش و پرورش

طبق آخرین آمار موجود تا این لحظه، وزارت آموزش و پرورش با تعداد ۱ میلیون و ۱۳ هزار و ۶۵۵ نفر معلم و کارمند اداری، بزرگ‌ترین وزارتخانه کشور محسوب می‌شود. همین تراکم جمعیت، گاهی باعث ایجاد مشکلاتی مثل پائین بودن حقوق معلم در ایران، کم بودن امکانات آموزشی، شرایط سخت کار و غیره می‌شود. این مشکلات، برای هیچ یک از معلمان و فرهنگیان کشور، تازگی ندارد.

نحوۀ محاسبۀ حقوق معلمان آموزش و پرورش

معلمان آموزش و پرورش به دو صورت رسمی و حق‌التدریس (که از حق‌التدریس تحت عناوین خرید خدمات یا قراردادی هم یاد می‌شود)، در مدارس عادی، مدارس دولتی خاص، مدارس استثنایی و مدارس غیر دولتی در حال خدمت هستند. در ادامۀ این بخش، به بررسی حقوق معلمان بر اساس نوع قرارداد و نوع مدارس محل خدمت آن‌ها می‌پردازیم.

همچنین از طریق لینک زیر می‌توانید اطلاعات کاملی را در رابطه با فیش حقوقی فرهنگیان به دست آوربد:

۱. حقوق معلمان آموزش و پرورش که به صورت رسمی در حال خدمت هستند

در پاسخ به این سؤال که “حقوق فرهنگیان چقدر است” باید بگوییم که این موضوع به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله تحصیلات، سابقۀ کار، سختی کار، مبالغ مربوط به فوق‌العاده ویژه، امتیاز رتبه‌بندی، مقطع تدریس، مدرک تحصیلی و غیره که در ادامۀ این مقاله به برخی از این موارد خواهیم پرداخت.

اما بر اساس اظهارات محمدباقر نوبخت، رییس سابق سازمان برنامه و بودجه، متوسط حقوق معلمان رسمی آموزش و پرورش در سال ۹۹، پنج میلیون و هشتصد هزار تومان بوده است. برنامه‌هایی نیز برای افزایش حقوق و مزایای فرهنگیان در سال ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده است.

۲. حقوق معلمان آموزش و پرورش که به صورت تمام وقت در مدارس غیر دولتی مشغول خدمت هستند

طبق گفتۀ رییس سازمان مدارس غیر دولتیِ وزارت آموزش و پرورش، حداقل حقوق معلمان تمام‌وقتِ مدارس غیر دولتی در سال ۱۴۰۰، ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است. بر اساس این اظهارات، اگر حقوق ثبت شده در سامانه، با حقوق پرداختی معلمان متفاوت باشد، مؤسس مدرسۀ غیردولتی باید پاسخگو باشد و با او برخورد خواهد شد.

بیمۀ معلمان تمام وقت در مدارس غیردولتی نیز ۹ ماهه است. بر اساس قانون کار، از ۳۰ درصد حق بیمۀ معلمان، ۷ درصد آن را معلم و ۲۳ درصد آن را باید مؤسسان مدارس غیر دولتی پرداخت کنند.
اگر معلمی در این مدارس بیمۀ کامل نشده و یا با وی قراردادی کمتر از این میزان منعقد شده، می‌تواند به ادارات آموزش و پرورش شکایت کند.

۳. حقوق معلمان آموزش و پرورش در مدارس دولتی خاص

درآمد معلمان در مدارس دولتی خاص مانند مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان، تفاوتی با معلمان مدارس دولتی عادی ندارد.

همه چیز دربارۀ استخدام معلمان غیر انتفاعی

۴. حقوق معلمان آموزش و پرورش که به صورت حق التدریس فعالیت می‌کنند

معلمان حق‌التدریس آموزش و پرورش، آن دسته از معلمانی هستند که آموزش و پرورش تعهدی برای استخدام آن‌ها ندارد. این دسته از معلمان نسبت به معلمان رسمی آموزش و پرورش از حقوق و مزایای بسیار کمتری برخوردار هستند و از ۸۰ درصد امکانات سایر معلمان برخوردار می‌شوند. ضمن اینکه حقوق آن‌ها بر اساس تعداد واحدها و ساعات کار محاسبه می‌شود.

به طور کلی حقوق معلمان حق‌التدریس در مدارس دولتی بسیار ناچیز است. این مبلغ با توجه به مدرک تحصیلی از دیپلم تا دکترا، از ساعتی ۱۸ هزارتومان تا ۲۳ هزار تومان متغیر است.
برای مثال، اگر شما طی یک ماه، ۱۰ ساعت تدریس داشته باشید، مبلغی بین ۱۸۰ تا ۲۳۰ هزار تومان به شما تعلق می‌گیرد که معمولا پرداخت آن نیز با چند ماه تأخیر صورت می‌گیرد.

چگونه معلم حق‌التدریس شویم

۵. حقوق معلمان آموزش و پرورش در مدارس استثنایی

معلمان مدارس استثنایی مشمول قانون سختی کار می‌شوند. به همین دلیل، حقوق آن‌ها در مقایسه با سایر معلمان آموزش و پرورش کمی بیشتر است. بر اساس منابع موجود، تا سال ۹۳، حقوق معلمان استثنایی، حدود ۸۰ تا ۱۰۰ هزار تومان بیشتر از سایر معلمان بوده و این رقم تا سال ۹۷ به ۱۶۰ هزار تومان در ماه افزایش یافته است.

 از سویی دیگر، با استخدام به عنوان معلم استثنایی، هر سال خدمت شما، ضریب ۱.۲ می‌گیرد؛ یعنی اگر معلم مدارس استثنایی، ۵ سال سابقه کار داشته باشد، برای او ۶ سال حساب می‌شود. بنابراین معلمان مدارس استثنایی به جای ۳۰ سال خدمت، با ۲۵ سال خدمت بازنشسته می‌شوند.

حقوق معلمان استثنایی
معلمان استثنایی از قانون ضریب ۱.۲ برای تعداد سال‌های خدمتشان بهره‌مند می‌شوند

تفاوت حقوق معلمان آموزش و پرورش در مقطع ابتدایی و متوسطه 

حقوق معلمان مقطع ابتدایی، دبیران مقطع متوسطه و هنرآموزان که در مدارس فنی حرفه‌ای یا کار و دانش تدریس می‌کنند تا حدی متفاوت است. تفاوت حقوق این سه گروه در شرایط یکسان به صورت زیر است:

حقوق معلمان ابتدایی نسبت به دو گروه دیگر بیشتر است، زیرا این افراد پنج روز از هفته به ارائۀ خدمات آموزشی مشغول هستند و سختی کار بیشتری به این گروه تعلق می‌گیرد.

در مرحلۀ بعد هنرآموزان قرار می‌گیرند. اکثر دروس فنی شامل کارگاه و آزمایشگاه و کارهای عملی بر عهدۀ هنرآموزان است. هنرآموزان، به علت عملی بودن دروسی که ارائه می‌دهند، حقوق بیشتری نسبت به گروه دبیران دارند.

در نهایت هم دبیران در بین این سه گروه حقوق کمتری می‌گیرند. زیرا ارائۀ دروس تئوری متوسطه بر عهدۀ آن‌ها قرار دارد و موظفی آن‌ها سه روز در هفته است.

برخی موارد تأثیرگذار در حقوق معلمان آموزش و پرورش

۱. رتبه‌بندی معلمان

در سال‌های گذشته آموزش و پرورش جهت امتیازبندی معلمان رسمی و تعیین میران حقوق آن‌ها، بر اساس سنوات خدمت، به گروه‌بندی معلمان می‌پرداخت. در این روش، هر چهار سال سابقه، به عنوان یک گروه در نظر گرفته می‌شد. برای مثال معلمی با ۷ سال سابقۀ تدریس، در گروه ۲ قرار می‌گرفت و دستمزد او نیز بر اساس حقوق معلمانِ گروه ۲ تعیین می‌شد.

اما اخیرا قانون جدیدی تصویب شده است که طرح رتبه‌بندی را جایگزین گروه‌بندی کرده است. این رتبه‌بندی‌ها مختص معلمان رسمی آموزش و پرورش و شامل پنج طبقه‌بندی است. بر اساس رتبه‌ای که به معلم تخصیص داده می‌شود.

عواملی که در رتبه‌بندی تاثیرگذارند عبارتند از:

 • سابقۀ تدریس
 • ساعت‌های آموزش ضمن خدمت گذرانده شده
 • امتیاز ارزشیابی عملکرد
 • صلاحیت‌های سه‌گانۀ معلمی

صلاحیت‌های سه‌گانۀ معلمی شامل موارد زیر می‌شود:

صلاحیت عمومی: مجموعه‌ای است از ویژگی‌های شخصیتی فرد شامل باورها، نگرش‌ها، اعتقادات و رفتار مبتنی بر نظام ارزشی، فرهنگی و اخلاقی جامعه و پایبندی به نظام جمهوری اسلامی.

صلاحیت تخصصی: صلاحیت‌های تخصصی عبارتند از مدرک تحصیلی، صلاحیت و تخصص شغلی، ارتباط مدرک تحصیلی با رشتۀ تدریس که برای هر یک از این عوامل در نظر گرفته شده است.

صلاحیت حرفه‌ای: برای سنجش این صلاحیت، آزمونی به‌صورت الکترونیکی که شامل اخلاق حرفه‌ای، توانمندی‌های آموزشی، پرورشی و پژوهشی است برگزار می‌شود و بر اساس امتیاز کسب شده توسط معلم در این آزمون، صلاحیت حرفه‌ای او تأیید یا رد می‌شود.

شرایط مورد نیاز برای کسب هر رتبه 

رتبه ۱
 • داشتن حداقل دو سال سابقۀ کار
 • گذراندن ۱۲۰ ساعت آموزش ضمن خدمت و تخصصی
 • کسب حداقل ۷۵ درصد امتیاز ارزیابی عملکرد در طول دو سال (امتیاز در هر سال نباید کمتر از ۷۰ باشد)
 • کسب حداقل ۶۰ درصد از هر یک از صلاحیت‌های معلمی
رتبه ۲
 • حداقل ۶ سال سابقه کار و چهار سال سابقه در رتبه ۱
 • گذراندن ۱۸۰ ساعت آموزش ضمن خدمت و تخصصی علاوه بر دوره‌های آموزشی رتبه ۱
 • کسب حداقل ۸۰ درصد امتیاز ارزیابی عملکرد (امتیاز هر سال نباید از ۷۵ کمتر باشد)
 • کسب حداقل ۶۵ درصد امتیاز صلاحیت‌های معلمی
رتبه ۳
 • حداقل ۱۲ سال سابقه کار و سه سال سابقه در رتبه ۲
 • گذراندن ۱۵۰ ساعت آموزش ضمن خدمت و تخصصی
 • کسب حداقل ۸۵ درصد امتیاز ارزیابی عملکرد (امتیاز هر سال نباید کمتر از ۸۰ باشد)
 • کسب حداقل ۷۰ درصد امتیاز صلاحیت‌های معلمی
رتبه ۴
 • حداقل ۱۸ سال سابقه کار و سه سال خدمت در رتبه ۳
 • گذراندن ۱۲۰ ساعت آموزش ضمن خدمت و تخصصی
 • کسب حداقل ۹۰ درصد امتیاز ارزیابی عملکرد (امتیاز هر سال نباید کمتر از ۸۵ باشد)
 • کسب حداقل ۷۵ درصد امتیاز صلاحیت‌های معلمی
رتبه ۵
 • حداقل ۲۴ سال سابقه کار و سه سال ماندن در رتبه ۴
 • گذراندن ۱۰۰ ساعت ضمن خدمت و تخصصی
 • کسب حداقل ۹۰ درصد امتیاز ارزیابی عملکرد (امتیاز هر سال نباید کمتر از ۸۰ باشد)
 • کسب حداقل ۸۵ درصد امتیاز صلاحیت‌های معلمی

این شیوۀ رتبه‌بندی مطابق با آخرین اصلاحاتی است که بر روی این لایحه انجام شده و البته جهت اجرائی شدن، باید شیوه‌نامۀ رتبه‌بندی معلمان به تصویب مجلس برسد و در قالب قانون ارائه شود.

بر اساس بخشنامه‌ای که در تیر ماه ۱۳۹۹ برای رتبه‌بندی معلمان ابلاغ شد، معلمان تمام‌وقتِ مشمول رتبه‌های پنج‌گانه، طبق جدول زیر از افزایش حقوق بهره‌مند می‌شوند.

افزایش حقوق معلمان بر اساس رتبه بندی-استادبانک

برای اطلاع از تمامی جزئیات مربوط به ضمن خدمت معلمان، شرایط و جزییات ثبت نام در سایت ضمن خدمت، کافیست مقاله راهنمای کامل ضمن خدمت فرهنگیان را مطالعه کنید.

۲. طبقه‌بندی معلمان

علاوه بر رتبه‌بندی، از گذشته طبقات چهارگانۀ پایه، ارشد، خبره و عالی برای طبقه‌بندی معلمان مورد استفاده قرار گرفته است. این طبقه‌بندی بر اساس سابقۀ کار، گذراندن دوره‌های ضمن خدمت، امتیاز ارزشیابی عملکردی، امتیازات مربوط به صلاحیت‌های حرفه‌ای صورت می‌گیرد. این مورد هم یکی از عوامل مؤثر روی افزایش حقوق معلمان است.

۳. افزایش فوق‌العاده

افزایش‌های فوق‌العاده‌ایی نیز مانند شرایط آب و هوایی، مناطق محروم، حق عائله‌مندی، حق اولاد، مدیریت یا معاونت نیز در صورت مشمول بودن فرهنگیان به فیش حقوقی آن‌ها اضافه می‌شود.

جدول محاسبات حقوق و مزایای فرهنگیان

محاسبه‌ی حقوق و مزایای معلمان

افزایش حقوق معلمان آموزش و پرورش در سال ۹۹

محسن حاجی میرزایی وزیر سایق آموزش و پرورش، در گزارشی بیان کرده است که در فاصلۀ بین بهمن ماه ۹۸ تا خرداد ماه ۹۹، حقوق معلمان آموزش و پرورش بیش از ۶۵ درصد افزایش پیدا کرده است که رقم قابل توجهی است. در بخشنامه بودجه سال ۱۳۹۹ نیز میزان افزایش حقوق معلمان ۱۵ درصد پیش‌بینی شده است و این میزان برای سال ۱۴۰۰، ۲۵ درصد در نظر گرفته شده است.

همچنین نوبخت، رییس سابق سازمان و برنامه بودجه مدعی شده است که در سال ۹۲ متوسط حقوق معلمان ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بوده است که این رقم در سال در ۱۱ ماه اول سال ۹۸ به ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، در اسفند ماه ۹۸ به ۵ میلیون و در سال ۹۹ به ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید یعنی از سال ۹۲ تا سال ۹۹ حقوق فرهنگیان، حدود ۴ برابر افزایش داشته است.

به طور کلی حقوق معلمان از جمله موضوعاتی است که همواره بحث و نظرات مختلفی در مورد آن مطرح می‌شود. برخی معتقدند با توجه به اینکه معلمان، وظیفۀ آموزش به آینده‌سازان این جامعه را بر عهده دارند، بنابراین باید به لحاظ مادی کاملا تأمین شوند تا بتوانند تمام تمرکز و توان خود را روی تربیت و آموزش دانش‌آموزانشان قرار دهند.

از سویی دیگر، برخی افراد معتقدند که با توجه به اینکه معلمان در مقایسه با سایر کارمندان، ساعات موظفی کمتری دارند، و در ایامی مانند عید نوروز و تابستان تعطیل هستند، بنابراین نباید به اندازۀ سایر کارمندان حقوق دریافت کنند.

با همۀ این تفاسیر، در سال‌های اخیر آموزش و پرورش تلاش کرده تا به حقوق معلمان و وضعیت معیشت آن‌ها توجه بیشتری نشان دهد. به همین دلیل در چند مرحله، افزایش حقوق‌های قابل قبولی را برای این گروه از شاغلان در نظر گرفته است. با این حال وضعیت رفاهی معلمان در ایران، تا رسیدن به وضعیت معلمان در بسیاری از کشورهای پیشرفتۀ جهان، راهی بس طولانی در پیش دارد.

همکاری با استادبانک، یکی از برترین مؤسسات تدریس خصوصی در ایران

در صورتی که به مطالعۀ سایر مقالات در زمینۀ روش‌ تدریس، توسعۀ شغلی معلمان، تکنولوژی‌های آموزشی، مدیریت کلاس و اخبار معلمان علاقمند هستید، پیشنهاد می‌کنیم به بخش‌های مختلف مجله اساتیدِ (سایت معلمان) استادبانک هم مراجعه کنید.

همچنین اگر به عنوان معلم به تدریس خصوصی علاقه دارید می‌توانید شرایط همکاری با استادبانک را مطالعه و با ورود به صفحه تدریس خصوصی استادبانک و کلیک روی لینک عضویت اساتید، فرم ثبت نام معلم خصوصی را تکمیل کنید یا از طریق شماره‌ ۰۲۱۹۱۰۰۵۳۴۳ با مشاورین ما در ارتباط باشید.

استادبانک همواره در تلاش است تا با همکاری برترین معلمان و اساتید کشور و با استفاده از تجربیات آن‌ها، نقشی تأثیرگذار در گسترش دانش، به روزرسانی اطلاعات معلمان و معرفی آن‌ها به دانش‌آموزان و دانشجویان کشور داشته باشد. هدف ما بالا بردن سطح کیفیت آموزش معلمان و ساختن آینده‌ای روشن برای فرزندان این سرزمین است.

نظر شما در مورد طرح رتبه‌بندی و حقوق معلمان آموزش و پرورش چیست؟ اگر شما نیز مشغول تدریس در آموزش و پرورش هستید لطفا تجربیات خود را با سایر همکارانتان در استادبانک در میان بگذارید.
حقوق معلم آموزش و پرورش در ایران چقدر است؟

عوامل مختلفی روی میزان حقوق فرهنگیان تأثیر دارد. در مقاله حقوق معلمان به همۀ این عوامل و همچنین به میزان حقوق معلمان در انواع مدارس و حقوق معلمان حق ‌التدریس اشاره شده است.

تفاوت حقوق معلمان ابتدایی و متوسطه چقدر است؟

حقوق معلمان مقطع ابتدایی، دبیران مقطع متوسطه و هنرآموزان که در مدارس فنی حرفه‌ای یا کار و دانش تدریس می‌کنند تا حدی متفاوت است. تفاوت حقوق این سه گروه در مقاله حقوق معلمان مورد بررسی قرار گرفته است.

تاثیر رتبه بندی بر حقوق معلمان چقدر است؟

در حال حاضر معلمی با مدرک فوق لیسانس که ۲۰ سابقۀ کار دارد، ۶ تا ۷ میلیون تومان حقوق در ماه دریافت می‌کند. با اجرای طرح رتبه‌بندی، بدون شک حقوق معلمان با توجه رتبۀ آن‌ها افزایش پیدا حواهد کرد. در این مقاله از مجله اساتید استادبانک به این موضوع پرداخته شده است.

نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید:

 • امیرحسین
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۰

  سلام این حقوقی که اینجا ذکر شده مربوط به یک شیفت هست دیگه؟
  اگر معلمی دوشیفت کار کنه حقوق بیشتری میگیره؟

  0 پاسخ
 • صادق
  ۱۳ آذر ۱۴۰۰

  از اینکه معلمان حقوق کمتری میگیرند درسته که ما نمیتوانیم کشورمان را با کشورهای اروپایی مقایسه کنیم که معلمهای کشورهای پیشرفته بالاترین حقوق را دریافت میکنند. ولی برای آندسته از هموطنان عزیز که این دیدگاه که معلم ساعات کاری کمتری نسبت به سایر کارمندان دارد متاسفم. ما آینده فرزندان خود را به دست زنان و مردان فداکاری می‌سپاریم که از نظر درامد متاسفانه در سطح پایینی قرار دارند. در نهایت امیدوارم حقوق این عزیزان به اندازه‌ای باشد که هیچ دغدغه ای به جز آموزش و پرورش نداشته باشند.

  0 پاسخ
  • Honey
   ۱۸ آذر ۱۴۰۰

   خیلی عالی بود 👏🏻👏🏻👏🏻
   کاملا موافقم با شما

   0 پاسخ
 • رهگذر
  ۳ اسفند ۱۴۰۰

  همه اداراتم اینجوری نیست، مصداق مثل معروفه که میگه آواز دهل از دور خوش است.
  همه فکر میکنن حقوق و مزایای کارمندای یه سازمان و وزارت دیگه بیشتره و…

  3 پاسخ
 • علی
  ۱۳ آذر ۱۴۰۰

  اگه شما خودتون هم معلم بودی و با ۳۰ تا دانش آموز دست و پنجه نرم کردی متوجه می شدید که شغل معلمی کار آسونی نیست.

  0 پاسخ
 • هانی
  ۱۸ آذر ۱۴۰۰

  حقوق معلم ها باید زیاد باشه چون فرقی با دکتر ندارن.
  اتفاقاً اونا زحمت زیادتری میکشن و با ۳۰ تا دانش آموز دست و پنجه نرم میکنن و هیچکس نمیتونه درک کنه تا وقتی معلم نشده

  1 پاسخ
  • bkh
   ۲۹ دی ۱۴۰۰

   معلم و پزشک فرقشون زمین تا آسمون، اصلا قابل مقایسه نیستن

   4 پاسخ
   • معلم
    ۶ فروردین ۱۴۰۱

    اره فرقشون از زمین تا اسمونه.
    دکتر مریضش میمیره، میاد میگه متاسفم.
    معلم دانش آموزش زمین میخوره نگرانشه.
    دکتر سلامتی جسم مریضش تا حدودی براش مهمه. معلم سلامتی روح دانش اموزش اصل کارشه.
    دکتر تا پول ندی نگات هم نمیکنه. معلم درس رو میده حالا شاید حقوقش عقب بیوفته.
    دکتر از مریضی و نا خوش احوالی من و شما پول دار میشه. ولی معلم به خاطر سواد و علم من و شما مقدار ناچیز پول گیرش میاد
    ختم کلام همون دکتر از پشت نیمکت چوبی معلم و استاد دانشگاه، شده دکتر.

    1 پاسخ
   • عابر پیاده
    ۱۸ بهمن ۱۴۰۰

    همین دکتر را هم معلم تربیت میکند

    0 پاسخ
    • آرزو
     ۲۲ بهمن ۱۴۰۰

     احسنت
     تازه معلمی شغل انبیاهم هست

     0 پاسخ
 • مجتبی مرتضوی
  ۲۲ بهمن ۱۴۰۰

  من با ۲۹ سال تدریس معلمی خلاصه بگم این است که با یک کلمه میتونستم دانش آموزی را بدبخت کنم یا خوشبخت. اگر فکر کنید متوجه جمله ام می‌شوید که خیلی حرف داره حالا میخواهید به معلم بها بدهید یا نه!

  0 پاسخ
  • زهرا
   ۶ فروردین ۱۴۰۱

   متاسفانه تا وضع آموزش جامعه و انتظارات فره‍نگیان به این صورته بهایی داده نمیشه!
   دست خودتونه که چطور در موردتون فکر بشه!
   متاسفانه ذهنیت های بد مال امروز و دو روز پیش نیست… همه دردکشیده ان!
   شخصا یادمه معلم دوم دبستان با گوشه کتاب محکم میکوبید رو ملاج دانش آموز دختر کلاس!
   این انتظارات در حد فرهنگیان کشورهایی هست که بچه هاشون سر و دست میشکنن برن مدرسه.

   2 پاسخ
 • نو معلم
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰

  اینهمه درس خوندم با بهترین رتبه اومدم دانشگاه فرهنگیان، چهار سال از عمرم رو داخل این دانشگاه تلف کردم، که در آخر سه میلیون حقوق که در واقع حقوق کارگری هست بهم بدن.
  در آخر یک عده هموطن همچنان ناراحتن که ما چرا تابستون حقوق می‌گیریم
  والا راضیم ساعت کار یک پرستار رو داشته باشم شیفت شب داشته باشم اما حقوقم رو درست بدن
  با سه برابر رتبه من رفته بهداشت خونده ۱۱ میلیون حقوق میگیره! چه گناهی کردم که به معلمی علاقه مند شدم؟!

  0 پاسخ
  • رهام
   ۲۱ اسفند ۱۴۰۰

   سلام ببخشید حقوق دبیری رشته هنر با دبیری سایر رشته ها تفاوت داره؟با شرایط یکسان؟

   0 پاسخ
  • م
   ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

   خداروشکر کن. زحمتی که کارگر میکشه رو با معلم مقایسه میکنی؟

   0 پاسخ
   • امیر
    ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱

    مگه کار فقط کارگریه؟
    بعضی کارا ذهن و نابود میکنه

    0 پاسخ
 • معلم
  ۶ بهمن ۱۴۰۰

  مقایسه بین بیکاری و حقوق و مزایای معلمان با سایر کارمندان:
  ۱_ همهٔ کارمندان دولت هر سال یک ماه مرخصی دارند.
  ۲_ همهٔ کارمندان در پایان هر سال، یک ماه حقوق ، پاداش می گیرند!
  ۳_ در پایان هر ماه به کارمندان حداقل ۸۰ ساعت اضافه کار می دهند؛ یعنی در ماه حداقل ده روز پول کاری که اصلاً انجام نشده است دریافت می کنند.
  در طول سال می شود حداقل ۱۲۰ روز! (یعنی ۴ ماه)

  • پس همهٔ کارکنان دولت در سال با یک ماه پاداش، یک ماه مرخصی و معادل ۴ ماه اضافه کاری، جمعا ۶ ماه بدون آن که کاری انجام دهند، حقوق می گیرند، به عبارتی ۶ ماه بیکارند، حقوق شان هم حداقل دو برابر معلمان است!
  ۴_ ضمن این که کارمندان سایر ادارات غیر از پاداش عید ، مزایای دیگری مثل: حق ایاب و ذهاب ، حق مسکن، پاداش های ریالی به مناسبت های مختلف (مثل کارت هدیه ی ۲۰۰ هزارتومانی روز پدر ) و… دریافت می کنند!
  • حال حساب کنید ۶ ماه حقوق دریافتی بدون کار کارمندان را در مقابل سه ماه تعطیلی معلمان!
  • در ضمن فراموش نشود که طبق محاسبات آماری، هر ساعت کار یک معلم ، برابر با ۸ ساعت کار یک کارمند در سایر ادارات است.

  1 پاسخ
  • داربی
   ۱۷ اسفند ۱۴۰۰

   من معلم نیستم ولی یک هفته به جای یکی از اقوام در کلاس تدریس کردم روز اول و دوم کمی جذاب بود ولی روز های بعد…
   هر کسی که میگه معلمی شغل راحتی است فقط یک هفته بره کلاس ابتدایی و تدریس کنه اونوقت می فهمه چند مرده حلاجه .ب
   اور کنید اگه معلم ها این تابستان را تعطیلی نداشته باشند و تجدید قوا و روحیه نکنند همه در ۵ سال اول روانی می شوند .
   لطفا به این قشر توهین نکنید و قدردان هم باشید .

   0 پاسخ
   • خدا رو شکر
    ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

    دورد بر پدر و مادرت بعضی از همین پدر و مادرای پر توقع موقع کرونا روانی شدن تحمل پچه خودشونم نداشتن حالا فکر کن سر و کله بزنی با ۳۰ تا بچه

    0 پاسخ
 • یوسف
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۰

  باسلام خدمت همراهان ودوستان گرامی
  در اهمیت و موقعیت شغلی معلمان همین بس که بگوییم معلم شمع وجودش را گذاشت تا سواد خواندن و نوشتن به تو اموخت‌ که امروز ادعای دانشمندی بکنی
  جایگاهش خیلی رفیع هست درجامعه ولی ازکمترین امکانات ومزایای رفاهی برخوردارند
  متاسفانه که این موضوع نیازمند توجه ویژه به حقوق این قشرزحمتکش جامعه هست.
  ودرپایان معلم عزیز شمع شدی شعله شدی سوختی …تاهنرت رابه من آموختی.

  1 پاسخ
  • زهرا
   ۶ فروردین ۱۴۰۱

   سلام.
   همونطور که خانم افسانه فرمودند تعطیلاتتون مال خودتونه. یعنی حساب کنین حدود پنج ماه از سال رو خونه هستین که بابتش حقوق هم دریافت میکنین.
   تعطیلات عید یا تابستون هم که اسکان رایگان دارین.
   وقتی دانشجو هستین به اندازه ی یه کارمند حقوق میگیرین.
   وقتی هم تو مدارس مشغول به کارید بن تخفیف و ماکارونی و برنج و روغن و… رایگان دریافت میکنین.
   توی اکثر فروشگاه ها طرف قرارداد هستید.
   وقتی تدریس میکنین خیلیاتون براتون مهم نیست دانش آموز میفهمه یا نمیفهمه….. اکثرا هم نصف ساعت کلاس رو خاطره تعریف میکنین
   برگه ی امتحاناتو به بهونه های مختلف از داشتن مهمون گرفته تا بیماری و… تا وقتی که دانش آموز جون به لب نشه تصحیح نمیکنین.
   از ۱۵ اسفند هم که خانوما به بهونه ی خونه تکونی کلاسارو دست و پاشکسته برگزار میکنن یا اینکه کلا تعطیل میکنن!
   خرید عیدتون به جاست خونه تکونیتون به جاست دید و بازدید عیدتون به جاست ولی کافیه دانش آموز یکم سر کلاس ازتون استراحت بخواد! کل شخصیتشو به باد میدید…
   خیلی از معلمان ابتدایی املا و انشای بچه هارو دست مایه ی خنده ی فامیل میکنن…
   معلم داریم تا معلم…
   این جمله ی شما برای همتون نیست فقط برای یه عده ی معدود وظیفه شناسه تعمیم ندید لطفا!
   هر معلمی معلم نیست! جالب اینجاست همیشه خودتونو میپرستین و در رده ی انبیا قرار میدین و همیشه هم نالانید!
   معلم داشتم متناسب با پرداخت حقوقش تدریس میکرده یعنی میگفت من ماهی (اون سال که من دانش آموز بودم) ۲۰۰ تومن میگیرم برای چی خودمو اذیت کنم یه تدریس معمولی درحد روخوانی کفایتتون میکنه!

   9 پاسخ
   • ص
    ۲۴ خرداد ۱۴۰۱

    من ۲۹ ساله معلمم ولی هنوز این امکانات رایگان رو که فرمودید دوست عزیز ندیدم .راهنمایی کنید تا بتونم حق خودمو از آموزش و پرورش لااقل تو یک سال باقیمانده بگیرم . دوستا گرامی هنوز احتمالا درک نمیکنی که شرمنده فرزند شدن یعنی چه . چون همیشه تو حسابت پول بود و برات مطرح نیست بقیه چی میکشن . بله وقتی به اون درجه از بزرگی نرسیده ای که راحت به کسی که بهت چیزی آموخته توهین میکنید دیگه والدین که جای خود دارد .

    0 پاسخ
   • م
    ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

    بیش تر نیرو های آموزش و پرورش خرید خدمت اند که از این امکانات محرومند .

    0 پاسخ
   • م
    ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

    معلومه تو فامیل معلم ندارید تا وضعش رو ببینید. من هم پدرو مادر و هم خودم معلم هستم، از درد بیکاری معلم شدم وگرنه پدرم بچگی می گفت هرکاری میری معلمی نرو.
    کجا به معلم ها روغن و شکر و سهمیه می دن ،ورا ارگان های دیگه خبرشو دارم. اینکه معلم بد داریم چرا نداشته باشیم؟
    طرف با حقوق ۵ میلیون باید یکجا دیگه بره سرکار اونوقت این همه بچه تو کلاس انرژیش رو می گیرند، دیگه تمرکزی نداره برای وقت گذاشتن.
    خرید عیدمون !!!! مگه نه اینکه از اسفند ۹۹ تا اسفند ۱۴۰۰ هزار تومن حقوق واریز نکردند. معلم خرید خدمات نه بیمه داره نه پول تابستون.
    برگه امتحانو صحیح نمی‌کنند !!! چرا نمی گید بچه های ابتدایی اینقدر پرو شدند که راحت به معلمشون می گند تکلیف نمی نویسیم؟

    3 پاسخ
   • یاسر
    ۲۱ خرداد ۱۴۰۱

    مجتبی مرتضوی
    ۲۲ بهمن ۱۴۰۰
    من با ۲۹ سال تدریس معلمی خلاصه بگم این است که با یک کلمه میتونستم دانش آموزی را بدبخت کنم یا خوشبخت. اگر فکر کنید متوجه جمله ام می‌شوید که خیلی حرف داره حالا میخواهید به معلم بها بدهید یا نه!

    0 پاسخ
 • rahgozar
  ۹ بهمن ۱۴۰۰

  معلما سالی ۴ ماه سرجمع سرکار میرن همیشه هم طلبکار هستند. من جای دولت بودم حقوقشون رو نصف میکردم. همینیم که میگیرن زیادیه. چه استعدادهایی زیر دست این به اصطلاح معلما سوختن…

  6 پاسخ
  • ندا
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

   لطفا همه معلم ها رو با هم جمع نبندید من خودم یه دانش آموزم سال اول دبیرستانم به معلمی هم علاقه دارم شدید.
   میدونم خیلی از معلم ها هستن که بد درس میدن ولی خیلی های دیگه هم هستن که واقعا از جون و دل مایه میذارن و اهمیت میدن.
   منی که یه دانش آموزم اینو خیلی خوب درک میکنم. اینی که میگید اصن خوب نیس. اونایی که واقعا به کارشون اهمیت میدن آخه چه گناهی کردن؟

   0 پاسخ
  • مهدی
   ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱

   عذر میخوام ولی خشک و تر رو باهم نمیسوزن من خودم چون اینقدر معلم های خوش برخورد و به اصطلاح باحالی داشتم به معلمی علاقه مند شدم
   و همینطور شما تا الان سعی کردید به ۱۰ تا دانش آموز کلاس اول درس بدی اونم برای فقط برای ۱ ساعت؟
   اگه انجام ندادی یکبار سعی کن تا متوجه بشی که چقدر سخته تا با چنتا بچه از ساعت هشت تا دوازده اونم هر روز سر کنی چقدر سخته.

   0 پاسخ
   • یا الله
    ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

    اینا بچه های خودشونم نمیتونن تحمل کنن و تربیت کنن چه انتظاری داری آخه

    1 پاسخ
   • امیر
    ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱

    آقا جون کاری که معلمای امروزی میکنن اسمش درس دادن نیس بخدا ، فقط میخونن و رد میشن
    جرات داری سوال ازشون بپرس….
    جد و ابادتو میارن جلو چشمات

    2 پاسخ
  • زینب
   ۲۲ اسفند ۱۴۰۰

   اگه فکر میکنی معلم حقوق اضافه میگیره یک روز تدریس انجام بده بعد اینجوری بگو

   0 پاسخ
  • عادل
   ۹ اسفند ۱۴۰۰

   سلام
   دوست عزیز این معلمان هستند که با کودک تو سخن می گویند از او دلجویی می کنند و روحیه و امید می بخشند و سعی در تعالی او دارند. همه کشورهای پیشرفته با دانستن شان معلم، پیشرفت کردند.

   0 پاسخ
  • مهرداد
   ۱۳ بهمن ۱۴۰۰

   کدوم معلم در سال چهار ماه میره سر کار؟
   در تمام دنیا این تعطیلی بین مقطع ها هست تا هم دانش آموز از درس سر خورده نشه،هم معلم بتونه به تحقیق و مطالعه و… حتی زندگی شخصیش بپردازه.
   یه معلم در طول ماه چیزی به اسم مرخصی و اضافه کاری و… نداره
   تعهدش فقط به کارش هست و بس،
   هر کارمندی رو محاسبه کنی با اون اضافه کاری که معمولا هم اسمش اضافه کاری هست و در واقع اضافه کاری انجام نمیشه یا مرخصی های استحقاقیش خیلی بیشتر از اون سه ماه تعطیلات معلم ها تعطیلی و مزایا دارند.

   0 پاسخ
  • محسن
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۰

   سلام به همه
   دیگران را راحت قضاوت نکنیم
   من خودم همیشه فکر میکردم که معلما چقد مفت حقوق میگیرن و نصف سال تعطیلن،
   قبل اینکه استخدام شغل فعلی ام بشم ،چند ماه حق التدریس رفتم سر کلاس با بچه های دبیرستانی..
   درک کردم که واقعا سر وکله زدن با بچه های امروزی چقدر سخته
   الان ده برابر حقوق معلما را بهم بدن یه روزم قبول نمیکنم اعصابمو داغون کنم با این بچه ها

   0 پاسخ
 • علی
  ۲۷ خرداد ۱۴۰۱

  معلمین به اندازه ای که کار می کنند ،حقوقبیشتری می گیرند ، نزدیک به چها ماه تعطیل و هشت ماه بقیه نیز نصف ساعت کاری ۸ساغته را کار می کنند ،حذاکثر حقوق معلم یاید سه میلیون باشه

  34 پاسخ
 • حشمت اله آدینه وند
  ۱۰ آذر ۱۴۰۰

  وضعیت معلمان تو این اوضاع بد اقتصادی وخیم است واقعاااااااااا باید مسئولین فکری اساسی و درخور بکنند

  0 پاسخ
  • مریم
   ۱۲ آذر ۱۴۰۰

   معلم ها سه ماه تابستان را تعطیل هستند. هفته ای دو الی سه روز کار میکنند اونم نه به صورت کامل. بعد توقع درآمدهای آنچنانی دارند

   1 پاسخ
   • سید
    ۲۸ دی ۱۴۰۰

    سلام، اگه یک سر انگشتی حساب کنی متوجه میشی که کارمندهای دیگه به دلایل زیر حقوق بیشتری میگیرن
    ۱، ساعت مفید کاریشون خیلی پایین تره
    ۲، میزان حقوقشون رو اگه حساب کنی با تایم کاریشون میفهمی خیلی زیادتر میگیرن
    ۳، خونه که میان دیگه استرس کار رو ندارن ولی یه معلم تازه توی خونه کارش شروع میشه اولا مطالعه کنه دوما محتوا درست کنه ،طراحی سوال رو هم اضافه کن بعلاوه تصحیح برگه
    ۴، در نهایت سه ماه که نه کل سال رو تعطیل باش ولی جیبت خالی باشه نتونی بچه هات رو یه سفر ببری ویا نیازهاشون رو برآورده کنی به چه دردی میخوره نه کارمندای دیگه که علاوه بر جیب پر پول توی تمام شهرها هتل دارن نه مثل معلمها که باید برن توی مدرسه های کثیف

    حالا خودت قضاوت منصفانه کن
    موفق باشی وخندان

    0 پاسخ
   • رضایی
    ۱۶ دی ۱۴۰۰

    سلام اگه از شما بپرسن یه بچه رو تو خونه چگونه نگه میداری، میگی جون به لب که نه، جون به سرم کرده.
    حالا اگه سی تا بچه رو بهش بگی نگه دار هم از لحاظ اخلاقی و هم از لحاظ رفتاری و انضباتی بهش برس چطور؟
    خواهشا تا در جایگاه کسی قرار نگرفتید قضاوت نکنید.
    کرونا باعث شد تا وجود و جایگاه معلم و حتی زحمتهایش رو با چشم خودتون ببینید.
    خدایا از همه جیز بابت شککککرت .

    0 پاسخ
    • مهلا
     ۱۹ فروردین ۱۴۰۱

     موافقم

     0 پاسخ
    • مهلا
     ۱۹ فروردین ۱۴۰۱

     سلام . لطفا انقدر در مورو شغل معلمی بد نگید . کسانی که معلم نیستن و در مورد شغل معلمی بد گفتند باید بگم که هیچ وقت در جایگاه کسی که قرار نگرفتید الکی قضاوت نکنید.
     شغل معلمی خیلی هم شغل خوبیه برای کسانی که دوست دارن معلم بشن پیشنهاد میکنم به راه شون ادامه بدن و درس شون رو بخونن تا به شغل معلمی برسن.
     کسانی که میگین حقوق معلم رو باید کمتر از اینی که هست بدن کاملا در اشتباهید چون یک معلم باید دست و پنجه نرم کنه تا بتونه به ۳۰ تا ۳۵ نفر یک درس رو یاد بده و این کار اعصاب میخواد ، حوصله میخواد ، صبر می خواد پس الکی نگید حقوق معلم ها رو از اینی که هست باید کمتر هم بدن.
     من خودم دارم وارد ۱۶ سال میشم و میخوام برم سراغ شغل معلمی و رشته انسانی رو هم انتحاب کردم.
     لطفا خواهشا در جایگاه کسی که قرار نگرفتید الکی قضاوت بیجا نکنید.
     چه کسی میگه کار معلم ها آسون تر از دکترا هست اتفاقا کار معلم ها سخت تر از کار دکترا هست.
     دکتر میاد یه معاینه میکنه و دارو مینویسه و تمام. ولی یک معلم دست و پنجه نرم میکنه تا به دانش آموزاش درس رو یاد بده .
     پیشنهاد میکنم فقط کسانی که اعصاب و صبر و حوصله ی بالایی دارن برن سراغ شغل معلمی در غیر این صورت کسانی که اعصاب و صبر و حوصله ندارن نمیتونن معلم بشن و کامل مفهوم درس رو به ۳۰ تا بچه یاد بدن.

     0 پاسخ
   • سید امیر حسین حسینی
    ۱۸ آذر ۱۴۰۰

    ما برای تمدن و پیشرفت نیاز به معلمینی داریم که تمام تمرکزشان روی آموزش و پرورش فرزندان ملت است.

    0 پاسخ
   • مجید
    ۱۴ اسفند ۱۴۰۰

    سلام… دلیل تعطیلی معلمها به نظرتون چیه،،. فقط فقط به خاطر اینکه یک چون دانش آموزها از درس زده نشن. یعنی به خاطر دانش آموزه که معلم هم تعطیله.
    دوم تو تابستون مصرف انرژی بالانره بعدشم تنها معلم نیست که از حقوقش نالانه. من خودم کارمندم و پدرمم معلم بازنشسته. حقوق من از پدرم بیشتره در حالی که مدرکم از او پایین تره.
    منم ازحقوقم ناراضیم چون خیلی سخت تر از معلمیه و کل سال سرکارم و در کل ما تو ایران عدالتی نداریم. تنها کارمندان شرکت نفت و گاز و پتروشیمی و گمرک و غیره، ازبقیه کارمندها بیشتر حقوق می‌گیرن

    0 پاسخ
   • ناشناس
    ۲ دی ۱۴۰۰

    سلام ،شغلم معلمی خیلی انرژی می بره علاوه بر ساعاتی که توی مدرسه هستیم چندین ساعت از اوقات خود در منزل را نیز باید به اون اختصاص بدهیم ،برای مطالعه ،طرح سوال برگه دیدن،سروکله زدن با بچه ها واقعا خستگی میاره ،تا در جایگاه معلم قرار نگیری نمی تونی درکش کنی،نمیدونم با این وجود چرا خیلیل چشم دیدن معلم را ندارن

    0 پاسخ
    • زهرا گلی
     ۱۳ دی ۱۴۰۰

     دم شما گرم ک بهترین شغل و خدمت رو دارید 😇❤️خداوند متعال بهتون عزت و سربلندی بده ،🌼

     1 پاسخ
   • آرزو
    ۲۲ بهمن ۱۴۰۰

    چرا اینطوری فکر میکنید آخه؟
    شما وقتی خدا بهتون بچه داد بچه هاتون چطوری میخوان باسواد بشن ؟

    0 پاسخ
 • فرهاد
  ۲۸ دی ۱۴۰۰

  تو این شغل همه باید از آخر ریال حقوق ما باخبر بشن.
  مگه کسی از حقوق کارمند بانک وزارت نفت و پتروشیمی خبر داره که همه حتی خواجه حافظ از حقوق معلمها خبردار شدن?

  2 پاسخ
  • ....
   ۳۰ دی ۱۴۰۰

   ن خبر ندارن ولی بخاطر این ک کسانی میخوان برن رشته انسانی و بشن معلم نیازه چون میخوان بدونن این رشته براشون سودی داره الانم دوره علاقه نیست متاسفانه و میخوان بدونن ک این همه درس بدبختی فایده داره یا نه و واقعاتم خیلی خوبه میزارن امسال میخوام انتخاب رشته کنم ولی نمیدونم چ رشته ای برم ک بدبختی بابامو جبران کنم

   0 پاسخ
  • ناشناس
   ۶ فروردین ۱۴۰۱

   شما کارمند پتروشیمی بودی؟؟؟؟ که بدونی چیکار میکنن؟؟؟ اونا پول جونشونو میگیرن! هنوز اوره و آمونیاک و اسید و…. رو از نزدیک ندیدین که اینجوری حرف میزنین!
   حداقل چهارسال سخت ترین درسها رو پاس کردن تا تونستن مهندس پتروشیمی بشن.
   لطفا اگه از اطراف پتروشیمی ها عبور کردین رنگ برگ درختان اون منطقه رو هم ببینین که توی اوج طراوت و تازگی درختان دیگه زردرنگ شدن!
   این یعنی تموم ساعت کاری و ۳۶۵ روز سال رو سم استنشاق میکنن! ده برابر هم بهشون حقوق بدن کمه که هر چند شاید یک برابر و نیم هم بهشون ندن در واقعیت!

   1 پاسخ
 • افسانه
  ۱ اسفند ۱۴۰۰

  من پرستارم ، و استخدام پیمانی ام، امسال آزمون استخدامی شرکت کردم،که برم آموزش و پرورش، اگه خدا بخواد و قبول شم، میخوم انصراف بدم از پرستاری.
  آموزش و پرورش به نظرم خوبه ، تعطیلات و عیدها و شبها و تابستونت مال خودته، تازه اول ماه هم استرس نداری که چطوری آن شیفت بزارن.

  4 پاسخ
  • م
   ۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

   بستگی به شخصیت داره ولی معلمی اگه پول نداره مزایاش از پرستاری بیشتره .هدف اینه آموزش و پرورش رو زمین بزنند که زدند.

   3 پاسخ
  • شقایق
   ۷ فروردین ۱۴۰۱

   کار بسیار عاقلانه‌ای می کنی
   منم پرستار ۱۶سال سابقه ام
   قبلا شرایط انتقال داشتم ولی نرفتم
   الان پشیمونم
   پرستاری واقعا فرسودگی میاره

   2 پاسخ
   • جواد
    ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

    سلام میشه بگین شرایط انتقال چی هست و مگه میشه از پرستاری معلم شد

    5 پاسخ
 • .
  ۱۵ دی ۱۴۰۰

  واقعا معلمی یک شغل باارزش هست این حقوق برای معلمین خیلی خنده دار هست

  0 پاسخ
  • ناشناس
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰

   بهتره همه معلمان از سیستم اخراج ودر نظام آموزشی تجدیدنظرخواهی مرگ یکبارشیون یکبار

   1 پاسخ
 • Shadi
  ۲۴ دی ۱۴۰۰

  مطمئن باشید افرادی که پول پرستند چه در لباس معلمی و چه دکتری و هر لباس دیگری هر چقدر هم که بیشتر بهشون بدن بیشتر میخان..اونی که با عشق رفته دنبال کاری تا نصف شب هم می تونه با دستمزد کم قانع باشه..اگر سختی هست برای همه کارها هست .

  0 پاسخ
 • اسماعیل
  ۲۷ بهمن ۱۴۰۰

  چوبی که امروز بنده و امثال بنده که درس خوندن میخوریم از همون معلمانی هست که هیچ وقت درباره آینده شغلی با ما صحبت نکردند. هیچگاه کوتاهی های خودشون رو بیان نکردند.

  2 پاسخ
 • اس پ
  ۲۳ اسفند ۱۴۰۰

  ببینید من نمی‌دانم فردی که الان میداند معلمی به دردش نمیخوره یعنی حقوقش کمه پس چرا به همه جا و به همه کس التماس میکنه اموزش وپرورش استخدامش کنن؟
  ولی وقتی وارد شد و بعد چند ماه که نفس راحتی کشید میشه منتقد سر سخت اموزش وپرورش
  باور کنید برای اینها همین حقوق هم زیاده چون با اطلاع کامل خود وارد آموزش و پرورش شدن

  9 پاسخ
 • ناشناس
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰

  من از دوران تحصیلم خاطره خوشی ندارم افتخار میکنم معلم نشدم با توهین و تحقیق و کتک درس می‌دادند. همین حقوقم زیاد هست

  4 پاسخ
 • حقگو
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام
  من چند ماه دیگه مونده بازنشست بشم. ما در زمان استخدام ب وعده و وعید دولت اعتماد کردیم. وعده دولت سراسر نقض عهد کردن بود.
  اما بفرض اگه امروز جوانی طالب معلمی باشه و بعد از استخدام، منتقد بشه چرا تخطئه میشه؟
  هموطنی ک بر این جوان ایراد گرفته یه مثال ساده: بفرض شما در شرایطی سخت گیر افتادید ک از تشنگی بیم هلاک دارید. یکی هست که یه اب معدنی رو میفروشه صدمیلیون تومان. شما در اون شرایط صدمیلیون میدی جرعه ای اب بنوشی. بنظرتون وقتی فرد از مرگ رهید حق نداره بگه چرا یک جرعه اب صدمیلیون؟ داستان همینه.
  من عمیقا میسوزم ک جوان به هر در بزنه بشه معلم. اونم نه از روی عشق بلکه بگمان خودش برا پول. جوانان ما اغلب عمر و جوانی و بعضا حتی پولشونو با یه مدرک معامله میکنن و میبازن.
  در سیستم اموزشی ما مهارتهای کلیدی یاد داده نمیشه. چنانکه خود من تا چند سال اخیر چنان نااگاه بودم ک حاضر بودم با کمتر از این هم کار کنم ولی حالا بمحض اتمام دوره دیگه با دو برابر حقوق هم نمیمانم.
  کاش میتونستم به همه جوانان طالب مشاوره بدم. چیزی هم نمیخوام. عزیزان منهم مثل شما باور نمیکردم بشه بدون سرمایه و….. کار کرد و درامد داشت. اما خودتونو باور کنید. مهارتهای موفقیت رو در عمل یاد بگیرید. بعد اقدام کنید. بدونید خوان الهی گسترده س. منتظر فرصت نشید. فرصت بسازید. میدونم خیلیا میگن شعاره. ولی واقعیته. فقط باید مهارت رو در این زمینه هم یاد بگیرید.

  3 پاسخ
  • توکلي نیا
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

   ببخشید میشه من راهنمایی کنید من تازه کارم چه مهارتی منظورتونه تسلط درسی یا بیان به خصوص دبیری زیست ۱۰ و۱۱ اگر اطلاعاتی دارید بفرمایید

   0 پاسخ
 • مصطفی
  ۷ تیر ۱۴۰۱

  چند سال آلمان بودم کارگر و معلم اختلاف چندان حقوقی نداشتند.

  1 پاسخ
 • ستاره
  ۲۱ دی ۱۴۰۰

  برام جالبه که معلمان همیشه شاکی هستند در صورتیکه خیلی هاشون توی آموزش و پرورش جای امثال من رو گرفتن. من از پایمال شدن حقم راضی نیستم که از من گرفتن و دادن به شاکیا.

  2 پاسخ
  • ناشناس
   ۲۴ دی ۱۴۰۰

   احتمالا جای دیگه حقت رو نگرفتن فقط اینجا حقت رو گرفتن اگه تونستی آزمون استخدامیش قبول بشی یا با رتبه بالا بری دانشگاه فرهنگیان دیگه نیازی نیست کسی جای شما رو گرفته باشه

   0 پاسخ
  • آرزو
   ۲۲ بهمن ۱۴۰۰

   سلام دوستان من واقعا گیج شدم من دوست دارم که معلم تاریخ بشم
   بهم راهنمایی بدید لطفا؟
   بنظر شما معلمی فقط بخاطر اینکه حقوقش کمه و سرو کله زدن با بچه ها بده؟
   یا بدی های دیگه ای هم داره؟
   من نمیدونم چکار کنم هرکی یه چیز بهم میگه. هر رشته ای رو که انتخاب میکنم ، هر شغلی رو که انتخاب میکنم همه تو دلمو میریزن

   حالا به نظر شما رشته انسانی خوب هست؟ و معلمی هم قطعا اگه مدرک تحصیلی بالا تری داشته باشیم حقوق بیشتری هم دریافت میکنیم ، درسته؟
   خاهش میکنم راهنماییم کنید
   متشکرم از لطف همتون
   ❤❤❤

   0 پاسخ
   • مهندس پشیمان
    ۱۰ فروردین ۱۴۰۱

    از طرف یه مهندس رتبه برتر کنکور بهت میگم، تو ایران فقطططط کارای دفتری جواب میده.
    برو انسانی انواع مدیریت ها یا حسابداری. دکترا مافیا دارن و همینطور دکتر شدن روحیه خاص خودشو میخواد.
    مهندسا درساشون خیلی سخته. ساعت کاریشون از همه بیشتره و حقوقشون از همه کمتر و فقط با پارتی میتونی جاهای خوب کار کنی.
    وگرنه باید تو شرکت خصوصی از صبح تا غروب کار کنی.
    معلما شغل خوبی دارن ولی درامد کمه و انقدر معلم های حق التدریسی تو صف هستن که نوبت به بقیه برای استخدام نمیرسه.
    فقط رشته های انسانی خوبه . تو دانشگاه که درس هاش اسونه. تو هر آزمون استخدامی تقاضا دارن و شانس استخدام زیاده. چون کار اداری هست نصف روز میرن سرکار بقیه روزشون مال خودشونه. در نتیجه زندگی شادتری دارن. حقوق و مزایا هم دارن
    من کاری رو بهت پیشنهاد دادم که اگه خودم برمیگشتم انجام میدادم

    0 پاسخ
   • مجید
    ۱۴ اسفند ۱۴۰۰

    همه شغلها سختی خودشو داره ولی برای یک خانم بهترین شغل و راحتترین شغل، معلمی و کارمند بانکه.
    راحت میری سرکار برمیگردی و هیچ شیفتی هم نداری. ولی حقوقش هم معمولیه و اگه بخوای برای زندگی بهش نگاه کنی واقعا کفاف یک ماه راحت زندگی کردن رو نداره.
    یعنی سی سال این دغدغه حقوق همیشه باهات هست. چون پدر خودم معلم بوده و من از نزدیک اینو حس کردم.
    ولی اگه بخوای درآمد داشته باشی میتوتی از راه های دیگه مثل کلاس خصوصی درآمد داشته باشی که اونم باید مقطع دبیرستان و تخصص ریاضی، زبان، شیمی و فیزیک باشه تا کلاس بیان وگرنه کی واسه تاریخ کلاس خصوصی میره

    0 پاسخ
    • پاپیون
     ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

     کارمند بانک اصلا اصصصصلا شغل مناسبی برای خانمها نیست .

     1 پاسخ
 • عابر پیاده
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوستان خسته نباشید . من از هم از معلمی میگم هم از شغل فعلی خودم.
  من در سال ۸۴ سرباز معلم بودم یه روستای دور دست نه آب درست حسابی بود نه برق درست. حقوق ۵۰هزار تومان با سه پایه دانش آموز حدود ۳۲ نفر . پایه اول دوم پنجم با من بودن . بخدا اعصاب آدم خراب میشه .
  شغل بعدی که در سال ۸۶ وارد شدم در یکی از ادارات با حقوق ۳۸۰۰ بهترین حقوق اون سال .
  من مهندس برق هستم الان حقوقم با کمترین زحمت ۱۵۲۰۰۰۰۰میلیونه . همکارمن که سزباز بودیم معلمه میدونید چقدر میگیره. ۷۳۰۰ رشته برق ساختمان هستش

  0 پاسخ
  • معلم
   ۶ فروردین ۱۴۰۱

   شما تا غروب باید شرکت باشی، رفیق معلم شما ظهر میاد خونه
   شما تابستان میری شرکت، رفیق معلمتون میره مسافرت
   شما ۵ ام عید باید بری شرکت، رفیقتون تو خونه استراحت میکنه
   شما پنجشنبه باید بری شرکت، رفیقتون میره تفریح
   شما چون تا دیر وقت سر کاری خسته میای خونه، حوصله برا خانواده نداری، رفیقتون ظهر میاد یه استراحت کوتاه بقیه روز کنار خانواده خوشه چون کمتر وقت کاری داره
   شما شاید بنز سوار بشی، ولی فقط وقت میکنی باش بری شرکت. رفیق شما شاید پژو سوار بشه ولی وقت زیادی داره با خانواده سوار پژو بره تفریح.
   شما شاید خونه ۷۰۰ منری داشته باشی که دیر وقت از سر کار میای بری بگیری بخوابی. رفیق معلم شما شاید خونه ۷۰ متری داره ولی با بچش میتونه بعداز ظهرا تو اون خونه کوچیک بازی کنه.
   خلاصه بگم شما فقط پول در میاری که پول دار باشی، رفیق معلم شما پول در میاره خوش باشه.
   با بیان دیگه شما فقط زنده ای. ولی رفیق معلم شما زندگی میکنه.

   6 پاسخ
   • علی
    ۱۶ خرداد ۱۴۰۱

    عالی بود

    33 پاسخ
   • بن آدم
    ۱ خرداد ۱۴۰۱

    پسر خوب معلم شرمنده زن بچه اش هست اون مهندس نیست. وقتی پول باشه همه اینها هست. ولی پول نباشه خودتم بدرد نمیخوری

    86 پاسخ
   • سرباز رهبر
    ۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

    👌

    1 پاسخ
   • Zohal
    ۳۰ فروردین ۱۴۰۱

    احسنت👌🏾

    0 پاسخ
   • زهرا
    ۶ فروردین ۱۴۰۱

    با پول دولت😂

    2 پاسخ
  • محمدرضا
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰

   تو کدوم شرکت استخدام هستید ؟ 🥲 بگید مام بریم

   0 پاسخ
 • یا الله
  ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

  در آمریکا حقوق کارگر ۳۰۰۰ دلار و کارمند ۴۰۰۰ دلار مگه قراره هرکی بیشتر کار کنه بیشتر بگیره هر شغل بر اساس اهمیت و جایگاهش دستمزد داره همه جای دنیا کارگر کمترین دستمزد رو داره و اصلا جایگاه شغلیش با کارمند و معلم قابل مقایسه نیست

  7 پاسخ
 • مرضیه
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام. من چند سال بیمارستان کار کردم. الانم استخدام آموزش و پرورش شدم به عنوان معلم.
  با مدرک فوق لیسانس و با ۲ سال سابقه ۵ میلیون میگیرم.
  تا موقعی که تربیت بچه ها خوب نباشه نباید از معلمها انتظار تربیت اونها را داشت.

  1 پاسخ
 • شیما وکیلی
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر
  حقوق ساعتی معلم خصوصی درس ریاضی چقدر است؟

  1 پاسخ
  • آکادمی اساتید استادبانک
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

   اساتیدِ استادبانک بر اساس رزومۀ تدریس خود، جزو اساتید ۱ تا ۵ ستاره و یا در سطح VIP قرار می‌گیرند. این ستاره‌ها بر اساس نتیجۀ مصاحبه، توانایی‌ها و تجربیات تدریس، مدارک دانشگاهی، تألیفات و مقالات، مدارس و دانشگاه‌های محل تدریسِ استاد و… تعیین می‌شوند. قیمت تدریس خصوصی در استادبانک علاوه بر تهران و شهرستان بودن یا آنلاین و حضوری به ستاره‌های استاد نیز بستگی دارد.
   در مقاله درآمد معلم خصوصی ریاضی می‌توانید به تعرفه کلاسهای خصوصی ریاضی دسترسی داشته باشید.

   0 پاسخ
 • نیما
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

  من واقعا هیچ وقت یادم نمیره معلم کلاس اولم چقدر همه رو کتک میزد. علی‌الخصوص خود من رو خیلی زد. چون با هم بازی میکردیم و الان بیماری روانی کرفتم. دبیرستان که اصلا نگم. بهش می‌گفتیم کنکور داریم اصلا عین خیالش نبود می‌آمد چندتا شوخی می‌کرد سر کلاس بعد میرفت.
  واقعا معلما توقع دارید چقدر پول بدن بهتون؟ ۲۰ میلیون خوبه؟ ۳۰ میلیون چطوره؟ اون وقت دیگه مثل کارگرا نیستید؟ 🙂
  به والله قسم من بابام تو کار تولیده، کارخونه داره هر روز یه جاش خونی میشه ماهی ۱۰ میلیون درمیاره به والله..

  14 پاسخ
 • Shadi
  ۲۴ دی ۱۴۰۰

  معلم شدن اجباری نیست این همه کار هست هر کی نمیتونه بره یه کار دیگه..اینقدر دهه ۶۰ ها منتظر معلم شدن و کار خوب موندن که دهه ۵۰ و ۷۰ ها و بقیه حقشون رو خوردند..دیدیم که با معلم های قدیم چه بچه هایی تحویل جامعه دادین. از دکتر بگیر تا بقیه استثنا خیلی کمه خیلی…مردم ایران بیشترشون پول پرستند نه خدا پرست حالا تربیت درست بماند..میشناسم ادمهایی که مذرک دیپلم یه رشته دیگه دارند رفتن ریاضی درس میدن به واسطه اینکه مادرشون اونجا کار میکنه تازه خدمه هم هست و فردی که لیسانس ریاضی داره بیکار..

  1 پاسخ
  • معلم
   ۶ بهمن ۱۴۰۰

   شما هم چیزی رو شنیدی ولی به معنیش نرسیدی.
   یعنی چه که معلم شدن اجبار نیست؟
   یعنی معلم باید در طول زندگیش زجر بکشه؟
   یعنی معلم همیشه ذهنش درگیر باشه و سکوت کنه؟

   0 پاسخ
   • مصطفی بیات
    ۱۰ بهمن ۱۴۰۰

    تحصن در ایام تحصیل یعنی ترک فعل و گروگان گیری نظام آموزشی.
    شما خوشتون میاد وقتی بچه ات مریض هست یه پرستار نگاهش نکنه و بگه حقوقم کمه؟

    1 پاسخ
 • پویا
  ۴ تیر ۱۴۰۱

  چه با افتخارم نوشته از سال ۹۲ تا الان حقوق معلمان ۴برابر افزایش داشته😐 حاجی تورم چند هزار درصدی داشتیم اینم در نظر بگیر

  3 پاسخ
 • mah
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱

  سلام فعلا دانشجو هستم و آخرین مدرک تحصیلیم دیپلم محسوب میشه.
  آیا میتونم آزمون استخدامی آموزش و پرورش رو شرکت کنم و در این صورت احتمال قبولی و پذیرش دارم؟

  0 پاسخ
  • آکادمی اساتید استادبانک
   ۳۰ خرداد ۱۴۰۱

   سلام وقت بخیر پیشنهاد میکنیم با توجه به رشته ای که قصد شرکت در اون رو دارید ، دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش رو مطالعه کنید و شرایط رشته مد نظرتون رو بررسی کنید.

   0 پاسخ
 • TERNOVECSY
  ۱ تیر ۱۴۰۱

  سلام ببخشید میشه بگید حقوق معلم زمین شناسی چقدره؟

  0 پاسخ
  • آکادمی اساتید استادبانک
   ۴ تیر ۱۴۰۱

   سلام و عرض ادب
   حقوق معلمان و دبیران با توجه به رشته تغییر نمیکنه.
   فقط مقطع تدریس (ابتدایی، متوسطه اول یا دوم) روی حقوق معلم تاثیر میذاره که داخل مقاله در موردش توضیح دادیم.
   بنابراین حقوق دبیر زمین شناسی مثل خقوق سایر دبیران متوسطه دوم هست.

   1 پاسخ
   • صفر محمدی
    ۱۰ تیر ۱۴۰۱

    با سلام و وقت بخیر خدمت شما. اینجانب دبیر ریاضی مدارس غیر انتفاعی با ۵ سال سابقه کار و دارای مدرک کارشناسی ارشد ریاضی هستم. حقوق دریافتی من در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ برای ۱۲ ساعت تدریس در هفته با کسر مالیات یک میلیون و هشتاد هزار تومان بوده است. البته ۱۰ درصد مالیات از حقوق من کسر می شود. متاسفانه جامعه ما برای معلمین به عنوان قشر تحصیل کرده و فرهیخته جامعه کمترین ارزش را قائل نیست. در صورتی که کشور هایی مثل آلمان و ژاپن، توسعه و پیشرفت اقتصادی و اجتماعی اشان را مدیون آموزش و پرورش کارآمد اشان هستند. باشد که روزی معلمین و فرهنگیان کشور به جایگاه اصلی خویش بازگردند. به امید آن روز. سیستم آموزشی مناسب و کارآمد یکی از عوامل توسعه همه جانبه می باشد.

    0 پاسخ
 • مهدی
  ۲ تیر ۱۴۰۱

  سلام
  اگه دبیر بشیم میتونیم شغل دوم ازاد داشته باشیم؟

  5 پاسخ
  • آکادمی اساتید استادبانک
   ۴ تیر ۱۴۰۱

   سلام، وقت بخیر
   بله بسیاری از معلمان هستن که شغل دوم آزاد دارن و از این طریق هم کسب درآمد میکنن

   0 پاسخ
 • محمد
  ۱۱ تیر ۱۴۰۱

  سلام . لطفا رهنمایی بفرمایید
  آیا حقوق معلم ورزش متفاوت است ؟ کمتر است ؟ کسی اطلاع داره چقدر است ؟

  0 پاسخ
×
ثبت نام به عنوان معلم خصوصی